Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Přávě dnes je to přesně měsíc, co zbývá do startu UNIQA extraligy žen ČR 2019/2020. Není proto divu, že pokračující příprava volejbalistek VK Prostějov na novou sezónu nabírá čím dál víc herní směr. Večerník se byl opět na úřadující vicemistryně podívat. Co jsme zjistili?

„Je pravda, že kondičních tréninků ubývá a stále více se zaměřujeme na volejbalové věci. Od pilování individuálních činností přecházíme na nácviky různých herních situací s řadou opakování tak, aby se holky postupně sehrávaly jako tým,“ potvrdil hlavní kouč Lubomír Petráš.
Během páteční dopolední jednotky v hale Národního sportovního centra PV sice chyběly smečařky Karolína Fričová (s reprezentací Slovenska na Mistrovství Evropy) a Aneta Weidenthalerová (studijní povinnosti) i zkoušená blokařka Hana Kotounová (absolvuje pouze jeden až dva tréninky týdně), přesto Hanačky v počtu devíti jely jako pily.
Pod vedením lodivoda Luboše Petráše, jeho asistenta Lukáše Sťahuliaka a s pomocí statistika Jakuba Krčmaře plejerky ve vysokém tempu drilovaly přechod z obrany do útoku, na síti přitom vypomáhal speciální blokařský stojan. „Makáme, holky, nepolevovat! Ještě vydržte, plné nasazení i koncentrace,“ burcoval svěřenkyně Petráš tak, aby v nich podpořil maximální zápal.
Na palubovce konečně dřela také mladá smečařská posila z Českých Budějovic Lenka Knorová, jež dosud chyběla ze zdravotních důvodů. „Lenka před začátkem přípravy víc onemocněla, měla problémy s ledvinami a musela nějakou dobu ležet v nemocnici. Teď už je v pořádku, poslední vyšetření dopadla dobře. Tím pádem se mohla připojit k mančaftu,“ vysvětlil Petráš.
Z poloviny obměněné, zároveň citelně omlazené družstvo zatím působí hodně soudržným i vnitřně pohodovým dojmem. „Může to tak být, ale já vždycky říkám, že tréninkové období je všude v pohodě. A opravdová parta se ukáže teprve v soutěži, až půjde při mistrácích do tuhého,“ upozornil Petráš s úsměvem.


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments