Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každý týden pokračující přípravy volejbalistek VK Prostějov ukrojí další díl ze zbývajícího a stále se zkracujícího času do začátku nové sezóny 2019/2020. Třetí z pětidenních tréninkových úseků (pondělí 12. až pátek 16. srpna) byl přitom znovu o něco těžší než dva předchozí.

„Opět jsme trochu přitvrdili a zvýšili náročnost. V náplni zůstalo ještě dost kondice, k tomu holky na herních trénincích již skákaly při smečování i blokování. Takže už jedeme plnou volejbalovou přípravu se vším všudy,“ informoval hlavní kouč žen vékáčka Lubomír Petráš.
Osvědčený model postupného chystání hráček na extraligový vstup zachovává podobný jako v předchozích letech. „Teď budeme dál trochu ubírat kondiční zátěže a naopak přidávat herních věcí, tento pozvolný postup se nám v minulých rocích osvědčil,“ potvrdil Petráš.
Také už je znám termín prvního přátelského utkání, jež Hanačky absolvují ve čtvrtek 5. září na půdě Šelem Brno. „Zkraje následujícího týdne možná stihneme ještě odvetu proti stejnému soupeři doma, pak přijde přípravný turnaj v Olomouci od pátku 13. do neděle 15. září,“ upřesnil Petráš.
Po odchodu ostřílené univerzálky Heleny Horké musí prostějovský kolektiv vyřešit obsazení postu kapitánky. „Já mám svou představu, kdo by to měl být. Ale zatím jsme tuhle záležitost s holkama neprobírali, dojde na to řada před úvodními přáteláky,“ uvažoval slovenský lodivod.
V jeho rodné Bratislavě propukne v pátek 23. srpna jedna ze základních skupin Mistrovství Evropy žen ve volejbale 2019, kde bude SR reprezentovat i letní posila VK – smečařka Karolína Fričová. „Na jednu stranu bychom byli rádi mít ji tady v Prostějově, aby absolvovala celou klubovou přípravu. Na stranu druhou bude pro ni evropský šampionát ohromnou zkušeností do další kariéry, tudíž je určitě dobře, že se dostala do nominace nároďáku Slovenska,“ zapřemítal Petráš.


V jakém složení volejbalistky VK Prostějov aktuálně trénují?

nahrávačky: Michaela Zatloukalová, Klára Dvořáčková
smečařky: Lucie Nová, Aneta Weidenthalerová, Tereza Baláková
univerzálka: Gabriela Kopáčová
blokařky: Nikola Stümpelová, Veronika Boudová, Hana Kotounová (na zkoušku)
libero: Tereza Slavíková
Kromě Karolíny Fričové chybí ještě další smečařka Lenka Knorová (nemoc).


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments