Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 priprava_VKWorld Grand Prix je po mistrovství světa druhou nejvýznamnější volejbalovou akcí planety na reprezentační úrovni. A je potěšitelné, že toto prestižní klání, jehož letošní ročník odstartoval v pátek 2. srpna, absolvují hned čtyři členky VK AGEL Prostějov. Zatímco Nizozemsko s Quintou Steenbergenovou je mezi elitou dvaceti nejlepších států už jako doma, pro Českou republiku včetně Pavly Vincourové, Andrey Kossányiové a Julie Jášové znamená účast v Grand Prix vzrušující premiéru.

 

Na úvod zválcovaly Portoriko

Středoamerický stát figuruje ve světovém žebříčku na 18. místě, zatímco Češky jsou 24. Role papírového favorita však vůbec neplatila a na palubovce v Santo Domingu jednoznačně vládl evropský celek. Pouze v úvodu střetnutí a zkraje třetí sady byl průběh vyrovnaný, jinak kralovaly Parisiho svěřenky hlavně díky vynikajícím blokům, velmi dobrému podání a lepší útočné činnosti.

Z Agelek zůstala nahrávačka Vincourová na lavičce, naopak smečařka Kossányiová i libero Jášová nastoupily v základní sestavě. Druhá jmenovaná absolvovala celý duel a podala s výjimkou jednoho zkaženého příjmu kvalitní výkon okořeněný několika pěknými zákroky v poli. Její brzy dvacetiletá parťačka (kulaté narozeniny slaví zítra) se rozjížděla pomaleji, ale po prvotních chybách postupně nabrala jistotu a svým dílem také přispěla k výsledkové demolici protivníka, když zaznamenala devět bodů včetně tří es. Zápasová premiéra v Grand Prix tak pro ČR dopadla fantasticky.

Češky hodně trápily Silné Srbsko

Ve druhém střetnutí na půdě dominikánské metropole byly karty rozdány jasně, neboť Srbky jsou úřadujícími mistryněmi Evropy a měly suverénně vládnout. Místo toho však čelily skvělému výkonu naší reprezentace, která na favoritky vyrukovala v nezměněném složení. To znamená s Kossányiovou i Jášovou v základu a s Vincourovou jako náhradnicí.

Především v zahajovacím setu se balkánský celek nestačil divit, co s ním český mančaft provádí. Outsider neustále vedl a v koncovce dospěl ke třem setbolům, jenže žádný neproměnil, naopak soupeř hned svůj první ano. Druhé dějství jednoznačně patřilo rozjetému Srbsku a také ve třetí sadě utkání spělo k jasnému konci, ale družina Carla Parisiho dokázala povstat a smazat pětibodové manko na 23:23. Což však bylo maximum, úplný závěr opět skončil dle papírových předpokladů.

Přesto soubor ČR zanechal ve Střední Americe i napodruhé příznivý dojem a převážně pozitivně lze psát o přínosu všech tří plejerek VK AGEL. Nejméně se mač vydařil Andree Kossányiové s pouhými třemi body, naproti tomu Julie Jášová zase patřila k oporám týmu a střídající Pavla Vincourová příchodem na hřiště ve druhém setu zvedla poněkud skomírající herní projev družstva.

Třetí mač končil po uzávěrce

Závěrečné vystoupení českého nároďáku v Dominikánské republice proti domácímu výběru vrcholilo v noci na dnešek, to znamená po uzávěrce tohoto vydání. Informace o něm vám proto přineseme za týden společně s podrobnostmi o druhém turnaji prestižní mezinárodní soutěže, který volejbalistky ČR čeká od 9. do 11. srpna v Hong Kongu proti Číně, Turecku a Argentině. Trio členek kádru Prostějova bude znova u toho!

Výsledky turnaje World Grand Prix v Santo Domingu

Portoriko - Česko 0:3 (-14, -20, -18), Dominikánská republika - Srbsko 0:3 (-13, -20, -16), Srbsko - Česko 3:0 (26, 18, 23), Dominikánská republika - Portoriko 3:0 (14, 24, 21), Portoriko – Srbsko a Dominikánská republika – Česko skončilo po uzávěrce.

Nizozemka Steenbergenová zářila

Nová blokařka VK z Holandska Quinta Steenbergenová se stala hlavní tahounkou svého týmu v Macau, kde Nizozemky smetly Kubu 3:0 (20, 14, 11), podlehly Bulharsku 1:3 (20, -15, -20, -23) a po boji padly i s Čínou 1:3 (-24, 19, -17, -17). V prvním utkání byla naše letní posila nejlépe bodující hráčkou (11 – 8 útoků, 1 blok, 2 esa), v následujícím duelu druhou nejproduktivnější ženou své ekipy (11 bodů – 6 útoků, 4 bloky, 1 eso) a v posledním střetnutí třetí v daném ohledu (8 bodů – 4 útoky, 4 bloky). Nizozemská squadra tak sice v těžké skupině pouze jednou zvítězila, ovšem Quinta se mezi světovými hvězdami rozhodně neztratila.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-