Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na letošní mistrovství Evropy volejbalistek se sice Česká republika neprobojovala, přesto může mít VK Prostějov při tomto šampionátu (23. srpna až 8. září v Turecku, Polsku, Maďarsku a Slovensku) své hráčské zastoupení. Do širšího kádru reprezentace Slovenské republiky, jež se na kontinentální vrchol chystá, totiž patří nová posila vékáčka na smeč Karolína Fričová!

Ta aktuálně okomentovala i svůj přestup do hanáckého klubu. „Po skončení střední školy jsem se chtěla volejbalově posunout o krok dál a současně pokračovat ve studiu na některé univerzitě. Proto jsem si podala přihlášku do Čech na fyzioterapii a vypadá to, že se dostanu na vysokou školu v Brně. Těší mě i fakt, že přítel a rodiče to nebudou mít z Bratislavy daleko na zápasy v Prostějově,“ řekla Fričová.
„Čeká mě rok velkých změn, ale těším se, co přinese. Nový kolektiv i trenéři, možná v něčem jiný přístup a nové prostředí, ve kterém se budu muset víc spolehnout sama na sebe. Myslím, že v mém případě ještě nenastal čas na skok do opravdu velkého volejbalu někam daleko do zahraničí. Rozhodně chci studovat a Česko může být dobrý další krok,“ uvažovala Fričová.
V Prostějově přitom potká krajanku – blokařku Nikolu Stümpelovou. „Mám radost, že ve VK bude i Nika. Vždy je příjemné mít v novém působišti někoho, s kým se už trochu znáte.“ A co Karolína dodala k probíhající přípravě na domácí ME žen 2019? „Koučové nám dávají pořádně zabrat, po kondičních trénincích se už dostáváme víc k volejbalu. Pro mě to jsou nové zkušenosti a metody, takže se snažím nasbírat co nejvíc. Uvidíme, jak to dopadne,“ odtušila Fričová i ohledně své případné nominace přímo na mistrovství.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments