Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Že pro mladý tým prostějovských volejbalistek není úplně lehké plnit roli favorita, to se ukázalo v duelu proti frýdecko-místeckým ženám. Dva sety se s nimi dost tahaly, místy i trápily. To podstatné však nakonec zvládly, když na své konto připsaly důležité tříbodové vítězství. Navíc doma zase bez ztracené sady, což byl příjemný bonus.

Hanačky měly statisticky navrch úplně ve všem, a to výrazně. V útoku o sedm procent (40:33), na přihrávce dokonce o dvanáct procent (45:33), poměrem es 8:3 a bodovými bloky 12:6. V součtu převedeno do celkové užitečnosti +37:+8, přičemž Severomoravanky držely krok snad jen číselně nesledovanou obranou v poli.
Vékáčko skvěle táhla – na vlastním hřišti jako obvykle – univerzálka Gabriela Kopáčová. Nasázela 22 bodů včetně dvou bloků a jednoho esa, při vynikajícím zakončení 61 procent a užitečnosti +17! Dobře jí navíc sekundovaly střeďačka Nikola Stümpelová (10 bodů, z toho 3 bloky plus 2 esa, útok 50 procent, užitečnost +8) i smečařky Karolína Fričová (11 bodů včetně 3 es, užitečnost +7) s Lucií Novou (10 bodů, 3 bloky). A důležité bylo, že se solidně povedlo ustát příjem v čele s Terezou Slavíkovou (48 procent), na liberu sebou tradičně mrskající v poli.
Sokolky držela nad vodou výborná smečařka Tereza Pluhařová coby autorka 15 bodů, navíc kvalitně přihrávající na 62 procent a herně komplexní (užitečnost +10). Znatelnější bodovou podporu však našla u jediné parťačky ze stejného postu Adély Borovcové (10).

VK Prostějov – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0
STATISTIKY TÝMOVÉ
Úspěšnost útoku: Prostějov 40 % – Frýdek-Místek 33 %.
Úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Prostějov 45 % + 24 % – Frýdek-Místek 33 % + 16 %.
Podání – esa/chyby: Prostějov 8/4 – Frýdek-Místek 3/3.
Bodové bloky: Prostějov 12 – Frýdek-Místek 6.
Celková užitečnost: Prostějov +37 – Frýdek-Místek +8.
STATISTIKY INDIVIDUÁLNÍ
Nejvíc bodů: Gabriela Kopáčová 22, Karolína Fričová 11, Lucie Nová a Nikola Stümpelová 10 – Tereza Pluhařová 15, Adéla Borovcová 10, tři hráčky 5.
Nejvíc bodových útoků: Gabriela Kopáčová 19, Karolína Fričová a Lucie Nová 7 – Tereza Pluhařová 14, Adéla Borovcová 7, dvě hráčky 4.
Nejvyšší úspěšnost útoku: Gabriela Kopáčová 61 %, Nikola Stümpelová 50 %, Karolína Fričová 35 % – Tereza Pluhařová 42 %, Michaela Jurčíková 36 %, Karolína Šprochová 33 %.
Nejvíc bodových bloků: Nikola Stümpelová a Lucie Nová 3, Gabriela Kozmík a Gabriela Kopáčová 2 – Adéla Borovcová a Klára Tkáčová 2.
Nejvíc es: Karolína Fričová 3, Nikola Stümpelová 2, tři hráčky 1 – Tereza Pluhařová, Adéla Borovcová a Klára Tkáčová 1.
Nejvyšší úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Tereza Slavíková 48 % + 24 %, Karolína Fričová a Lucie Nová 43 % + 21 % – Tereza Pluhařová 62 % + 38 %, Karolína Šprochová 50 % + 0 %, Adéla Borovcová 28 % + 11 %.
Největší užitečnost: Gabriela Kopáčová +17, Nikola Stümpelová +8, Karolína Fričová +7, Lucie Nová +4 – Tereza Pluhařová +10, Michaela Jurčíková a Markéta Uhrová +3, Klára Tkáčová +2.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments