Dobré ráno, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Krásné zážitky si jistě odnese letní posila VK Prostějov Karolína Fričová z evropského šampionátu žen 2019. Sice naskočila do sestavy domácí reprezentace Slovenska jen na pár míčů, ale tím víc si mohla vychutnávat fantastickou diváckou atmosféru základní skupiny D v Bratislavě i výsledkové prosazení pořadatelské země.

Výběr SR ve fanoušky stále narvanější Areně Ondreje Nepely postupně zdolal Španělsko i Švýcarsko 3:0 a Bělorusko po super obratu 3:2, čímž si s předstihem zajistil postup do osmifinále. Následně sice podlehl Německu 1:3 a dostal výprask od Ruska 0:3, nicméně třetí místo v grupě a průnik mezi šestnáct elitních států starého kontinentu rovná se rozhodně úspěch. Tím spíše, že návštěva duelu s Ruskami se blížila šesti tisícovkám příznivců.
Nová prostějovská smečařka Karolína Fričová strávila čtyři z pěti zápasů celé na lavičce, pouze proti Němkám dostala chvíli příležitost přímo na hřišti coby střídající. Aby si hned připsala jeden bod, navíc před očima návštěvníků z vékáčka Miroslava Čady a Lubomíra Petráše, kteří právě tenhle mač osobně pozorovali. „I když Kája skoro vůbec nenastupuje, může jí v devatenácti letech už sama účast na takové vrcholné mezinárodní akci v úžasné kulise dát hrozně moc do další kariéry,“ věří Petráš, hlavní trenér volejbalistek Prostějova.
Včera večer po uzávěrce této strany Slovenky absolvovaly svou osmifinálovou bitvu proti favoritkám z Itálie, vítězkám skupiny B. (son)

BILANCE FRIČOVÉ NA ME ŽEN 2019

Základní skupina D (Bratislava)
Slovensko – Španělsko 3:0 (24, 27, 18): Karolína Fričová nenastoupila.
Slovensko – Švýcarsko 3:0 (20, 16, 22): Karolína Fričová nenastoupila.
Slovensko – Bělorusko 3:2 (-22, -22, 17, 18, 14): Karolína Fričová nenastoupila.
Slovensko – Německo 1:3 (-22, 26, -18, -21): Karolína Fričová střídala, 1 bod (1 útok při úspěšnosti 50 procent, úspěšnost přihrávky 50 procent).
Slovensko – Rusko 0:3 (-14, -9, -12): Karolína Fričová nenastoupila.

INFO SERVIS ME ŽEN 2019
Pořadí základní skupiny A (Turecko): 1. Srbsko 15, 2. Turecko 11, 3. Bulharsko 7, 4. Řecko 6, 5. Finsko 4, 6. Francie 2.
Pořadí základní skupiny B (Polsko): 1. Itálie 13, 2. Polsko 12, 3. Belgie 11, 4. Slovinsko 5, 5. Ukrajina 4, 6. Portugalsko 0.
Pořadí základní skupiny C (Maďarsko): 1. Nizozemsko 15, 2. Ázerbájdžán 10, 3. Chorvatsko 10, 4. Rumunsko 6, 5. Maďarsko 3, 6. Estonsko 1.
Pořadí základní skupiny D (Slovensko): 1. Německo 14, 2. Rusko 13, 3. Slovensko 8, 4. Španělsko 5, 5. Švýcarsko 4, 6. Bělorusko 1.
Osmifinálové dvojice: Polsko – Španělsko, Německo – Slovinsko (oboje v Polsku), Srbsko – Rumunsko, Turecko – Chorvatsko (oboje v Turecku), Itálie – Slovensko, Rusko – Belgie (oboje na Slovensku), Nizozemsko – Řecko, Ázerbájdžán – Bulharsko (oboje v Maďarsku).


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments