Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nastoupit třikrát za sebou proti stejnému soupeři, to už je jako v play-off. Volejbalistky VK Prostějov si takový režim vyzkoušely uprostřed sezóny, když se jim shodou termínových okolností sešla trojice duelů s TJ Sokol Frýdek-Místek. A první dva díly tohoto zajímavého trojboje – oba shodně venku – mají zdárně za sebou.

V ČP POTŘEBNÝ VÝSLEDEK
Polovina úvodního střetnutí čtvrtfinále Českého poháru žen 2019/20 byla vyrovnaná, Severomoravanky dokonce získaly obratem v závěru druhý set. V celkovém součtu to však nemuselo Hanačky nijak mrzet, neboť zbytek mače jasně ovládly a domů si vezly výsledkově optimální skóre 3:1.
„Vzhledem k tomu, že výsledek tři jedna se v pohárech rovná hladkému tři nula, můžeme být nakonec spokojeni. Ztrátu jedné sady jsme si mohli dovolit, a přesto máme pro odvetu na vlastním hřišti nejlepší možnou výchozí pozici. Což je důležité,“ zdůraznil zásadní výstup čtvrtečního souboje kouč vékáčka Lubomír Petráš.
Rezultát 21:25, 25:22, 11:25 a 15:25 zřetelně vypovídá o tom, co se na palubovce Sokolek dělo. „První dva sety to z naší strany nebylo herně nic moc, holky viditelně svazovala nervozita. A závěr druhé sady pokazily. Pak ale svůj výkon výrazně zvedly, zbytek utkání odehrály velice dobře,“ zhodnotil Petráš.
Jeho tým nyní má slibně nakročeno do semifinále pohárové soutěže v rámci závěrečného turnaje Final Four v brněnském Králově Poli. Zbývá potvrdit postup v domácí odvetě (16. ledna od 17.00 hodin). „Hlavní bude nic nepodcenit a jít si za jednoznačnou výhrou bez myšlenek na to, že nám stačí i méně. Všechno máme ve svých rukou,“ zmínil Petráš klíčový fakt.

V LIZE SPANILÁ JÍZDA
O dva dny později prostějovský mančaft uzavřel na stejném místě frýdecko-místecké haly základní část UNIQA extraligy žen ČR 2019/2020. A byť se i tenhle zápas vyvíjel zpočátku rovnocenně, posléze ho hostující kolektiv překlopil suverénním způsobem na svou stranu. Zlom přišel od stavu 18:18 v zahajovacím dějství, načež hanácká parta kralovala 19:25, 13:25 a 13:25.
„V prvním setu nám nevyšla prostřední pasáž, tam jsme ještě hledali větší jistotu. Výborně zvládnutá koncovka však holky nakopla a od druhé sady už předváděly velmi kvalitní výkon. Vlastně jsme neměli žádné větší problémy, utkání proběhlo pod naší kontrolou bez vážnějších komplikací,“ konstatoval Petráš spokojeně.
„Nebývá jednoduché porazit stejného soupeře dvakrát za sebou, navíc venku. Ale Frýdek patří při vší úctě k papírově nejslabším celkům české ligy a vzájemné zápasy tak byly především o nás, jestli je herně zvládneme. Napoprvé jsme si prostředí i protivníka osahali a napodruhé z této znalosti vytěžili jednoznačné vítězství,“ pochvaloval si trenér VK.
Jeho svěřenkyně tím potvrdily obsazení čtvrtého místa v základní fázi, která dopadla po osmnácti dějstvích následovně: 1. Šelmy Brno 46, 2. Olomouc 44, 3. Ostrava 35, 4. Prostějov 33, 5. Liberec 30, 6. Olymp Praha 29, 7. KP Brno 17, 8. Šternberk 16, 9. Frýdek-Místek 12, 10. Přerov 8.
Devítikolovou nadstavbu Prostějovanky otevřou v sobotu 18. ledna od 17.00 hodin doma s Královým Polem.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments