Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Díky velmi brzkému začátku letošní sezóny dospěla základní fáze UNIQA extraligy žen už zkraje listopadu ke své polovině. Volejbalistky VK Prostějov ji naplní střetnutím 9. kola soutěže doma proti TJ Sokol Frýdek-Místek, hraje se tradičně v hale Sportcentra DDM v sobotu 2. 11. již od 15.00 hodin (před basketbalem).

Ať chtějí, nebo ne, půjdou Hanačky do tohoto souboje v roli favoritek. Na páté příčce průběžné tabulky mají totiž o osm bodů víc na kontě než osmé soupeřky a většinou předvádějí mnohem kvalitnější výkony. Jako obvykle však platí, že není radno nikoho podceňovat.
Sokolky totiž před zahájením aktuálního ročníku patřily k hlavním adeptkám na obsazení poslední desáté pozice, což znamená pád do baráže. Leč tomuto předpokladu se zatím úspěšně vzpírají tím, že udolaly Šternberk 3:2, těsně podlehly KP Brno 2:3 a překvapivě triumfovaly v Přerově 3:0.
Papírový outsider se tedy statečně drží, neboť se může opřít o kvalitně hrající blokařku Michaelu Hadáčkovou, vcelku produktivní univerzálku Veroniku Šnellyovou, solidní smečařku Terezu Pluhařovou a slušné libero Nikolu Teperovou. Kolektivně má sice vékáčko všechna statistická čísla lepší, ovšem potvrdit to musí přímo na palubovce.
„Při současné vyrovnanosti soutěže nelze brát žádného soupeře na lehkou váhu, naopak je potřeba si na každého dát pozor. Což stoprocentně platí i pro Frýdek, který už dokázal některé protivníky zaskočit. My musíme udělat maximum, aby se nám nic takového nestalo. Chceme potvrdit dobré domácí výkony z předchozích zápasů a zakončit velmi slušnou první půlku základní části. Mít po ní šest vítězství a jen tři porážky by bylo fajn,“ nadhodil kouč prostějovských žen Lubomír Petráš směrem k sobotnímu duelu. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-