Dobré ráno, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Díky velmi brzkému začátku letošní sezóny dospěla základní fáze UNIQA extraligy žen už zkraje listopadu ke své polovině. Volejbalistky VK Prostějov ji naplní střetnutím 9. kola soutěže doma proti TJ Sokol Frýdek-Místek, hraje se tradičně v hale Sportcentra DDM v sobotu 2. 11. již od 15.00 hodin (před basketbalem).

Ať chtějí, nebo ne, půjdou Hanačky do tohoto souboje v roli favoritek. Na páté příčce průběžné tabulky mají totiž o osm bodů víc na kontě než osmé soupeřky a většinou předvádějí mnohem kvalitnější výkony. Jako obvykle však platí, že není radno nikoho podceňovat.
Sokolky totiž před zahájením aktuálního ročníku patřily k hlavním adeptkám na obsazení poslední desáté pozice, což znamená pád do baráže. Leč tomuto předpokladu se zatím úspěšně vzpírají tím, že udolaly Šternberk 3:2, těsně podlehly KP Brno 2:3 a překvapivě triumfovaly v Přerově 3:0.
Papírový outsider se tedy statečně drží, neboť se může opřít o kvalitně hrající blokařku Michaelu Hadáčkovou, vcelku produktivní univerzálku Veroniku Šnellyovou, solidní smečařku Terezu Pluhařovou a slušné libero Nikolu Teperovou. Kolektivně má sice vékáčko všechna statistická čísla lepší, ovšem potvrdit to musí přímo na palubovce.
„Při současné vyrovnanosti soutěže nelze brát žádného soupeře na lehkou váhu, naopak je potřeba si na každého dát pozor. Což stoprocentně platí i pro Frýdek, který už dokázal některé protivníky zaskočit. My musíme udělat maximum, aby se nám nic takového nestalo. Chceme potvrdit dobré domácí výkony z předchozích zápasů a zakončit velmi slušnou první půlku základní části. Mít po ní šest vítězství a jen tři porážky by bylo fajn,“ nadhodil kouč prostějovských žen Lubomír Petráš směrem k sobotnímu duelu. 

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments