Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O něco později než všechny ostatní volejbalové soutěže ČR 2019/2020 byl rozlosován nový ročník Českého poháru žen. Volejbalistky VK Prostějov jsou jeho desetinásobnými vítězkami za předchozích dvanáct let, z letošního února budou obhajovat stříbro.

Právě díky své poslední finálové účasti byly společně s olomouckými obhájkyněmi trofeje nasazeny přímo až do čtvrtfinále (9. a 16. ledna), kde s největší pravděpodobností narazí na TJ Sokol Frýdek-Místek coby devátý celek minulého extraligového ročníku.
Navzdory citelnému letnímu oslabení hráčského kádru tak má vékáčko zajímavě otevřenou cestu až do semifinále, byť v jeho současném složení nelze ani Severomoravanky rozhodně podceňovat. „Národní pohár je teď pro nás hrozně daleko, momentálně nemá smysl jej řešit. Mnohem důležitější je dát dohromady omlazený tým a v rámci možností co nejlépe vstoupit do ligy,“ odtušil hlavní kouč Hanaček Lubomír Petráš.
Český pohár tentokrát absolvuje šestnáct družstev: všech deset extraligových a šest z nižších soutěží, jež se poperou ve dvou skupinách 1. kola o dvě plus dvě postupová místa do 2. dějství. Tam už na ně čeká šestice elitních mančaftů, přičemž dvě dvojice soupeřů jsou už nyní jisté. 

LOS VOLEJBALOVÉHO ČP ŽEN 2019/2020
1. KOLO (14. října)
Skupina A (Turnov): TJ Zikuda Turnov, TJ Sokol Nusle, TJ Sokol Dobřichovice.
Skupina B (Hradec Králové): TJ Slavia Hradec Králové, Volejbal Červený Kostelec, TJ Nový Jičín.
2. KOLO (24. října)
Vítěz skupiny A – TJ Sokol Šternberk, Druhý ze skupiny B – Volejbal Přerov, Královo Pole Brno – VK Dukla Liberec, TJ Ostrava – Šelmy Brno, Druhý ze skupiny A – PVK Olymp Praha, Vítěz skupiny B – TJ Sokol Frýdek-Místek.
ČTVRTFINÁLE (9. a 16. ledna)
Přímo nasazeny VK UP Olomouc (proti vítězi prvního čtvrtfinále) a VK Prostějov (proti vítězi šestého čtvrtfinále).

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments