Dobrý večer, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Přávě dnes je to přesně měsíc, co zbývá do startu UNIQA extraligy žen ČR 2019/2020. Není proto divu, že pokračující příprava volejbalistek VK Prostějov na novou sezónu nabírá čím dál víc herní směr. Večerník se byl opět na úřadující vicemistryně podívat. Co jsme zjistili?

„Je pravda, že kondičních tréninků ubývá a stále více se zaměřujeme na volejbalové věci. Od pilování individuálních činností přecházíme na nácviky různých herních situací s řadou opakování tak, aby se holky postupně sehrávaly jako tým,“ potvrdil hlavní kouč Lubomír Petráš.
Během páteční dopolední jednotky v hale Národního sportovního centra PV sice chyběly smečařky Karolína Fričová (s reprezentací Slovenska na Mistrovství Evropy) a Aneta Weidenthalerová (studijní povinnosti) i zkoušená blokařka Hana Kotounová (absolvuje pouze jeden až dva tréninky týdně), přesto Hanačky v počtu devíti jely jako pily.
Pod vedením lodivoda Luboše Petráše, jeho asistenta Lukáše Sťahuliaka a s pomocí statistika Jakuba Krčmaře plejerky ve vysokém tempu drilovaly přechod z obrany do útoku, na síti přitom vypomáhal speciální blokařský stojan. „Makáme, holky, nepolevovat! Ještě vydržte, plné nasazení i koncentrace,“ burcoval svěřenkyně Petráš tak, aby v nich podpořil maximální zápal.
Na palubovce konečně dřela také mladá smečařská posila z Českých Budějovic Lenka Knorová, jež dosud chyběla ze zdravotních důvodů. „Lenka před začátkem přípravy víc onemocněla, měla problémy s ledvinami a musela nějakou dobu ležet v nemocnici. Teď už je v pořádku, poslední vyšetření dopadla dobře. Tím pádem se mohla připojit k mančaftu,“ vysvětlil Petráš.
Z poloviny obměněné, zároveň citelně omlazené družstvo zatím působí hodně soudržným i vnitřně pohodovým dojmem. „Může to tak být, ale já vždycky říkám, že tréninkové období je všude v pohodě. A opravdová parta se ukáže teprve v soutěži, až půjde při mistrácích do tuhého,“ upozornil Petráš s úsměvem.


Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar