Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Den po ženském áčku zahájily společnou přípravu na novou sezónu 2019/2020 také volejbalové mládežnice VK Prostějov. Konkrétně juniorky a kadetky, které se k prvnímu tréninku sešly ve čtvrtek 1. srpna hodinu po poledni v hale Národního sportovního centra Prostějov.

Při některých prázdninových absencích absolvovalo úvodní tréninkovou jednotku pouze patnáct děvčat, což na dvě družstva není zrovna moc. Úplný začátek přitom obstaral informační proslov nového šéftrenéra mládeže ve vékáčku Aleše Nováka, jenž svěřenkyně seznámil s programem celého přípravného období i s obecnými cíly pro nadcházející soutěžní ročník.
Samotný trénink poté vedla další nová tvář u prostějovských nadějí Lenka Fabikovičová společně se stálicí hanáckého klubu Solange Soares. Prvně jmenovaná bude mít ve VK na starost především žákovské kategorie (krajské přebory U15 a U13, Český pohár U15, první ligu U17), zatímco Soli povede juniorky (první ligu U19, druhou ligu žen).
Novák věnoval vstupní dvouhodinovku osobním pohovorům se všemi plejerkami, které postupně a jednotlivě zpovídal bokem dění u stolku s notebookem, kam si zapisoval poznatky. Během sezóny bude vedle své zastřešující trenérské práce kočírovat kadetky (extraliga U17). U přípravky by měla nadále pokračovat Barbora Korhoňová, vzhledem k celkově nízkému počtu koučů však prostějovské volejbalové talenty potřebují další. S některými adepty (či spíše adeptkami) Aleš Novák jedná o jejich zapojení, respektive návratu do služeb oddílu.
Od pondělí 5. srpna, tj. dnes, odstartují přípravu i žákyně vékáčka, načež v sobotu 10. srpna odcestují všechny věkové kategorie na týdenní soustředění do Karlova pod Pradědem v Jeseníkách. Tenhle tradiční kemp orámují dvě turnajová vystoupení juniorek na přípravných kláních v Kojetíně (10. srpna) a v Olomouci (17. srpna).
V jednom ze srpnových čísel Večerníku zveřejníme obsáhlý rozhovor s Alešem Novákem o jeho vizích volejbalové práce v Prostějově.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments