Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Senzační vedení omlazených volejbalistek VK Prostějov ještě po čtyřech kolech UNIQA extraligy žen se postupně stává sice krásnou, ale mizící vzpomínkou. Za pokles z nečekaného čela tabulky na současné a realitě víc odpovídající páté místo přitom může série tří venkovních porážek za sebou (proložená domácím triumfem nad Šternberkem).

Po Olympu Praha (0:3) a Šelmách Brno (1:3) podlehl tým vékáčka i naposledy v 8. dějství soutěže na půdě Ostravy, která v aktuálním ročníku vystřelila zpět na nejvyšší příčky. Díky sobotnímu zdolání prostějovských děvčat 3:1 (21, 19, -17, 13) drží třetí pozici o jediný bodík za vedoucím duem Olomouc - Šelmy Brno.
Navzdory nesporné kvalitě severomoravského celku nebyly Hanačky na jeho palubovce rozhodně bez šancí na víc než zisk jedné sady. V první dotáhly ze 14:6 a 22:16 na 22:20, ve druhé se přiblížily na 15:14 a 20:18. Třetí dokonce výborným závěrem jasně ovládly, ovšem čtvrtá naopak jednoznačně patřila protivnicím.
„Musíme uznat, že soupeř byl celkově lepší a zvítězil zaslouženě. My jsme samozřejmě chtěli v Ostravě bodovat, ale kromě třetího setu měli domácí průběh utkání pod kontrolou. Těžili zejména z lepšího útoku, zatímco my jsme hodně chybovali jak v zakončení, tak na servisu,“ analyzoval ztracený duel hlavní trenér VK Lubomír Petráš.
Nejlepší výkon předvedly jeho svěřenkyně během třetího dílu. „Tam jsme dokázali víc zatlačit podáním, nezkazili sami tolik smečí, navíc dobře bránili. Naopak domácí pod naším náporem ke konci odpadli. Tahle naše převaha však trvala pouze jedinou sadu, následně už měl znovu navrch protivník,“ ohlížel se Petráš.
Nemohl si nevšimnout, jak mohutně celý ostravský tábor oslavoval skolení desetinásobných mistryň republiky z let 2009 až 2018, momentálně již zdaleka ne tak silných. „Vnímám, že se na nás každý soupeř maximálně připravuje, aby využil šanci konečně porazit dlouho dominantní Prostějov. Tak to prostě je, my se s tím musíme vyrovnat,“ pokrčil slovenský kouč rameny.
Víc než tohle určitě řeší skutečnost, že až do konce listopadu čeká prostějovské ženy jediný soutěžní mač týdně. „Uvítal bych spíš častější zápasové vytížení, na druhou stranu aspoň máme dostatek času k potřebné tréninkové práci. A pokud budu cítit, že potřebujeme utkání navíc, zkusím domluvit nějaký přátelák,“ odtušil Petráš.
Extraligovému pelotonu teď vévodí trojice Olomouc, Šelmy Brno (oba 20 bodů) a Ostrava (19), s určitým odstupem následují Olymp Praha (15) i Prostějov (14). K nim se přiblížil zlepšující se Liberec (11), zpět zatím zůstávají KP Brno (8), Frýdek-Místek (6), Přerov (4) a Šternberk (3).
„Bylo v podstatě jasné, že vedení ze začátku sezóny nemůžeme trvale udržet. Aniž bych chtěl naše holky jakkoliv snižovat, tak silný mančaft prostě nemáme. Přesto chci, abychom do každého dalšího souboje šli na maximum a s touhou po vítězství. Bez ohledu na to, jak nakonec jednotlivé zápasy dopadnou. Letos se na rozdíl od loňska v lize nehraje play-off o pátou až osmou pozici a tím důležitější bude umístění po dlouhodobé části,“ upozornil Luboš Petráš, že rvát se naplno je potřeba o každý bod.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments