Příjemnou noc, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Krásné zážitky si jistě odnese letní posila VK Prostějov Karolína Fričová z evropského šampionátu žen 2019. Sice naskočila do sestavy domácí reprezentace Slovenska jen na pár míčů, ale tím víc si mohla vychutnávat fantastickou diváckou atmosféru základní skupiny D v Bratislavě i výsledkové prosazení pořadatelské země.

Výběr SR ve fanoušky stále narvanější Areně Ondreje Nepely postupně zdolal Španělsko i Švýcarsko 3:0 a Bělorusko po super obratu 3:2, čímž si s předstihem zajistil postup do osmifinále. Následně sice podlehl Německu 1:3 a dostal výprask od Ruska 0:3, nicméně třetí místo v grupě a průnik mezi šestnáct elitních států starého kontinentu rovná se rozhodně úspěch. Tím spíše, že návštěva duelu s Ruskami se blížila šesti tisícovkám příznivců.
Nová prostějovská smečařka Karolína Fričová strávila čtyři z pěti zápasů celé na lavičce, pouze proti Němkám dostala chvíli příležitost přímo na hřišti coby střídající. Aby si hned připsala jeden bod, navíc před očima návštěvníků z vékáčka Miroslava Čady a Lubomíra Petráše, kteří právě tenhle mač osobně pozorovali. „I když Kája skoro vůbec nenastupuje, může jí v devatenácti letech už sama účast na takové vrcholné mezinárodní akci v úžasné kulise dát hrozně moc do další kariéry,“ věří Petráš, hlavní trenér volejbalistek Prostějova.
Včera večer po uzávěrce této strany Slovenky absolvovaly svou osmifinálovou bitvu proti favoritkám z Itálie, vítězkám skupiny B. (son)

BILANCE FRIČOVÉ NA ME ŽEN 2019

Základní skupina D (Bratislava)
Slovensko – Španělsko 3:0 (24, 27, 18): Karolína Fričová nenastoupila.
Slovensko – Švýcarsko 3:0 (20, 16, 22): Karolína Fričová nenastoupila.
Slovensko – Bělorusko 3:2 (-22, -22, 17, 18, 14): Karolína Fričová nenastoupila.
Slovensko – Německo 1:3 (-22, 26, -18, -21): Karolína Fričová střídala, 1 bod (1 útok při úspěšnosti 50 procent, úspěšnost přihrávky 50 procent).
Slovensko – Rusko 0:3 (-14, -9, -12): Karolína Fričová nenastoupila.

INFO SERVIS ME ŽEN 2019
Pořadí základní skupiny A (Turecko): 1. Srbsko 15, 2. Turecko 11, 3. Bulharsko 7, 4. Řecko 6, 5. Finsko 4, 6. Francie 2.
Pořadí základní skupiny B (Polsko): 1. Itálie 13, 2. Polsko 12, 3. Belgie 11, 4. Slovinsko 5, 5. Ukrajina 4, 6. Portugalsko 0.
Pořadí základní skupiny C (Maďarsko): 1. Nizozemsko 15, 2. Ázerbájdžán 10, 3. Chorvatsko 10, 4. Rumunsko 6, 5. Maďarsko 3, 6. Estonsko 1.
Pořadí základní skupiny D (Slovensko): 1. Německo 14, 2. Rusko 13, 3. Slovensko 8, 4. Španělsko 5, 5. Švýcarsko 4, 6. Bělorusko 1.
Osmifinálové dvojice: Polsko – Španělsko, Německo – Slovinsko (oboje v Polsku), Srbsko – Rumunsko, Turecko – Chorvatsko (oboje v Turecku), Itálie – Slovensko, Rusko – Belgie (oboje na Slovensku), Nizozemsko – Řecko, Ázerbájdžán – Bulharsko (oboje v Maďarsku).


Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar