Příjemnou noc, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podruhé za sebou doma nastoupí volejbalistky VK Prostějov, tentokrát v 10. kole UNIQA extraligy žen proti Dukle Liberec. A v sobotu 9. listopadu se v hale Sportcentra DDM znovu hraje už od 15.00 hodin kvůli následnému basketbalu.

Půjde o velice důležitý zápas, neboť Severočešky jsou hned za Hanačkami šesté a rády by se jim v tabulce bodově přiblížily. Domácí družstvo naopak chce nebezpečné soupeřky udržet pod sebou, v optimálním případě na ně navíc zvýšit svůj náskok. Což ale bude nelehké. První vzájemný souboj této sezóny sice patřil vékáčku, jež zpod Ještědu přivezlo vítězství 1:3 (-25, 16, -21, -21) z pohledu hostitelek. Dukla se však ze špatného vstupu do soutěže provázeného šňůrou porážek na vlastním hřišti (Ostrava 1:3, Šelmy Brno 1:3, Olomouc 0:3) postupně zvedla a poslední dvě ligové výhry (na KP Brno 3:1, nad Přerovem 3:0) podpořila i pohárovým postupem v Králově Poli 3:1.
Výběru trenérské dvojice manželů Libora + Dity Gálíkových výrazně prospěl nedávný příchod zahraniční posily, špičkové nahrávačky Rochelle Wopereis z Nizozemska. S ní v sestavě vzrostla údernost celého týmu, který se dále opírá o univerzálku Evu Svobodovou, tři kvalitní blokařky Kateřinu Kohoutovou, Evu Rutarovou (v létě přestoupila z VK) i Michaelu Candrákovou, smečařku Kristýnu Šustrovou a libero Veroniku Dostálovou.
„Liberec šel od začátku ročníku výkonnostně nahoru, se známou holandskou nahrávačkou ve svém středu rozhodně patří mezi kvalitní extraligové celky. Navázat na výhru z jeho hřiště tak pro nás bude hodně těžké, přesto samozřejmě chceme doma uspět. Na vlastním hřišti se nám v probíhající sezóně zatím daří, snad to potvrdíme. Jakékoliv vítězství bude skvělé,“ řekl k sobotnímu utkání hlavní kouč prostějovských žen Lubomír Petráš. 

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments