Příjemnou noc, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 priprava_VKWorld Grand Prix je po mistrovství světa druhou nejvýznamnější volejbalovou akcí planety na reprezentační úrovni. A je potěšitelné, že toto prestižní klání, jehož letošní ročník odstartoval v pátek 2. srpna, absolvují hned čtyři členky VK AGEL Prostějov. Zatímco Nizozemsko s Quintou Steenbergenovou je mezi elitou dvaceti nejlepších států už jako doma, pro Českou republiku včetně Pavly Vincourové, Andrey Kossányiové a Julie Jášové znamená účast v Grand Prix vzrušující premiéru.

 

Na úvod zválcovaly Portoriko

Středoamerický stát figuruje ve světovém žebříčku na 18. místě, zatímco Češky jsou 24. Role papírového favorita však vůbec neplatila a na palubovce v Santo Domingu jednoznačně vládl evropský celek. Pouze v úvodu střetnutí a zkraje třetí sady byl průběh vyrovnaný, jinak kralovaly Parisiho svěřenky hlavně díky vynikajícím blokům, velmi dobrému podání a lepší útočné činnosti.

Z Agelek zůstala nahrávačka Vincourová na lavičce, naopak smečařka Kossányiová i libero Jášová nastoupily v základní sestavě. Druhá jmenovaná absolvovala celý duel a podala s výjimkou jednoho zkaženého příjmu kvalitní výkon okořeněný několika pěknými zákroky v poli. Její brzy dvacetiletá parťačka (kulaté narozeniny slaví zítra) se rozjížděla pomaleji, ale po prvotních chybách postupně nabrala jistotu a svým dílem také přispěla k výsledkové demolici protivníka, když zaznamenala devět bodů včetně tří es. Zápasová premiéra v Grand Prix tak pro ČR dopadla fantasticky.

Češky hodně trápily Silné Srbsko

Ve druhém střetnutí na půdě dominikánské metropole byly karty rozdány jasně, neboť Srbky jsou úřadujícími mistryněmi Evropy a měly suverénně vládnout. Místo toho však čelily skvělému výkonu naší reprezentace, která na favoritky vyrukovala v nezměněném složení. To znamená s Kossányiovou i Jášovou v základu a s Vincourovou jako náhradnicí.

Především v zahajovacím setu se balkánský celek nestačil divit, co s ním český mančaft provádí. Outsider neustále vedl a v koncovce dospěl ke třem setbolům, jenže žádný neproměnil, naopak soupeř hned svůj první ano. Druhé dějství jednoznačně patřilo rozjetému Srbsku a také ve třetí sadě utkání spělo k jasnému konci, ale družina Carla Parisiho dokázala povstat a smazat pětibodové manko na 23:23. Což však bylo maximum, úplný závěr opět skončil dle papírových předpokladů.

Přesto soubor ČR zanechal ve Střední Americe i napodruhé příznivý dojem a převážně pozitivně lze psát o přínosu všech tří plejerek VK AGEL. Nejméně se mač vydařil Andree Kossányiové s pouhými třemi body, naproti tomu Julie Jášová zase patřila k oporám týmu a střídající Pavla Vincourová příchodem na hřiště ve druhém setu zvedla poněkud skomírající herní projev družstva.

Třetí mač končil po uzávěrce

Závěrečné vystoupení českého nároďáku v Dominikánské republice proti domácímu výběru vrcholilo v noci na dnešek, to znamená po uzávěrce tohoto vydání. Informace o něm vám proto přineseme za týden společně s podrobnostmi o druhém turnaji prestižní mezinárodní soutěže, který volejbalistky ČR čeká od 9. do 11. srpna v Hong Kongu proti Číně, Turecku a Argentině. Trio členek kádru Prostějova bude znova u toho!

Výsledky turnaje World Grand Prix v Santo Domingu

Portoriko - Česko 0:3 (-14, -20, -18), Dominikánská republika - Srbsko 0:3 (-13, -20, -16), Srbsko - Česko 3:0 (26, 18, 23), Dominikánská republika - Portoriko 3:0 (14, 24, 21), Portoriko – Srbsko a Dominikánská republika – Česko skončilo po uzávěrce.

Nizozemka Steenbergenová zářila

Nová blokařka VK z Holandska Quinta Steenbergenová se stala hlavní tahounkou svého týmu v Macau, kde Nizozemky smetly Kubu 3:0 (20, 14, 11), podlehly Bulharsku 1:3 (20, -15, -20, -23) a po boji padly i s Čínou 1:3 (-24, 19, -17, -17). V prvním utkání byla naše letní posila nejlépe bodující hráčkou (11 – 8 útoků, 1 blok, 2 esa), v následujícím duelu druhou nejproduktivnější ženou své ekipy (11 bodů – 6 útoků, 4 bloky, 1 eso) a v posledním střetnutí třetí v daném ohledu (8 bodů – 4 útoky, 4 bloky). Nizozemská squadra tak sice v těžké skupině pouze jednou zvítězila, ovšem Quinta se mezi světovými hvězdami rozhodně neztratila.

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments