Dobré dopoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 volejbal_zenyReprezentace volejbalistek České republiky má před sebou historicky první účast v prestižní mezinárodní soutěži pro nejlepší národní výběry celého světa – World Grand Prix 2013. Tým naší země se mezi elitu probojoval díky loňskému triumfu v Evropské lize 2012, na kterém se podílely tři současné hráčky VK AGEL Prostějov. A žádná z nich nechybí ani v nominaci na úvodní turnaj světové Grand Prix v Dominikánské republice, jenž se uskuteční od 2. až 4. srpna.

Nahrávačka Pavla Vincourová, smečařka Andrea Kossányiová i libero Julie Jášová se tedy vydají do velmi exotické destinace, neboť cíl nadcházející cesty českého kolektivu leží ve střední Americe v oblasti Karibiku. „Poletíme tam hrát volejbal a ne za rekreací. Na druhou stranu je jasné, že do Dominikánské republiky, Hong Kongu i Japonska bych se podívala moc ráda, člověk se do tak vzdálených zemí nedostane každý den. Já osobně jsem takhle daleko ve světě ještě nikdy nebyla, láká mě to hodně,“ přiznala v nedávném rozhovoru Pavla Vincourová.

Tehdy koncem června svěřenky reprezentačního kouče Carla Parisiho trénovaly v Prostějově, během července pak následovala celkem tři soustředění v Kladně.

„V Prostějově jsme se intenzivně věnovali především technice přihrávky a bloku. V Kladně bylo zaměření nejprve na veškeré individuální činnosti, poté přibyla týmová cvičení v šesticích a také posilovna,“ přiblížil Parisi.

Poslední středočeský kemp skončil v sobotu 27. července, načež dostaly volejbalistky ČR dvoudenní volno a v úterý 30. července odletí na druhý konec planety. Let bude mít dvě mezipřistání ve Frankfurtu nad Mohanem a v Miami, cílovou stanicí je třímilionové hlavní město Dominikánské republiky Santo Domingo.

Vincourová s Kossányiovou dlouho nevěděly, jestli prestižní klání skutečně absolvují. „Nominaci nemám vůbec jistou. V reprezentaci jsme celkem čtyři holky na mém postu a na Grand Prix pojedou jen dvě, tak uvidím,“ krčila rameny nahrávačka VK. Podobně situaci viděla i její smečařská parťačka, ale důvěru od italského lodivoda nakonec dostaly obě, navíc se po několikaměsíční pauze do nároďáku vrací Jášová. A protože by se složení českého mančaftu nemělo změnit po celou dobu světové soutěže, mohou se Vincy, Kossy i nová posila Agelek na libero těšit rovněž do asijských států Hong Kongu a Japonska.

V součtu všech tří turnajů se ženy ČR střetnou s devíti špičkovými soupeři a vzhledem k jejich kvalitám bude každé vítězství úspěchem. Obecným cílem je při premiéře v Grand Prix dosáhnout solidního umístění, pokud možno nikoliv u dna konečného pořadí.

„Snad neuděláme ostudu a dokážeme aspoň pár týmů porazit. Každopádně nasbíráme spoustu dalších cenných zkušeností, které se budou hodit. Nastoupit třeba proti Číně, USA nebo Japonsku se opravdu nepoštěstí moc běžně,“ přemítala Pavla Vincourová. Kamarádky Andrea Kossányiová s Julií Jášovou by její slova určitě podepsaly.

Zápasový program volejbalistek ČR ve World Grand Prix 2013

První turnaj – Dominikánská republika (S. Domingo): 2. srpna Portoriko – Česko, 3. srpna Srbsko – Česko, 4. srpna Dominikánská republika – Česko.

Druhý turnaj – Hong Kong: 9. srpna Čína – Česko, 10. srpna Turecko – Česko, 11. srpna Argentina – Česko.

Třetí turnaj – Japonsko (Sendai): 16. srpna USA – Česko, 17. srpna Bulharsko – Česko, 18. srpna Japonsko – Česko.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments