Dobré ráno, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Senzační vedení omlazených volejbalistek VK Prostějov ještě po čtyřech kolech UNIQA extraligy žen se postupně stává sice krásnou, ale mizící vzpomínkou. Za pokles z nečekaného čela tabulky na současné a realitě víc odpovídající páté místo přitom může série tří venkovních porážek za sebou (proložená domácím triumfem nad Šternberkem).

Po Olympu Praha (0:3) a Šelmách Brno (1:3) podlehl tým vékáčka i naposledy v 8. dějství soutěže na půdě Ostravy, která v aktuálním ročníku vystřelila zpět na nejvyšší příčky. Díky sobotnímu zdolání prostějovských děvčat 3:1 (21, 19, -17, 13) drží třetí pozici o jediný bodík za vedoucím duem Olomouc - Šelmy Brno.
Navzdory nesporné kvalitě severomoravského celku nebyly Hanačky na jeho palubovce rozhodně bez šancí na víc než zisk jedné sady. V první dotáhly ze 14:6 a 22:16 na 22:20, ve druhé se přiblížily na 15:14 a 20:18. Třetí dokonce výborným závěrem jasně ovládly, ovšem čtvrtá naopak jednoznačně patřila protivnicím.
„Musíme uznat, že soupeř byl celkově lepší a zvítězil zaslouženě. My jsme samozřejmě chtěli v Ostravě bodovat, ale kromě třetího setu měli domácí průběh utkání pod kontrolou. Těžili zejména z lepšího útoku, zatímco my jsme hodně chybovali jak v zakončení, tak na servisu,“ analyzoval ztracený duel hlavní trenér VK Lubomír Petráš.
Nejlepší výkon předvedly jeho svěřenkyně během třetího dílu. „Tam jsme dokázali víc zatlačit podáním, nezkazili sami tolik smečí, navíc dobře bránili. Naopak domácí pod naším náporem ke konci odpadli. Tahle naše převaha však trvala pouze jedinou sadu, následně už měl znovu navrch protivník,“ ohlížel se Petráš.
Nemohl si nevšimnout, jak mohutně celý ostravský tábor oslavoval skolení desetinásobných mistryň republiky z let 2009 až 2018, momentálně již zdaleka ne tak silných. „Vnímám, že se na nás každý soupeř maximálně připravuje, aby využil šanci konečně porazit dlouho dominantní Prostějov. Tak to prostě je, my se s tím musíme vyrovnat,“ pokrčil slovenský kouč rameny.
Víc než tohle určitě řeší skutečnost, že až do konce listopadu čeká prostějovské ženy jediný soutěžní mač týdně. „Uvítal bych spíš častější zápasové vytížení, na druhou stranu aspoň máme dostatek času k potřebné tréninkové práci. A pokud budu cítit, že potřebujeme utkání navíc, zkusím domluvit nějaký přátelák,“ odtušil Petráš.
Extraligovému pelotonu teď vévodí trojice Olomouc, Šelmy Brno (oba 20 bodů) a Ostrava (19), s určitým odstupem následují Olymp Praha (15) i Prostějov (14). K nim se přiblížil zlepšující se Liberec (11), zpět zatím zůstávají KP Brno (8), Frýdek-Místek (6), Přerov (4) a Šternberk (3).
„Bylo v podstatě jasné, že vedení ze začátku sezóny nemůžeme trvale udržet. Aniž bych chtěl naše holky jakkoliv snižovat, tak silný mančaft prostě nemáme. Přesto chci, abychom do každého dalšího souboje šli na maximum a s touhou po vítězství. Bez ohledu na to, jak nakonec jednotlivé zápasy dopadnou. Letos se na rozdíl od loňska v lize nehraje play-off o pátou až osmou pozici a tím důležitější bude umístění po dlouhodobé části,“ upozornil Luboš Petráš, že rvát se naplno je potřeba o každý bod.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments