Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každý týden pokračující přípravy volejbalistek VK Prostějov ukrojí další díl ze zbývajícího a stále se zkracujícího času do začátku nové sezóny 2019/2020. Třetí z pětidenních tréninkových úseků (pondělí 12. až pátek 16. srpna) byl přitom znovu o něco těžší než dva předchozí.

„Opět jsme trochu přitvrdili a zvýšili náročnost. V náplni zůstalo ještě dost kondice, k tomu holky na herních trénincích již skákaly při smečování i blokování. Takže už jedeme plnou volejbalovou přípravu se vším všudy,“ informoval hlavní kouč žen vékáčka Lubomír Petráš.
Osvědčený model postupného chystání hráček na extraligový vstup zachovává podobný jako v předchozích letech. „Teď budeme dál trochu ubírat kondiční zátěže a naopak přidávat herních věcí, tento pozvolný postup se nám v minulých rocích osvědčil,“ potvrdil Petráš.
Také už je znám termín prvního přátelského utkání, jež Hanačky absolvují ve čtvrtek 5. září na půdě Šelem Brno. „Zkraje následujícího týdne možná stihneme ještě odvetu proti stejnému soupeři doma, pak přijde přípravný turnaj v Olomouci od pátku 13. do neděle 15. září,“ upřesnil Petráš.
Po odchodu ostřílené univerzálky Heleny Horké musí prostějovský kolektiv vyřešit obsazení postu kapitánky. „Já mám svou představu, kdo by to měl být. Ale zatím jsme tuhle záležitost s holkama neprobírali, dojde na to řada před úvodními přáteláky,“ uvažoval slovenský lodivod.
V jeho rodné Bratislavě propukne v pátek 23. srpna jedna ze základních skupin Mistrovství Evropy žen ve volejbale 2019, kde bude SR reprezentovat i letní posila VK – smečařka Karolína Fričová. „Na jednu stranu bychom byli rádi mít ji tady v Prostějově, aby absolvovala celou klubovou přípravu. Na stranu druhou bude pro ni evropský šampionát ohromnou zkušeností do další kariéry, tudíž je určitě dobře, že se dostala do nominace nároďáku Slovenska,“ zapřemítal Petráš.


V jakém složení volejbalistky VK Prostějov aktuálně trénují?

nahrávačky: Michaela Zatloukalová, Klára Dvořáčková
smečařky: Lucie Nová, Aneta Weidenthalerová, Tereza Baláková
univerzálka: Gabriela Kopáčová
blokařky: Nikola Stümpelová, Veronika Boudová, Hana Kotounová (na zkoušku)
libero: Tereza Slavíková
Kromě Karolíny Fričové chybí ještě další smečařka Lenka Knorová (nemoc).


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments