Příjemnou noc, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nastoupit třikrát za sebou proti stejnému soupeři, to už je jako v play-off. Volejbalistky VK Prostějov si takový režim vyzkoušely uprostřed sezóny, když se jim shodou termínových okolností sešla trojice duelů s TJ Sokol Frýdek-Místek. A první dva díly tohoto zajímavého trojboje – oba shodně venku – mají zdárně za sebou.

V ČP POTŘEBNÝ VÝSLEDEK
Polovina úvodního střetnutí čtvrtfinále Českého poháru žen 2019/20 byla vyrovnaná, Severomoravanky dokonce získaly obratem v závěru druhý set. V celkovém součtu to však nemuselo Hanačky nijak mrzet, neboť zbytek mače jasně ovládly a domů si vezly výsledkově optimální skóre 3:1.
„Vzhledem k tomu, že výsledek tři jedna se v pohárech rovná hladkému tři nula, můžeme být nakonec spokojeni. Ztrátu jedné sady jsme si mohli dovolit, a přesto máme pro odvetu na vlastním hřišti nejlepší možnou výchozí pozici. Což je důležité,“ zdůraznil zásadní výstup čtvrtečního souboje kouč vékáčka Lubomír Petráš.
Rezultát 21:25, 25:22, 11:25 a 15:25 zřetelně vypovídá o tom, co se na palubovce Sokolek dělo. „První dva sety to z naší strany nebylo herně nic moc, holky viditelně svazovala nervozita. A závěr druhé sady pokazily. Pak ale svůj výkon výrazně zvedly, zbytek utkání odehrály velice dobře,“ zhodnotil Petráš.
Jeho tým nyní má slibně nakročeno do semifinále pohárové soutěže v rámci závěrečného turnaje Final Four v brněnském Králově Poli. Zbývá potvrdit postup v domácí odvetě (16. ledna od 17.00 hodin). „Hlavní bude nic nepodcenit a jít si za jednoznačnou výhrou bez myšlenek na to, že nám stačí i méně. Všechno máme ve svých rukou,“ zmínil Petráš klíčový fakt.

V LIZE SPANILÁ JÍZDA
O dva dny později prostějovský mančaft uzavřel na stejném místě frýdecko-místecké haly základní část UNIQA extraligy žen ČR 2019/2020. A byť se i tenhle zápas vyvíjel zpočátku rovnocenně, posléze ho hostující kolektiv překlopil suverénním způsobem na svou stranu. Zlom přišel od stavu 18:18 v zahajovacím dějství, načež hanácká parta kralovala 19:25, 13:25 a 13:25.
„V prvním setu nám nevyšla prostřední pasáž, tam jsme ještě hledali větší jistotu. Výborně zvládnutá koncovka však holky nakopla a od druhé sady už předváděly velmi kvalitní výkon. Vlastně jsme neměli žádné větší problémy, utkání proběhlo pod naší kontrolou bez vážnějších komplikací,“ konstatoval Petráš spokojeně.
„Nebývá jednoduché porazit stejného soupeře dvakrát za sebou, navíc venku. Ale Frýdek patří při vší úctě k papírově nejslabším celkům české ligy a vzájemné zápasy tak byly především o nás, jestli je herně zvládneme. Napoprvé jsme si prostředí i protivníka osahali a napodruhé z této znalosti vytěžili jednoznačné vítězství,“ pochvaloval si trenér VK.
Jeho svěřenkyně tím potvrdily obsazení čtvrtého místa v základní fázi, která dopadla po osmnácti dějstvích následovně: 1. Šelmy Brno 46, 2. Olomouc 44, 3. Ostrava 35, 4. Prostějov 33, 5. Liberec 30, 6. Olymp Praha 29, 7. KP Brno 17, 8. Šternberk 16, 9. Frýdek-Místek 12, 10. Přerov 8.
Devítikolovou nadstavbu Prostějovanky otevřou v sobotu 18. ledna od 17.00 hodin doma s Královým Polem.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-