Příjemnou noc, dnes je neděle 19.1.2020
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poprvé v novém soutěžním ročníku se volejbalistky VK Prostějov představí doma v rámci 2. kola UNIQA extraligy žen ČR 2019/20. A v sobotu 28. září od 17.00 hodin v hale Sportcentra DDM hned půjde o divácky nejatraktivnější duel proti papírově nejsilnějším soupeřkám: prestižní derby s UP Olomouc!

Od vzniku vékáčka v roce 2007 svádějí oba rivalové líté boje o národní trofeje, přičemž v téhle dlouhodobé přetahované byl dlouho úspěšnější prostějovský tým, držitel rekordních deseti mistrovských titulů za sebou (2009 až 2018). Až letos na jaře ho sesadilo z tuzemského trůnu právě úpéčko.
To je jednoznačným favoritem i pro nadcházející extraligovou sezónu, zatímco citelně oslabené i výrazně omlazené družstvo Prostějova by se po cenně vydřeném stříbru mělo tentokrát pohybovat někde uprostřed vyrovnané tabulky. Záleží, jak se mu v dost pozměněném složení bude dařit.
„Olomoucký tým má dvojici zkušených nahrávaček, jeho hlavními bodovými tahounkami momentálně jsou univerzálka Gábina Orvošová s blokařkou Verčou Trnkovou. Na přípravném turnaji Tomi-Remont Cup jsme však UP docela vzdorovali, o což se pokusíme i tentokrát. Můžeme jedině překvapit a půjdeme za tím,“ řekl k sobotnímu zápasovému taháku kouč žen VK Lubomír Petráš.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments