Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

S blížícím se startem přípravy ve všech klubech volejbalové UNIQA extraligy žen ČR logicky došlo k navýšení aktivity na přestupovém trhu. Průběžné výsledky hráčských přesunů přinášíme v následujících odstavcích.

Úřadující mistryně republiky UP Olomouc sice přišly o několik opor, ale po bulharské blokařce Veronice Bezhandolske z VK Prostějov už přivedly další dvě posily. Obě jsou smečařkami z bývalého Sovětského svazu, Ukrajinka Ganna Burbelyuk nastupovala v minulé sezóně za izraelský Menashe Hadera Emek Hefer a může naskakovat i na univerzálu, Běloruska Anastasiya Kazachenka přišla z tamní Zhemchuzhina Polessia.
K zajímavému veletoči na účku došlo v bronzové Dukle Liberec. Jedna z nejčastěji bodujících plejerek uplynulého ligového ročníku Nikol Pištěláková nečekaně oznámila oddílovému vedení, že je těhotná, načež jako náhrada za tahounku byla angažována Američanka Casey Castillo z Hawai University!
Podobně interesantní střídání stráží proběhlo i v Olympu Praha. Ten po Pavle Šmídové přišel také o druhou kvalitní nahrávačku Kateřinu Valkovou, která po uzdravení z dlouhodobého zranění odešla do německého VfB Suhl. Přesto bude mít družstvo z české metropole daný post obsazen špičkově, neboť se podařilo získat tuzemskou reprezentantku Lucii Smutnou z rumunské Alby Blaj.
KP Brno povede nový hlavní kouč, jímž se stal osmatřicetiletý Matúš Kalný ze Slovenska. Úspěchy sbíral v posledních letech s mládežnickými nároďáky v Německu, nyní zkusí pozvednout Královo Pole. To však zatím neoznámilo žádné posily, místo toho přišlo o několikátou stěžejní volejbalistku – aktuálně blokařku Kláru Vyklickou přestoupivší do bundesligového VC Wiesbaden.
Hodně živo je pak v Sokolu Šternberk. Jeho brazilská střeďačka Caroline Godoi se sice vrátila domů za oceán do AGEE Volei Joseense, leč TJ nemusí smutnit: přivedla už pět nových akvizic! Po dříve oznámených Amandě Sifferlen z USA + Nicole Šmídové na hostování z vékáčka jsou jimi běloruská smečařka Aleksandra Karabinovich z Prešova, americká blokařka Loren Kofie z Mazovie Varšava a polská univerzálka Gabriela Mazur ze stejného klubu. Vypadá to, že exprostějovský asistent trenéra Lukáš Miček bude mít asi dobrý hráčský materiál k práci.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments