Dobrý večer, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O něco později než všechny ostatní volejbalové soutěže ČR 2019/2020 byl rozlosován nový ročník Českého poháru žen. Volejbalistky VK Prostějov jsou jeho desetinásobnými vítězkami za předchozích dvanáct let, z letošního února budou obhajovat stříbro.

Právě díky své poslední finálové účasti byly společně s olomouckými obhájkyněmi trofeje nasazeny přímo až do čtvrtfinále (9. a 16. ledna), kde s největší pravděpodobností narazí na TJ Sokol Frýdek-Místek coby devátý celek minulého extraligového ročníku.
Navzdory citelnému letnímu oslabení hráčského kádru tak má vékáčko zajímavě otevřenou cestu až do semifinále, byť v jeho současném složení nelze ani Severomoravanky rozhodně podceňovat. „Národní pohár je teď pro nás hrozně daleko, momentálně nemá smysl jej řešit. Mnohem důležitější je dát dohromady omlazený tým a v rámci možností co nejlépe vstoupit do ligy,“ odtušil hlavní kouč Hanaček Lubomír Petráš.
Český pohár tentokrát absolvuje šestnáct družstev: všech deset extraligových a šest z nižších soutěží, jež se poperou ve dvou skupinách 1. kola o dvě plus dvě postupová místa do 2. dějství. Tam už na ně čeká šestice elitních mančaftů, přičemž dvě dvojice soupeřů jsou už nyní jisté. 

LOS VOLEJBALOVÉHO ČP ŽEN 2019/2020
1. KOLO (14. října)
Skupina A (Turnov): TJ Zikuda Turnov, TJ Sokol Nusle, TJ Sokol Dobřichovice.
Skupina B (Hradec Králové): TJ Slavia Hradec Králové, Volejbal Červený Kostelec, TJ Nový Jičín.
2. KOLO (24. října)
Vítěz skupiny A – TJ Sokol Šternberk, Druhý ze skupiny B – Volejbal Přerov, Královo Pole Brno – VK Dukla Liberec, TJ Ostrava – Šelmy Brno, Druhý ze skupiny A – PVK Olymp Praha, Vítěz skupiny B – TJ Sokol Frýdek-Místek.
ČTVRTFINÁLE (9. a 16. ledna)
Přímo nasazeny VK UP Olomouc (proti vítězi prvního čtvrtfinále) a VK Prostějov (proti vítězi šestého čtvrtfinále).

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar