Dobré dopoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 posilyTvorba hráčského kádru volejbalistek VK AGEL Prostějov pro novou sezónu 2013/14 je u konce. Vedení hanáckého klubu v uplynulém týdnu dovedlo do zdárného konce jednání s posledními dvěma cizinkami, kterými se po podpisu kontraktů staly pětadvacetiletá běloruská smečařka Tatsiana Markevičová a dvaadvacetiletá slovinská blokařka Sara Hutinská.

„Tatsiana patří k tahounkám běloruského národního výběru a svými kvalitami se řadí do mezinárodní špičky, o čemž svědčí její dosavadní angažmá ve francouzském Cannes. Má vyvážený útok i přihrávku na opravdu vysoké úrovni a v pětadvaceti letech je na pokračujícím herním vzestupu. V našem obměněném kolektivu by měla plnit úlohu jedné z hlavních opor,“ představil Markevičovou kouč VK Miroslav Čada. „Sara je také reprezentantkou své země, a to Slovinska. Má teprve dvaadvacet let, tím pádem se řadí k našim nejmladším hráčkám s perspektivou do budoucna. Zaujal mě její styl hry i talent, který delší čas prokazovala nejen ve Středoevropské lize. U nás dostane prostor své schopnosti dál rozvíjet,“ poznamenal Čada k Hutinské.

Se dvěma čerstvě oznámenými jmény dostala soupiska Agelek pro příští soutěžní ročník definitivní podobu. Jakou? K dispozici jsou: nahrávačky Pavla Vincourová a Lucia Růžičková, blokařky Quinta Steenbergenová, Sonja Borovinšeková a Sara Hutinská, smečařky Tatsiana Markevičová, Andrea Kossányiová, Kateřina Kočiová a Barbora Gambová, univerzálky Olga Točková a Solange Soaresová, libero Julie Jášová.

„Již dříve jsme avizovali, že chceme přivést dvě nebo tři špičkové volejbalistky schopné vzít na sebe zodpovědnost a táhnout kolektiv v klíčových okamžicích těžkých utkání. Takovými oporami by se měly stát Olga Točková, Tatsiana Markevičová a Quinta Steenbergenová, přičemž vůbec není vyloučeno ani výraznější prosazení dalších členek kádru. Pevně věřím, že především po útočné stránce budeme o poznání silnější než v minulé sezóně,“ zdůraznil Miroslav Čada.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments