Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nezvykle krátká letos bude společná příprava volejbalistek VK Prostějov na novou sezónu. UNIQA extraliga žen ČR 2019/20 totiž začne už 26. září a tím pádem potrvá tréninkové období jen necelé dva měsíce. Hanačky do něj vstoupí ve středu 31. července odpoledne.

„Úvodní tři týdny budeme pouze trénovat bez jakýchkoliv zápasů, ty přijdou na řadu až později. Zpočátku vytvoří podstatnou část přípravného programu různá kondiční cvičení, která budeme kombinovat s herní náplní, přičemž volejbalu bude postupně přibývat,“ uvedl kouč vékáčka Lubomír Petráš.
Celý srpen však jeho svěřenkyně stráví mimo své obvyklé působiště. „V hale Sportcentra DDM se momentálně pokládá nová palubovka, tím pádem jsme si museli tréninky střídavě naplánovat do Národního sportovního centra, Letní haly a tamní posilovny. Do Sportcentra se pak vrátíme od září,“ prozradil Petráš.
Na startu společné přípravy prostějovských žen budou chybět tři plejerky. „Karolína Fričová se chystá s reprezentací Slovenska na Mistrovství Evropy, uvidíme, jak dlouho se v nároďáku udrží. Lucka Nová s Terkou Slavíkovou dostaly po absolvování Světové letní univerziády v Itálii trochu delší volno a k nám se připojí od pondělka 5. srpna,“ informoval Petráš.
Vzhledem k omezenému časovému prostoru stihne tým VK o poznání méně přátelských střetnutí než v minulých letech. „Od 13. do 15. září si zahrajeme na mezinárodním turnaji v Olomouci, 20. a 21. 9. nás pak čeká další mezinárodní turnaj na Olympu Praha. Kromě toho máme předběžně dohodnuté na přelom srpna a září dva přípravné zápasy doma + venku s Šelmami Brno, přesné termíny se upřesní. A pokud bude potřeba, můžeme případně domluvit ještě nějaké přáteláky,“ sdělil slovenský patriot pracující ve službách Prostějova již dvanáctým rokem.
Loni se zde oženil, nedávno se mu tady narodil syn. Z profesního hlediska má však před sebou extrémně náročnou šichtu, neboť u omlazeného mančaftu zůstane s největší pravděpodobností jako jediný lodivod. „Dosavadní kondiční trenérka Solange Soares se bude věnovat pouze mládeži, asistenta nemám a asi mít ani nebudu. Nejspíš mi v případě potřeby vypomohou další členové realizačního týmu, protože dělat všechno sám i během soutěžních utkání úplně nejde. Pracovat ale přesto hodlám na maximum, v totéž věřím u holek. Abychom v rámci možností předváděli co nejlepší volejbal a společně dosáhli takových výsledků, které budou odpovídat potenciálu z poloviny obměněného družstva,“ zdůraznil Luboš Petráš.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments