Dobré odpoledne, dnes je pondělí 3.8.2020
svátek slaví Miluše,
zítra Dominik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Když omlazené volejbalistky VK Prostějov na úvod UNIQA extraligy žen ČR 2019/2020 senzačně vyplenily Liberec i smetly Olomouc, mohlo jít o krátkodobé překvapení, které vyprchá dalším ne tolik úspěšným týdnem. Hanačky však ve své jízdě zatím pokračují a vyhrály další dvě střetnutí, čímž se udržely na vedoucí příčce tabulky před favorizovanými Šelmami Brno, Olomoucí i Olympem Praha!

Přitom se všechno vyvíjelo jinak, o poznání méně radostně. Ve čtvrtečním 3. kole soutěže předváděly nejhorší výkon sezóny a na KP Brno ztrácely už 0:2 na sety. Potom se ale náramně zvedly, aby nepříznivý průběh otočily na výsledných 3:2. Včetně toho, že ve čtvrté sadě zvrátily osmi body za sebou ze 7:12 na 15:12 a v tiebreaku málem prohospodařily suverénní vedení 14:8 proměněním až posledního šestého mečbolu.
„V Králově Poli to z naší strany zdaleka nebyl optimální výkon, zejména první dva sety jsme odehráli velice špatně a působili jaksi vlažně, bez obvyklého nasazení. Baby nešly tolik do podání, ustrašeně si počínaly i v útoku, často chybovaly. A rázem to bylo 2:0 pro Brno. Za obrovsky pozitivní považuju, že se tým i z takhle špatné situace dokázal vyhrabat a zápas otočit, což nás zase zdravě nakoplo,“ cenil si hlavní trenér VK Lubomír Petráš záchrany zdánlivě ztraceného mače.
Každopádně prostějovský mančaft zůstal díky dvěma získaným bodům z jihu Moravy v čele a ve 4. dějství vyrukoval doma proti Přerovu. Šlo o klasické derby konkurenčních měst jednoznačně patřící vékáčku, jež soupeřky působivě válcovalo. Kromě druhé poloviny úvodního dějství, kdy osmibodovou šňůru Zatloukalová a spol. pro změnu samy inkasovaly (z 19:8 na 19:16). Což je ovšem nezastavilo, po zvládnuté koncovce Zubřice vůbec nešetřily a uštědřily jim příděl 3:0 (22, 17, 13).
„Celkově jsme i podruhé na vlastním hřišti odvedli kvalitní výkon, za který musím holky pochválit. Vadily mi však ty zbytečné komplikace v prvním setu, protože k nim došlo při jediném postavení. Dostat osm bodů v řadě si nesmíme dovolit proti nikomu, stojí nás to hodně sil i nervů. A s lepšími soupeři takovým způsobem klidně přijdeme o celé utkání. Na druhou stranu aspoň vidíme, že navzdory dobrým dosavadním výsledkům stále máme dost co zlepšovat, je před námi hromada práce,“ viděl náročný kouč jak klady, tak rezervy.
Přesto musel uznat, že extraligové vedení jeho mladého kolektivu není náhodné. „Už příprava ukázala, že v našem týmu je určitá síla. A začátek soutěže tohle potvrdil. Ale já pořád říkám, že na nějaké větší soudy je moc brzy, zvlášť při velké vyrovnanosti letošní ligy. Každý může porazit každého, nešlo by se divit ani zaváhání prvního s posledním. My si za takových okolností samozřejmě vážíme našeho výborného startu, se kterým se nedalo úplně počítat. Přesto znova opakuju, že sezóna je dlouhá a povedený začátek nemusí v konečném součtu ještě nic znamenat,“ varoval Petráš před podléháním brzké euforii.
Místo toho opět zdůraznil nutnost důkladného nachystání na každý další duel, což stoprocentně platí hned o nejbližším souboji žen VK na Olympu Praha (sobota 12. října, 17.00 hodin). Výběr z české metropole vedený trenérským lišákem Stanislavem Mitáčem je v průběžném pořadí čtvrtý, i vinou poslední prohry 0:3 u Šelem Brno má „jen“ šest bodů, tedy o pět méně než vedoucí Prostějovanky. Přesto se dá objektivně říct, že jakýkoliv zisk z PVK bude úspěchem.
„Olymp od minulého ročníku zůstal skoro celý pohromadě, je sehraný. Sice mu odešla vynikající nahrávačka Pavla Šmídová, ale místo ní přivedl zkušenou Lucku Smutnou, taky reprezentantku. A navíc ukrajinskou smečařku Karynu Denisovu. Má vyvážené družstvo, patří k favoritům soutěže, ve své specifické hale bývá hodně silný. My jsme tam však s ním nedávno odehráli dva vyrovnané přáteláky a bát se určitě nemusíme. Bude záležet na nás, jak sobotní zápas zvládneme,“ odtušil Luboš Petráš.


Průběžná tabulka po 4. kole
1. Prostějov 4 4 0 12:3 351:297 11
2. VK Brno 4 4 0 12:4 355:300 10
3. Olomouc 4 3 1 9:3 281:249 9
4. Ostrava 4 2 2 8:7 319:295 7
5. Olymp Praha 4 2 2 6:7 291:279 6
6. Liberec 4 2 2 8:9 365:355 5
7. KP Brno 3 1 2 5:8 258:294 3
8. Šternberk 4 0 4 6:12 358:399 3
9. Frýdek-Místek 4 1 3 4:11 279:333 2
10. Přerov 3 0 3 3:9 225:281 1

Kam příště:
5. kolo, sobota 12. října, 18:00 hodin:
Liberec - VK Brno, Olomouc - Frýdek - Místek (10.10., 18:00), Královo Pole - Ostrava (18:30), Přerov - Šternberk (19:00), Olymp - Prostějov (17:00).

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-