Dobrý večer, dnes je neděle 19.1.2020
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podruhé v novém soutěžním ročníku se prostějovské volejbalistky představí doma – a znovu půjde o prestižní hanácké derby. Po smetené Olomouci tentokrát přijede Přerov, krajský střet je na programu 4. kola UNIQA extraligy ČR 2019/2020 v sobotu 5. října od 15.00 hodin v hale Sportcentra DDM.

Zatímco ženy vékáčka mají za sebou překvapivě parádní vstup do sezóny v podobě dvou vítězství v Liberci (3:1) i nad UP (senzačně 3:0), jejich nadcházející přerovské soupeřky dosud absolvovaly jediné mistrovské střetnutí. Úvodní duel na KP Brno byl totiž odložen na 10. října, načež svěřenkyně Radima Vlčka svedly vyrovnanou bitvu s posílenými Šelmami Brno. Kterým nakonec podlehly těsně 2:3 (-9, 23, -22, 17, -13).
Tradiční protivnice VK přitom přes léto prošly ještě větší přestavbou hráčského kádru než ony. Zůstaly pouze odchovankyně Prostějova Lucie Zatloukalová, libero Nikola Vaňková a náhradnice Barbora Šádková, takřka celá základní sestava je nová. Proti Jihomoravankám hrála bodový prim americká smečařka Krysteena Davis (24) podpořená dalšími novými posilami, univerzálkou Sandrou Kotlabovou (13) a blokařkami Markétou Kukučovou (14) s Olivií Rusek (13). Nahrávku obstarává z mateřské dovolené se vrátivší Exagelka Veronika Tinklová, dohromady jsou na soupisce tři zámořské plejerky.
Oba kolektivy z jednoho kraje na jaře svedly nesmírně dramatické souboje ve čtvrtfinále play-off, kde se po výsledcích 3:1, 0:3, 3:2 a 3:2 s vypětím všech sil radovaly prostějovské favoritky. Před aktuální sezónou se kvalita jednotlivých družstev po mnoha změnách složitěji odhadovala, každopádně sobotní protivníci se papírově měli pohybovat někde mezi čtvrtým až devátým místem nevyzpytatelné tabulky. Teď i díky blížícímu se derby uvidíme, nakolik se prognózy (ne)budou naplňovat.
„Sice jsme na úvod porazili Duklu i Olomouc, ale to vůbec neznamená, že do utkání proti Přerovu půjdeme v nějaké roli favorita. My musíme zůstávat pokorní, ostražití a plně koncentrovaní s vědomím toho, že česká liga letos bude strašně vyrovnaná a každý může kdykoliv zdolat každého. Navíc přerovský tým je dost zajímavě složený, přivedli do něj tři Američanky a nevíme úplně přesně, co očekávat. Každopádně je potřeba se dobře připravit, vůbec nic nepodcenit,“ nabádal kouč VK Lubomír Petráš.Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments