Dobrý večer, dnes je neděle 19.1.2020
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ženy VK Prostějov obsadily druhé místo na mezinárodním přípravném turnaji Mizuno Cup 2019. V Praze na Olympu se jim přitom druhý hrací den vydařil ještě lépe, než ten první. V součtu si připsaly vyrovnanou zápasovou bilanci dvou vítězství i porážek včetně cenných skalpů domácího PVK a především německého protivníka.

MIZUNO CUP 2019 V PRAZE - PÁTEK
Olymp Praha – VK Prostějov 1:2 (-22, 28, -20)
Sestava Prostějova: Zatloukalová, Fričová, Stümpelová, Kopáčová, Nová, Boudová, libero Slavíková. Střídaly: Dvořáčková, Knorová, Weidenthalerová, Baláková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.
Na hřišti pořádajícího spolufavorita nejvyšší české soutěže 2019/20 sehrály Hanačky naprosto vyrovnaný duel, většinu kterého byly dokonce o něco lepší. Zahajovací sadu získaly v těsné koncovce, druhou naopak ztratily ještě těsnějším závěrem včetně neproměněného setbolu. Třetí však už jednoznačněji patřila hostujícím
u družstvu, jež tedy zaslouženě zvítězilo.
Hodnocení kouče Lubomíra Petráše: „Z naší strany to bylo velice dobré a kvalitní utkání. Škoda druhého setu, kdy jsme na konci vedli tuším 26:25 a měli při vlastním útoku nabito na proměnění setbolu. Ale nevadí, celkově holky odvedly i bez chybějící Gabiky Kozmík hodně slušný výkon, takže spokojenost. Nejvíc se dařilo krajním hráčkám Lucce Nové, Káje Fričové a Gábině Kopáčové.“

VK Prostějov – NawaRo Straubing 0:3 (-19, -17, -21)
Sestava Prostějova: Zatloukalová, Fričová, Stümpelová, Kopáčová, Knorová, Boudová, libero Slavíková. Střídaly: Dvořáčková, Weidenthalerová, Baláková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.
Bundesligový protivník je poněkud jiný volejbalový level, což se během druhého pátečního střetnutí projevilo. Vékáčku navíc scházela kromě výše zmíněné Kozmík ještě opora Nová, které dali slovenští kormidelníci po vzájemné domluvě volno. Výběr NawaRo měl navrch od začátku až do konce třísetového mače, nejvýrazněji mu moravské bojovnice vzdorovaly ve třetím dějství.
Hodnocení kouče Lubomíra Petráše:
„Straubing má mezinárodně silný tým, podobně jako třeba Nyíregyháha na nedávném turnaji v Olomouci. Tady v Praze hladce porazil nejen nás, ale také Olymp. Příležitost dostaly všechny členky kádru a dá se říct, že jsme nehráli vyloženě špatně. Pod trvalým tlakem soupeře však bylo k zisku nějaké sady poměrně daleko.“

MIZUNO CUP 2019 V PRAZE - SOBOTA
VK Prostějov – NawaRo Straubing 3:0 (24, 24, 22)
Sestava Prostějova: Zatloukalová, Fričová, Stümpelová, Kopáčová, Nová, Boudová, libero Slavíková.Střídaly: Weidenthalerová. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.
Účastník nejvyšší německé soutěže nenastoupil ve svém úplně nejsilnějším složení a Hanačky (stále bez Gabriely Kozmík) toho dokonale využily. V rovnocenné bitvě lépe zvládly všechny tři dramatické koncovky, tím pádem si připsaly velmi hodnotné vítězství nad klubem z bundesligy. Sice jen přátelské, ale i tak s nemalou hodnotou.
Hodnocení kouče Lubomíra Petráše: „Po páteční porážce 0:3 jsme měli motivaci a odveta nám výborně sedla. Holky kvalitně podávaly, tím dělaly soupeřkám problémy na přihrávce a lépe se jim pak bránilo. Taky útok byl z naší strany solidní, celkově dobrý výkon celého mančaftu. Vítězství nad Straubingem samozřejmě potěšilo, byť šlo pouze o přípravu.“

Olymp Praha – VK Prostějov 2:1 (-23, 17, 17)
Sestava Prostějova: Dvořáčková, Fričová, Stümpelová, Knorová, Nová, Boudová, libero Slavíková.Střídaly: Weidenthalerová, Baláková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.
V případě drtivého triumfu na závěr sobotního programu mohlo vékáčko celý turnaj ještě ovládnout. Takové myšlení však nebylo na pořadu dne a hlavní lodivod logicky upřednostnil týmové záměry. Proto nechal odpočívat první nahrávačku Michaelu Zatloukalovou i univerzálku Gabrielu Kopáčovou, větší šanci dostaly jejich parťačky. Rovněž jim to ale zpočátku šlo, než euforie z předchozího duelu vyprchala. A domácí družstvo otočilo poměr sad z 0:1 na 2:1.
Hodnocení kouče Lubomíra Petráše:
„Zamíchali jsme sestavou, aby si některé holky oddechly a jiné pořádně zahrály. I tak náš rozjetý tým pokračoval v kvalitním výkonu ze zápasu proti Němkám, úvodní set odbouchal velice dobře. Až potom šla úroveň dolů a ačkoliv děvčata nehrála vyloženě špatně, zlepšený Olymp už měl viditelně navrch.“

SOUHRN
Konečná druhá příčka na sice jen tříčlenném, leč silně obsazeném klání? To je pro mladý výběr VK rozhodně hezký počin. „Umístění ani výsledky tolik neřeším, na druhou stranu holkám můžou zvednout sebevědomí. Mně osobně těší hlavně opětovné potvrzení toho, že dokážeme v současném složení předvádět hodně slušný volejbal. Uvidíme, co teď nastane po přechodu z přáteláků do soutěžních utkání, kde už půjde o body do extraligové tabulky,“ odtušil slovenský kormidelník prostějovských žen.

Zbývající výsledky: Olymp Praha – NawaRo Straubing 0:3, Olymp Praha – NawaRo Straubing 1:2.


Konečné pořadí: 1. NawaRo Straubing 8 bodů (skóre 8:4), 2. VK Prostějov 6 (6:6), 3. Olymp Praha 4 (4:8).

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments