Dobrý večer, dnes je neděle 19.1.2020
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Při střízlivém zhodnocení současné ekonomické situace jsme jako volejbalový oddíl VK Prostějov zvolili letos v létě poněkud jinou cestu, kterou půjdeme. Dlouhodobým cílem je stabilní působení našeho ženského áčka v extralize s tím, aby kolektiv tvořily minimálně z větší části vlastní odchovankyně z kvalitně fungující mládežnické líhně našeho klubu.


Již před rokem byla zřetelná větší sázka na mladší hráčky včetně toho, aby co nejvíc prostoru i v ženském ‚A'-družstvu dostávaly Prostějovanky. Nyní je tento trend ještě mnohem výraznější, o čemž svědčí, že s výjimkou ostřílené Gabiky Kozmík máme všechny plejerky pod pětadvacet let. A do nové sezóny jdeme s nejnižším věkovým průměrem ze všech účastníků elitní české soutěže. Prostě chceme dávat maximální prostor nadějným talentům a dobře s nimi pracovat, přitom však určitě nerezignujeme ani na herní stránku, naopak.
Volejbal předváděný naším omlazeným mančaftem může být nadále velmi zajímavý. Sice při chybějících zkušenostech ne tak špičkově kvalitní a s větším počtem chyb, ale na druhou stranu plný mladické energie, bojovnosti i nespoutanosti.
Holky nechceme zbytečně zatěžovat nějakými výsledkovými cíli, ovšem tím základním by měl být postup do play-off. A ve vyrovnané extraligové konkurenci chceme obecně hrát důstojnou úlohu. Klidně v některých zápasech potrápit největší favority, rovnocenně se rvát s papírově srovnatelnými soupeři. Na co to bude nakonec stačit, to se uvidí.
Klubová priorita ale rozhodně spočívá ve zlepšení péče o mládežnické kategorie, k čemuž jsme podnikli patřičné kroky v čele s příchodem nového šéftrenéra Aleše Nováka. Chceme, aby se Prostějov postupem času opět vrátil mezi nejrespektovanější bašty dívčího volejbalu od žákyň přes kadetky až po juniorky.“

los uniqa extraligy žen čr 2019/20 – základní část

1. kolo – čtvrtek 26. září, 17.00 hodin:
Dukla Liberec – VK Prostějov (18.00), UP Olomouc – Olymp Praha, Královo Pole Brno – Volejbal Přerov (10. 10., 18.00), TJ Ostrava – Šelmy Brno (18.00), Sokol Frýdek-Místek – Sokol Šternberk
2. kolo – sobota 28. září, 17.00 hodin:
Šelmy Brno – Přerov (18.00), Olymp Praha – KP Brno, Šternberk – Liberec, Ostrava – Frýdek-Místek,Prostějov – Olomouc
3. kolo – čtvrtek 3. října, 17.00 hodin:
Frýdek-Místek – Šelmy Brno, KP Brno – Prostějov (18.00), Liberec – Ostrava (18.00), Olomouc – Šternberk, Přerov – Olymp Praha (18.00)
4. kolo – sobota 5. října, 17.00 hodin:
Prostějov – Přerov (15.00), Šelmy Brno – Olymp Praha (18.00), Šternberk – KP Brno, Ostrava – Olomouc, Frýdek-Místek – Liberec
5. kolo – sobota 12. října, 17.00 hodin:
Olymp Praha – Prostějov, Liberec – Šelmy Brno (18.00), Olomouc – Frýdek-Místek (10. 10., 18.00), KP Brno – Ostrava (18.30), Přerov – Šternberk (19.00)
6. kolo – čtvrtek 17. října, 17.00 hodin:
Šternberk – Olymp Praha, Ostrava – Přerov (18.00), Šelmy Brno – Prostějov (18.00), Frýdek-Místek – KP Brno, Liberec – Olomouc (18.00)
7. kolo – sobota 19. října, 17.00 hodin:
Prostějov – Šternberk, Olomouc – Šelmy Brno, KP Brno – Liberec (18.00), Přerov – Frýdek-Místek (18.00), Olymp Praha – Ostrava
8. kolo – sobota 26. října, 17.00 hodin:
Ostrava – Prostějov, Šelmy Brno – Šternberk (24. 10., 18.00), Frýdek-Místek – Olymp Praha, Liberec – Přerov (18.00), Olomouc – KP Brno
9. kolo – sobota 2. listopadu, 17.00 hodin:
Prostějov – Frýdek-Místek (15.00), KP Brno – Šelmy Brno (18.00), Přerov – Olomouc (18.00), Olymp Praha – Liberec, Šternberk – Ostrava
10. kolo – sobota 9. listopadu, 17.00 hodin:
Prostějov – Liberec (15.00), Šelmy Brno – Ostrava (18.30), Šternberk – Frýdek-Místek, Olymp Praha – Olomouc, Přerov – KP Brno (18.00)
11. kolo – sobota 16. listopadu, 17.00 hodin:
Olomouc – Prostějov, Přerov – Šelmy Brno (18.00), KP Brno – Olymp Praha (18.00), Liberec – Šternberk (18.00), Frýdek-Místek – Ostrava
12. kolo – sobota 23. listopadu, 17.00 hodin:
Prostějov – KP Brno, Šelmy Brno – Frýdek-Místek (18.30), Ostrava – Liberec, Šternberk – Olomouc, Olymp Praha – Přerov
13. kolo – sobota 30. listopadu, 17.00 hodin:
Olymp Praha – Šelmy Brno, KP Brno – Šternberk, Olomouc – Ostrava, Liberec – Frýdek-Místek (18.00), Přerov – Prostějov (19.00)
14. kolo – sobota 7. prosince, 17.00 hodin:
Prostějov – Olymp Praha, Šelmy Brno – Liberec (18.30), Frýdek-Místek – Olomouc, Ostrava – KP Brno, Šternberk – Přerov
15. kolo – sobota 14. prosince, 17.00 hodin:
Prostějov – Šelmy Brno, Olymp Praha – Šternberk, Přerov – Ostrava (18.00), KP Brno – Frýdek-Místek (12. 12., 18.00), Olomouc – Liberec
16. kolo – sobota 21. prosince, 17.00 hodin:
Šternberk – Prostějov, Šelmy Brno – Olomouc (18.30), Liberec – KP Brno (18.00), Frýdek-Místek – Přerov, Ostrava – Olymp Praha
17. kolo – sobota 4. ledna, 17.00 hodin:
Prostějov – Ostrava (15.00), Šternberk – Šelmy Brno, Olymp Praha – Frýdek-Místek, Přerov – Liberec (18.00), KP Brno – Olomouc (18.00).
18. kolo – sobota 11. ledna, 17.00 hodin:
Frýdek-Místek – Prostějov, Šelmy Brno – KP Brno (18.00), Olomouc – Přerov, Liberec – Olymp Praha (18.00), Ostrava – Šternberk.


SYSTÉM SOUTĚŽE

Základní část je tradičně dvoukolová (každý s každým doma - venku), tedy čítající osmnáct dějství při nezměněném startovním poli deseti stejných družstev v porovnání s minulou sezónou.
Následně však nepřijde na řadu klasická nadstavba v rozdělených skupinách, místo toho se všechny týmy střetnou ještě jednou každý s každým (buď doma, nebo venku podle umístění). Dlouhodobá fáze tak bude mít dohromady sedmadvacet kol.
Prvních osm kolektivů tabulky postoupí do čtvrtfinále play-off, devátému celku soutěž skončí a desátý půjde přímo do baráže o záchranu proti vítězi první ligy. Vyřazovací boje přinesou kromě čtvrtfinále ještě semifinále, finále (vše na tři vítězné zápasy) a sérii o třetí místo (na dvě vítězná utkání). O pátou až osmou příčku se hrát nebude.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments