Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podruhé v novém soutěžním ročníku se prostějovské volejbalistky představí doma – a znovu půjde o prestižní hanácké derby. Po smetené Olomouci tentokrát přijede Přerov, krajský střet je na programu 4. kola UNIQA extraligy ČR 2019/2020 v sobotu 5. října od 15.00 hodin v hale Sportcentra DDM.

Zatímco ženy vékáčka mají za sebou překvapivě parádní vstup do sezóny v podobě dvou vítězství v Liberci (3:1) i nad UP (senzačně 3:0), jejich nadcházející přerovské soupeřky dosud absolvovaly jediné mistrovské střetnutí. Úvodní duel na KP Brno byl totiž odložen na 10. října, načež svěřenkyně Radima Vlčka svedly vyrovnanou bitvu s posílenými Šelmami Brno. Kterým nakonec podlehly těsně 2:3 (-9, 23, -22, 17, -13).
Tradiční protivnice VK přitom přes léto prošly ještě větší přestavbou hráčského kádru než ony. Zůstaly pouze odchovankyně Prostějova Lucie Zatloukalová, libero Nikola Vaňková a náhradnice Barbora Šádková, takřka celá základní sestava je nová. Proti Jihomoravankám hrála bodový prim americká smečařka Krysteena Davis (24) podpořená dalšími novými posilami, univerzálkou Sandrou Kotlabovou (13) a blokařkami Markétou Kukučovou (14) s Olivií Rusek (13). Nahrávku obstarává z mateřské dovolené se vrátivší Exagelka Veronika Tinklová, dohromady jsou na soupisce tři zámořské plejerky.
Oba kolektivy z jednoho kraje na jaře svedly nesmírně dramatické souboje ve čtvrtfinále play-off, kde se po výsledcích 3:1, 0:3, 3:2 a 3:2 s vypětím všech sil radovaly prostějovské favoritky. Před aktuální sezónou se kvalita jednotlivých družstev po mnoha změnách složitěji odhadovala, každopádně sobotní protivníci se papírově měli pohybovat někde mezi čtvrtým až devátým místem nevyzpytatelné tabulky. Teď i díky blížícímu se derby uvidíme, nakolik se prognózy (ne)budou naplňovat.
„Sice jsme na úvod porazili Duklu i Olomouc, ale to vůbec neznamená, že do utkání proti Přerovu půjdeme v nějaké roli favorita. My musíme zůstávat pokorní, ostražití a plně koncentrovaní s vědomím toho, že česká liga letos bude strašně vyrovnaná a každý může kdykoliv zdolat každého. Navíc přerovský tým je dost zajímavě složený, přivedli do něj tři Američanky a nevíme úplně přesně, co očekávat. Každopádně je potřeba se dobře připravit, vůbec nic nepodcenit,“ nabádal kouč VK Lubomír Petráš.Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments