Dobrý večer, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každý týden pokračující přípravy volejbalistek VK Prostějov ukrojí další díl ze zbývajícího a stále se zkracujícího času do začátku nové sezóny 2019/2020. Třetí z pětidenních tréninkových úseků (pondělí 12. až pátek 16. srpna) byl přitom znovu o něco těžší než dva předchozí.

„Opět jsme trochu přitvrdili a zvýšili náročnost. V náplni zůstalo ještě dost kondice, k tomu holky na herních trénincích již skákaly při smečování i blokování. Takže už jedeme plnou volejbalovou přípravu se vším všudy,“ informoval hlavní kouč žen vékáčka Lubomír Petráš.
Osvědčený model postupného chystání hráček na extraligový vstup zachovává podobný jako v předchozích letech. „Teď budeme dál trochu ubírat kondiční zátěže a naopak přidávat herních věcí, tento pozvolný postup se nám v minulých rocích osvědčil,“ potvrdil Petráš.
Také už je znám termín prvního přátelského utkání, jež Hanačky absolvují ve čtvrtek 5. září na půdě Šelem Brno. „Zkraje následujícího týdne možná stihneme ještě odvetu proti stejnému soupeři doma, pak přijde přípravný turnaj v Olomouci od pátku 13. do neděle 15. září,“ upřesnil Petráš.
Po odchodu ostřílené univerzálky Heleny Horké musí prostějovský kolektiv vyřešit obsazení postu kapitánky. „Já mám svou představu, kdo by to měl být. Ale zatím jsme tuhle záležitost s holkama neprobírali, dojde na to řada před úvodními přáteláky,“ uvažoval slovenský lodivod.
V jeho rodné Bratislavě propukne v pátek 23. srpna jedna ze základních skupin Mistrovství Evropy žen ve volejbale 2019, kde bude SR reprezentovat i letní posila VK – smečařka Karolína Fričová. „Na jednu stranu bychom byli rádi mít ji tady v Prostějově, aby absolvovala celou klubovou přípravu. Na stranu druhou bude pro ni evropský šampionát ohromnou zkušeností do další kariéry, tudíž je určitě dobře, že se dostala do nominace nároďáku Slovenska,“ zapřemítal Petráš.


V jakém složení volejbalistky VK Prostějov aktuálně trénují?

nahrávačky: Michaela Zatloukalová, Klára Dvořáčková
smečařky: Lucie Nová, Aneta Weidenthalerová, Tereza Baláková
univerzálka: Gabriela Kopáčová
blokařky: Nikola Stümpelová, Veronika Boudová, Hana Kotounová (na zkoušku)
libero: Tereza Slavíková
Kromě Karolíny Fričové chybí ještě další smečařka Lenka Knorová (nemoc).


Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar