Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 volejbal_zenyReprezentace volejbalistek České republiky má před sebou historicky první účast v prestižní mezinárodní soutěži pro nejlepší národní výběry celého světa – World Grand Prix 2013. Tým naší země se mezi elitu probojoval díky loňskému triumfu v Evropské lize 2012, na kterém se podílely tři současné hráčky VK AGEL Prostějov. A žádná z nich nechybí ani v nominaci na úvodní turnaj světové Grand Prix v Dominikánské republice, jenž se uskuteční od 2. až 4. srpna.

Nahrávačka Pavla Vincourová, smečařka Andrea Kossányiová i libero Julie Jášová se tedy vydají do velmi exotické destinace, neboť cíl nadcházející cesty českého kolektivu leží ve střední Americe v oblasti Karibiku. „Poletíme tam hrát volejbal a ne za rekreací. Na druhou stranu je jasné, že do Dominikánské republiky, Hong Kongu i Japonska bych se podívala moc ráda, člověk se do tak vzdálených zemí nedostane každý den. Já osobně jsem takhle daleko ve světě ještě nikdy nebyla, láká mě to hodně,“ přiznala v nedávném rozhovoru Pavla Vincourová.

Tehdy koncem června svěřenky reprezentačního kouče Carla Parisiho trénovaly v Prostějově, během července pak následovala celkem tři soustředění v Kladně.

„V Prostějově jsme se intenzivně věnovali především technice přihrávky a bloku. V Kladně bylo zaměření nejprve na veškeré individuální činnosti, poté přibyla týmová cvičení v šesticích a také posilovna,“ přiblížil Parisi.

Poslední středočeský kemp skončil v sobotu 27. července, načež dostaly volejbalistky ČR dvoudenní volno a v úterý 30. července odletí na druhý konec planety. Let bude mít dvě mezipřistání ve Frankfurtu nad Mohanem a v Miami, cílovou stanicí je třímilionové hlavní město Dominikánské republiky Santo Domingo.

Vincourová s Kossányiovou dlouho nevěděly, jestli prestižní klání skutečně absolvují. „Nominaci nemám vůbec jistou. V reprezentaci jsme celkem čtyři holky na mém postu a na Grand Prix pojedou jen dvě, tak uvidím,“ krčila rameny nahrávačka VK. Podobně situaci viděla i její smečařská parťačka, ale důvěru od italského lodivoda nakonec dostaly obě, navíc se po několikaměsíční pauze do nároďáku vrací Jášová. A protože by se složení českého mančaftu nemělo změnit po celou dobu světové soutěže, mohou se Vincy, Kossy i nová posila Agelek na libero těšit rovněž do asijských států Hong Kongu a Japonska.

V součtu všech tří turnajů se ženy ČR střetnou s devíti špičkovými soupeři a vzhledem k jejich kvalitám bude každé vítězství úspěchem. Obecným cílem je při premiéře v Grand Prix dosáhnout solidního umístění, pokud možno nikoliv u dna konečného pořadí.

„Snad neuděláme ostudu a dokážeme aspoň pár týmů porazit. Každopádně nasbíráme spoustu dalších cenných zkušeností, které se budou hodit. Nastoupit třeba proti Číně, USA nebo Japonsku se opravdu nepoštěstí moc běžně,“ přemítala Pavla Vincourová. Kamarádky Andrea Kossányiová s Julií Jášovou by její slova určitě podepsaly.

Zápasový program volejbalistek ČR ve World Grand Prix 2013

První turnaj – Dominikánská republika (S. Domingo): 2. srpna Portoriko – Česko, 3. srpna Srbsko – Česko, 4. srpna Dominikánská republika – Česko.

Druhý turnaj – Hong Kong: 9. srpna Čína – Česko, 10. srpna Turecko – Česko, 11. srpna Argentina – Česko.

Třetí turnaj – Japonsko (Sendai): 16. srpna USA – Česko, 17. srpna Bulharsko – Česko, 18. srpna Japonsko – Česko.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments