Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ženy VK Prostějov obsadily druhé místo na mezinárodním přípravném turnaji Mizuno Cup 2019. V Praze na Olympu se jim přitom druhý hrací den vydařil ještě lépe, než ten první. V součtu si připsaly vyrovnanou zápasovou bilanci dvou vítězství i porážek včetně cenných skalpů domácího PVK a především německého protivníka.

MIZUNO CUP 2019 V PRAZE - PÁTEK
Olymp Praha – VK Prostějov 1:2 (-22, 28, -20)
Sestava Prostějova: Zatloukalová, Fričová, Stümpelová, Kopáčová, Nová, Boudová, libero Slavíková. Střídaly: Dvořáčková, Knorová, Weidenthalerová, Baláková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.
Na hřišti pořádajícího spolufavorita nejvyšší české soutěže 2019/20 sehrály Hanačky naprosto vyrovnaný duel, většinu kterého byly dokonce o něco lepší. Zahajovací sadu získaly v těsné koncovce, druhou naopak ztratily ještě těsnějším závěrem včetně neproměněného setbolu. Třetí však už jednoznačněji patřila hostujícím
u družstvu, jež tedy zaslouženě zvítězilo.
Hodnocení kouče Lubomíra Petráše: „Z naší strany to bylo velice dobré a kvalitní utkání. Škoda druhého setu, kdy jsme na konci vedli tuším 26:25 a měli při vlastním útoku nabito na proměnění setbolu. Ale nevadí, celkově holky odvedly i bez chybějící Gabiky Kozmík hodně slušný výkon, takže spokojenost. Nejvíc se dařilo krajním hráčkám Lucce Nové, Káje Fričové a Gábině Kopáčové.“

VK Prostějov – NawaRo Straubing 0:3 (-19, -17, -21)
Sestava Prostějova: Zatloukalová, Fričová, Stümpelová, Kopáčová, Knorová, Boudová, libero Slavíková. Střídaly: Dvořáčková, Weidenthalerová, Baláková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.
Bundesligový protivník je poněkud jiný volejbalový level, což se během druhého pátečního střetnutí projevilo. Vékáčku navíc scházela kromě výše zmíněné Kozmík ještě opora Nová, které dali slovenští kormidelníci po vzájemné domluvě volno. Výběr NawaRo měl navrch od začátku až do konce třísetového mače, nejvýrazněji mu moravské bojovnice vzdorovaly ve třetím dějství.
Hodnocení kouče Lubomíra Petráše:
„Straubing má mezinárodně silný tým, podobně jako třeba Nyíregyháha na nedávném turnaji v Olomouci. Tady v Praze hladce porazil nejen nás, ale také Olymp. Příležitost dostaly všechny členky kádru a dá se říct, že jsme nehráli vyloženě špatně. Pod trvalým tlakem soupeře však bylo k zisku nějaké sady poměrně daleko.“

MIZUNO CUP 2019 V PRAZE - SOBOTA
VK Prostějov – NawaRo Straubing 3:0 (24, 24, 22)
Sestava Prostějova: Zatloukalová, Fričová, Stümpelová, Kopáčová, Nová, Boudová, libero Slavíková.Střídaly: Weidenthalerová. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.
Účastník nejvyšší německé soutěže nenastoupil ve svém úplně nejsilnějším složení a Hanačky (stále bez Gabriely Kozmík) toho dokonale využily. V rovnocenné bitvě lépe zvládly všechny tři dramatické koncovky, tím pádem si připsaly velmi hodnotné vítězství nad klubem z bundesligy. Sice jen přátelské, ale i tak s nemalou hodnotou.
Hodnocení kouče Lubomíra Petráše: „Po páteční porážce 0:3 jsme měli motivaci a odveta nám výborně sedla. Holky kvalitně podávaly, tím dělaly soupeřkám problémy na přihrávce a lépe se jim pak bránilo. Taky útok byl z naší strany solidní, celkově dobrý výkon celého mančaftu. Vítězství nad Straubingem samozřejmě potěšilo, byť šlo pouze o přípravu.“

Olymp Praha – VK Prostějov 2:1 (-23, 17, 17)
Sestava Prostějova: Dvořáčková, Fričová, Stümpelová, Knorová, Nová, Boudová, libero Slavíková.Střídaly: Weidenthalerová, Baláková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.
V případě drtivého triumfu na závěr sobotního programu mohlo vékáčko celý turnaj ještě ovládnout. Takové myšlení však nebylo na pořadu dne a hlavní lodivod logicky upřednostnil týmové záměry. Proto nechal odpočívat první nahrávačku Michaelu Zatloukalovou i univerzálku Gabrielu Kopáčovou, větší šanci dostaly jejich parťačky. Rovněž jim to ale zpočátku šlo, než euforie z předchozího duelu vyprchala. A domácí družstvo otočilo poměr sad z 0:1 na 2:1.
Hodnocení kouče Lubomíra Petráše:
„Zamíchali jsme sestavou, aby si některé holky oddechly a jiné pořádně zahrály. I tak náš rozjetý tým pokračoval v kvalitním výkonu ze zápasu proti Němkám, úvodní set odbouchal velice dobře. Až potom šla úroveň dolů a ačkoliv děvčata nehrála vyloženě špatně, zlepšený Olymp už měl viditelně navrch.“

SOUHRN
Konečná druhá příčka na sice jen tříčlenném, leč silně obsazeném klání? To je pro mladý výběr VK rozhodně hezký počin. „Umístění ani výsledky tolik neřeším, na druhou stranu holkám můžou zvednout sebevědomí. Mně osobně těší hlavně opětovné potvrzení toho, že dokážeme v současném složení předvádět hodně slušný volejbal. Uvidíme, co teď nastane po přechodu z přáteláků do soutěžních utkání, kde už půjde o body do extraligové tabulky,“ odtušil slovenský kormidelník prostějovských žen.

Zbývající výsledky: Olymp Praha – NawaRo Straubing 0:3, Olymp Praha – NawaRo Straubing 1:2.


Konečné pořadí: 1. NawaRo Straubing 8 bodů (skóre 8:4), 2. VK Prostějov 6 (6:6), 3. Olymp Praha 4 (4:8).

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments