Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Přávě dnes je to přesně měsíc, co zbývá do startu UNIQA extraligy žen ČR 2019/2020. Není proto divu, že pokračující příprava volejbalistek VK Prostějov na novou sezónu nabírá čím dál víc herní směr. Večerník se byl opět na úřadující vicemistryně podívat. Co jsme zjistili?

„Je pravda, že kondičních tréninků ubývá a stále více se zaměřujeme na volejbalové věci. Od pilování individuálních činností přecházíme na nácviky různých herních situací s řadou opakování tak, aby se holky postupně sehrávaly jako tým,“ potvrdil hlavní kouč Lubomír Petráš.
Během páteční dopolední jednotky v hale Národního sportovního centra PV sice chyběly smečařky Karolína Fričová (s reprezentací Slovenska na Mistrovství Evropy) a Aneta Weidenthalerová (studijní povinnosti) i zkoušená blokařka Hana Kotounová (absolvuje pouze jeden až dva tréninky týdně), přesto Hanačky v počtu devíti jely jako pily.
Pod vedením lodivoda Luboše Petráše, jeho asistenta Lukáše Sťahuliaka a s pomocí statistika Jakuba Krčmaře plejerky ve vysokém tempu drilovaly přechod z obrany do útoku, na síti přitom vypomáhal speciální blokařský stojan. „Makáme, holky, nepolevovat! Ještě vydržte, plné nasazení i koncentrace,“ burcoval svěřenkyně Petráš tak, aby v nich podpořil maximální zápal.
Na palubovce konečně dřela také mladá smečařská posila z Českých Budějovic Lenka Knorová, jež dosud chyběla ze zdravotních důvodů. „Lenka před začátkem přípravy víc onemocněla, měla problémy s ledvinami a musela nějakou dobu ležet v nemocnici. Teď už je v pořádku, poslední vyšetření dopadla dobře. Tím pádem se mohla připojit k mančaftu,“ vysvětlil Petráš.
Z poloviny obměněné, zároveň citelně omlazené družstvo zatím působí hodně soudržným i vnitřně pohodovým dojmem. „Může to tak být, ale já vždycky říkám, že tréninkové období je všude v pohodě. A opravdová parta se ukáže teprve v soutěži, až půjde při mistrácích do tuhého,“ upozornil Petráš s úsměvem.


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments