Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nezvykle krátká letos bude společná příprava volejbalistek VK Prostějov na novou sezónu. UNIQA extraliga žen ČR 2019/20 totiž začne už 26. září a tím pádem potrvá tréninkové období jen necelé dva měsíce. Hanačky do něj vstoupí ve středu 31. července odpoledne.

„Úvodní tři týdny budeme pouze trénovat bez jakýchkoliv zápasů, ty přijdou na řadu až později. Zpočátku vytvoří podstatnou část přípravného programu různá kondiční cvičení, která budeme kombinovat s herní náplní, přičemž volejbalu bude postupně přibývat,“ uvedl kouč vékáčka Lubomír Petráš.
Celý srpen však jeho svěřenkyně stráví mimo své obvyklé působiště. „V hale Sportcentra DDM se momentálně pokládá nová palubovka, tím pádem jsme si museli tréninky střídavě naplánovat do Národního sportovního centra, Letní haly a tamní posilovny. Do Sportcentra se pak vrátíme od září,“ prozradil Petráš.
Na startu společné přípravy prostějovských žen budou chybět tři plejerky. „Karolína Fričová se chystá s reprezentací Slovenska na Mistrovství Evropy, uvidíme, jak dlouho se v nároďáku udrží. Lucka Nová s Terkou Slavíkovou dostaly po absolvování Světové letní univerziády v Itálii trochu delší volno a k nám se připojí od pondělka 5. srpna,“ informoval Petráš.
Vzhledem k omezenému časovému prostoru stihne tým VK o poznání méně přátelských střetnutí než v minulých letech. „Od 13. do 15. září si zahrajeme na mezinárodním turnaji v Olomouci, 20. a 21. 9. nás pak čeká další mezinárodní turnaj na Olympu Praha. Kromě toho máme předběžně dohodnuté na přelom srpna a září dva přípravné zápasy doma + venku s Šelmami Brno, přesné termíny se upřesní. A pokud bude potřeba, můžeme případně domluvit ještě nějaké přáteláky,“ sdělil slovenský patriot pracující ve službách Prostějova již dvanáctým rokem.
Loni se zde oženil, nedávno se mu tady narodil syn. Z profesního hlediska má však před sebou extrémně náročnou šichtu, neboť u omlazeného mančaftu zůstane s největší pravděpodobností jako jediný lodivod. „Dosavadní kondiční trenérka Solange Soares se bude věnovat pouze mládeži, asistenta nemám a asi mít ani nebudu. Nejspíš mi v případě potřeby vypomohou další členové realizačního týmu, protože dělat všechno sám i během soutěžních utkání úplně nejde. Pracovat ale přesto hodlám na maximum, v totéž věřím u holek. Abychom v rámci možností předváděli co nejlepší volejbal a společně dosáhli takových výsledků, které budou odpovídat potenciálu z poloviny obměněného družstva,“ zdůraznil Luboš Petráš.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments