Dobrý večer, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podruhé za sebou doma nastoupí volejbalistky VK Prostějov, tentokrát v 10. kole UNIQA extraligy žen proti Dukle Liberec. A v sobotu 9. listopadu se v hale Sportcentra DDM znovu hraje už od 15.00 hodin kvůli následnému basketbalu.

Půjde o velice důležitý zápas, neboť Severočešky jsou hned za Hanačkami šesté a rády by se jim v tabulce bodově přiblížily. Domácí družstvo naopak chce nebezpečné soupeřky udržet pod sebou, v optimálním případě na ně navíc zvýšit svůj náskok. Což ale bude nelehké. První vzájemný souboj této sezóny sice patřil vékáčku, jež zpod Ještědu přivezlo vítězství 1:3 (-25, 16, -21, -21) z pohledu hostitelek. Dukla se však ze špatného vstupu do soutěže provázeného šňůrou porážek na vlastním hřišti (Ostrava 1:3, Šelmy Brno 1:3, Olomouc 0:3) postupně zvedla a poslední dvě ligové výhry (na KP Brno 3:1, nad Přerovem 3:0) podpořila i pohárovým postupem v Králově Poli 3:1.
Výběru trenérské dvojice manželů Libora + Dity Gálíkových výrazně prospěl nedávný příchod zahraniční posily, špičkové nahrávačky Rochelle Wopereis z Nizozemska. S ní v sestavě vzrostla údernost celého týmu, který se dále opírá o univerzálku Evu Svobodovou, tři kvalitní blokařky Kateřinu Kohoutovou, Evu Rutarovou (v létě přestoupila z VK) i Michaelu Candrákovou, smečařku Kristýnu Šustrovou a libero Veroniku Dostálovou.
„Liberec šel od začátku ročníku výkonnostně nahoru, se známou holandskou nahrávačkou ve svém středu rozhodně patří mezi kvalitní extraligové celky. Navázat na výhru z jeho hřiště tak pro nás bude hodně těžké, přesto samozřejmě chceme doma uspět. Na vlastním hřišti se nám v probíhající sezóně zatím daří, snad to potvrdíme. Jakékoliv vítězství bude skvělé,“ řekl k sobotnímu utkání hlavní kouč prostějovských žen Lubomír Petráš. 

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments