Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Národní tým volejbalistek České republiky má před sebou poslední vrchol aktuálního léta – kvalifikaci o postup na Letní olympijské hry 2020. Rozhodující kvalifikační turnaj se pro skupinu B uskuteční v Číně, kde budou mít Češky od 2. do 4. srpna za soupeřky domácí Čínu, Turecko a Německo. Z extrémně silné grupy přitom na olympiádu proniknou jen vítězky.

Zajímavostí je, že přípravu na pokus o výsledkový zázrak zahájil výběr ČR v Prostějově! Sešel se zde v pondělí 15. července, aby tu absolvoval dva společné tréninky a ve středu 17. července pak odcestoval k přátelským zápasům do Polska.
Prvním protivníkem tam byly polské hostitelky, jež triumfovaly 4:0 (24, 21, 11, 22). Druhé přípravné utkání pak svěřenkyně Giannise Athanasopoulose absolvovaly proti Bělorusku s nerozhodným výsledkem 2:2 (22, 22, -19, -19). Do sestavy přitom naskočily dvě hráčky působící během uplynulé sezóny za prostějovské vékáčko: blokařka Eva Rutarová a smečařka či univerzálka Marie Toufarová, nyní už provdaná Kozubíková.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments