Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na letošní mistrovství Evropy volejbalistek se sice Česká republika neprobojovala, přesto může mít VK Prostějov při tomto šampionátu (23. srpna až 8. září v Turecku, Polsku, Maďarsku a Slovensku) své hráčské zastoupení. Do širšího kádru reprezentace Slovenské republiky, jež se na kontinentální vrchol chystá, totiž patří nová posila vékáčka na smeč Karolína Fričová!

Ta aktuálně okomentovala i svůj přestup do hanáckého klubu. „Po skončení střední školy jsem se chtěla volejbalově posunout o krok dál a současně pokračovat ve studiu na některé univerzitě. Proto jsem si podala přihlášku do Čech na fyzioterapii a vypadá to, že se dostanu na vysokou školu v Brně. Těší mě i fakt, že přítel a rodiče to nebudou mít z Bratislavy daleko na zápasy v Prostějově,“ řekla Fričová.
„Čeká mě rok velkých změn, ale těším se, co přinese. Nový kolektiv i trenéři, možná v něčem jiný přístup a nové prostředí, ve kterém se budu muset víc spolehnout sama na sebe. Myslím, že v mém případě ještě nenastal čas na skok do opravdu velkého volejbalu někam daleko do zahraničí. Rozhodně chci studovat a Česko může být dobrý další krok,“ uvažovala Fričová.
V Prostějově přitom potká krajanku – blokařku Nikolu Stümpelovou. „Mám radost, že ve VK bude i Nika. Vždy je příjemné mít v novém působišti někoho, s kým se už trochu znáte.“ A co Karolína dodala k probíhající přípravě na domácí ME žen 2019? „Koučové nám dávají pořádně zabrat, po kondičních trénincích se už dostáváme víc k volejbalu. Pro mě to jsou nové zkušenosti a metody, takže se snažím nasbírat co nejvíc. Uvidíme, jak to dopadne,“ odtušila Fričová i ohledně své případné nominace přímo na mistrovství.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments