Dobré ráno, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Že pro mladý tým prostějovských volejbalistek není úplně lehké plnit roli favorita, to se ukázalo v duelu proti frýdecko-místeckým ženám. Dva sety se s nimi dost tahaly, místy i trápily. To podstatné však nakonec zvládly, když na své konto připsaly důležité tříbodové vítězství. Navíc doma zase bez ztracené sady, což byl příjemný bonus.

Hanačky měly statisticky navrch úplně ve všem, a to výrazně. V útoku o sedm procent (40:33), na přihrávce dokonce o dvanáct procent (45:33), poměrem es 8:3 a bodovými bloky 12:6. V součtu převedeno do celkové užitečnosti +37:+8, přičemž Severomoravanky držely krok snad jen číselně nesledovanou obranou v poli.
Vékáčko skvěle táhla – na vlastním hřišti jako obvykle – univerzálka Gabriela Kopáčová. Nasázela 22 bodů včetně dvou bloků a jednoho esa, při vynikajícím zakončení 61 procent a užitečnosti +17! Dobře jí navíc sekundovaly střeďačka Nikola Stümpelová (10 bodů, z toho 3 bloky plus 2 esa, útok 50 procent, užitečnost +8) i smečařky Karolína Fričová (11 bodů včetně 3 es, užitečnost +7) s Lucií Novou (10 bodů, 3 bloky). A důležité bylo, že se solidně povedlo ustát příjem v čele s Terezou Slavíkovou (48 procent), na liberu sebou tradičně mrskající v poli.
Sokolky držela nad vodou výborná smečařka Tereza Pluhařová coby autorka 15 bodů, navíc kvalitně přihrávající na 62 procent a herně komplexní (užitečnost +10). Znatelnější bodovou podporu však našla u jediné parťačky ze stejného postu Adély Borovcové (10).

VK Prostějov – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0
STATISTIKY TÝMOVÉ
Úspěšnost útoku: Prostějov 40 % – Frýdek-Místek 33 %.
Úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Prostějov 45 % + 24 % – Frýdek-Místek 33 % + 16 %.
Podání – esa/chyby: Prostějov 8/4 – Frýdek-Místek 3/3.
Bodové bloky: Prostějov 12 – Frýdek-Místek 6.
Celková užitečnost: Prostějov +37 – Frýdek-Místek +8.
STATISTIKY INDIVIDUÁLNÍ
Nejvíc bodů: Gabriela Kopáčová 22, Karolína Fričová 11, Lucie Nová a Nikola Stümpelová 10 – Tereza Pluhařová 15, Adéla Borovcová 10, tři hráčky 5.
Nejvíc bodových útoků: Gabriela Kopáčová 19, Karolína Fričová a Lucie Nová 7 – Tereza Pluhařová 14, Adéla Borovcová 7, dvě hráčky 4.
Nejvyšší úspěšnost útoku: Gabriela Kopáčová 61 %, Nikola Stümpelová 50 %, Karolína Fričová 35 % – Tereza Pluhařová 42 %, Michaela Jurčíková 36 %, Karolína Šprochová 33 %.
Nejvíc bodových bloků: Nikola Stümpelová a Lucie Nová 3, Gabriela Kozmík a Gabriela Kopáčová 2 – Adéla Borovcová a Klára Tkáčová 2.
Nejvíc es: Karolína Fričová 3, Nikola Stümpelová 2, tři hráčky 1 – Tereza Pluhařová, Adéla Borovcová a Klára Tkáčová 1.
Nejvyšší úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Tereza Slavíková 48 % + 24 %, Karolína Fričová a Lucie Nová 43 % + 21 % – Tereza Pluhařová 62 % + 38 %, Karolína Šprochová 50 % + 0 %, Adéla Borovcová 28 % + 11 %.
Největší užitečnost: Gabriela Kopáčová +17, Nikola Stümpelová +8, Karolína Fričová +7, Lucie Nová +4 – Tereza Pluhařová +10, Michaela Jurčíková a Markéta Uhrová +3, Klára Tkáčová +2.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments