Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

S blížícím se startem přípravy ve všech klubech volejbalové UNIQA extraligy žen ČR logicky došlo k navýšení aktivity na přestupovém trhu. Průběžné výsledky hráčských přesunů přinášíme v následujících odstavcích.

Úřadující mistryně republiky UP Olomouc sice přišly o několik opor, ale po bulharské blokařce Veronice Bezhandolske z VK Prostějov už přivedly další dvě posily. Obě jsou smečařkami z bývalého Sovětského svazu, Ukrajinka Ganna Burbelyuk nastupovala v minulé sezóně za izraelský Menashe Hadera Emek Hefer a může naskakovat i na univerzálu, Běloruska Anastasiya Kazachenka přišla z tamní Zhemchuzhina Polessia.
K zajímavému veletoči na účku došlo v bronzové Dukle Liberec. Jedna z nejčastěji bodujících plejerek uplynulého ligového ročníku Nikol Pištěláková nečekaně oznámila oddílovému vedení, že je těhotná, načež jako náhrada za tahounku byla angažována Američanka Casey Castillo z Hawai University!
Podobně interesantní střídání stráží proběhlo i v Olympu Praha. Ten po Pavle Šmídové přišel také o druhou kvalitní nahrávačku Kateřinu Valkovou, která po uzdravení z dlouhodobého zranění odešla do německého VfB Suhl. Přesto bude mít družstvo z české metropole daný post obsazen špičkově, neboť se podařilo získat tuzemskou reprezentantku Lucii Smutnou z rumunské Alby Blaj.
KP Brno povede nový hlavní kouč, jímž se stal osmatřicetiletý Matúš Kalný ze Slovenska. Úspěchy sbíral v posledních letech s mládežnickými nároďáky v Německu, nyní zkusí pozvednout Královo Pole. To však zatím neoznámilo žádné posily, místo toho přišlo o několikátou stěžejní volejbalistku – aktuálně blokařku Kláru Vyklickou přestoupivší do bundesligového VC Wiesbaden.
Hodně živo je pak v Sokolu Šternberk. Jeho brazilská střeďačka Caroline Godoi se sice vrátila domů za oceán do AGEE Volei Joseense, leč TJ nemusí smutnit: přivedla už pět nových akvizic! Po dříve oznámených Amandě Sifferlen z USA + Nicole Šmídové na hostování z vékáčka jsou jimi běloruská smečařka Aleksandra Karabinovich z Prešova, americká blokařka Loren Kofie z Mazovie Varšava a polská univerzálka Gabriela Mazur ze stejného klubu. Vypadá to, že exprostějovský asistent trenéra Lukáš Miček bude mít asi dobrý hráčský materiál k práci.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments