Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské volejbalistky vedly extraligovou tabulku během nadmíru vydařeného úvodu sezóny, ty ostravské atakují čelo průběžného pořadí nyní. Čemuž odpovídal průběh sobotního vzájemného duelu, který měl tři sady z celkového počtu čtyř pod kontrolou soubor od hranic s Polskem.

Největší rozdíl mezi oběma týmy spočíval ve dvou herních faktorech. Za prvé: Severomoravanky měly o sedm procent úspěšnější zakončení (39:32). Za druhé: Hanačky udělaly v součtu podání a útoku téměř dvojnásobný počet chyb (16:31). Nic platná jim proto nebyla o fous lepší přihrávka (44:46 procentům), víc es (6:8) a poměrně vyrovnaná obrana na síti (bloky 12:10).
Ostravské družstvo nejvíc držely střeďačka Michaela Nečasová (15 bodů včetně 6 bloků, ofenziva 64 procent, celková užitečnost +11), smečařka Klára Faltínová (13 bodů, z toho 12 útoků, užitečnost +8), nahrávačka Anna Pospíšilová (5 vítězných ulívek z 5, užitečnost +4) a libero Adéla Chevalierová (příjem 57 procent).
Na prostějovské straně nejčastěji skórovaly osvědčené Lucie Nová (15), Gabriela Kopáčová a Karolína Fričová (obě 13), přičemž posledně jmenovaná z nich nejméně chybovala (užitečnost +6). Velice dobře střetnutí vyšlo liberu Tereze Slavíkové (přihrávka 65 procent) i střeďačce Veronice Boudové (9 bodů včetně 4 es a 2 bloků, zakončení 60 procent, užitečnost +6).

TJ Ostrava – VK Prostějov 3:1
STATISTIKY TÝMOVÉ
Úspěšnost útoku: Ostrava 39 % – Prostějov 32 %.
Úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Ostrava 44 % + 17 % – Prostějov 46 % + 12 %.
Podání – esa/chyby: Ostrava 6/5 – Prostějov 8/13.
Bodové bloky: Ostrava 12 – Prostějov 10.
Celková užitečnost: Ostrava +25 – Prostějov +9.
STATISTIKY INDIVIDUÁLNÍ
Nejvíc bodů: Michaela Nečasová 15, Klára Faltínová 13, Helena Kojdová 10, Aleksandra Wanczyk 8 – Lucie Nová 15, Gabriela Kopáčová a Karolína Fričová 13, Veronika Boudová 9.
Nejvíc bodových útoků: Klára Faltínová 12, Michaela Nečasová, Helena Kojdová a Aleksandra Wanczyk 7 – Gabriela Kopáčová a Karolína Fričová 12, Lucie Nová 10.
Nejvyšší úspěšnost útoku: Michaela Nečasová 64 %, Klára Faltínová 46 %, Helena Kojdová 33 % – Veronika Boudová 60 %, Karolína Fričová 44 %, Lucie Nová a Gabriela Kopáčová 29 %.
Nejvíc bodových bloků: Michaela Nečasová 6, Helena Kojdová 3, Kateřina Zemanová 2 – Lucie Nová 4, Veronika Boudová a Nikola Stümpelová 2.
Nejvíc es: Kateřina Zemanová 3, Michaela Nečasová 2, Klára Faltínová 1 – Veronika Boudová 4, čtyři hráčky 1.
Nejvyšší úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Adéla Chevalierová 57 % + 14 %, Helena Kojdová 43 % + 26 %, Klára Faltínová 33 % + 6 % – Tereza Slavíková 65 % + 15 %, Karolína Fričová 43 % + 19 %, Lenka Knorová 40 % + 20 %.
Největší užitečnost: Michaela Nečasová +11, Klára Faltínová +8, Kateřina Zemanová a Anna Pospíšilová +4 – Karolína Fričová a Veronika Boudová +6, Lucie Nová +2, tři hráčky 0. 


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments