Dobrý podvečer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velkou důležitost měl první duel čtvrtfinále Českého poháru žen 2019/2020. A volejbalistky VK Prostějov ho zvládly výborně, když ve Frýdku-Místku zvítězily 3:1. Udělaly tím velký krok k plánovanému postupu do závěrečného turnaje Final Four, neboť v domácí odvetě příští týden jim stačí jakákoliv výhra, dokonce i těsná porážka 2:3.

Hanačky po účasti na brněnském vyvrcholení ČP mocně touží a začátek čtvrtečního zápasu podle toho vypadal. Na soupeřky totiž pořádně vletěly, koncentrovaným výkonem rychle získaly až pětibodový náskok. Ten sice v dalším průběhu zahajovací sady postupně ztrácely, ale od stavu 19:21 znova zabraly v opanované koncovce – 21:25 a 0:1.
Druhá část byla zprvu vyrovnanější, ale zde hostující tým víc odskočil v prostřední pasáži, kdy opět vedl rozdílem až pěti bodů. Vše směřovalo k hladkému navýšení setového poměru, leč v závěru potkal vékáčko nepříjemný výpadek. Sokolky zatlačily servisem, následně i dalšími činnostmi a nečekaně drtivým zvratem otočily ze 17:21 na 25:22 – 1:1.
Naštěstí se prostějovské plejerky z tohoto výrazného útlumu vzpamatovaly, aby hned odpověděly dominantním vstupem do třetího dějství. Jejich výkon šel oproti předchozímu vývoji střetnutí na ještě vyšší úroveň, především v obraně a posléze i z útočného hlediska. Petrášovy svěřenkyně těžily také z účinného podání, navíc zpřesnily přihrávku. Tím pádem to dlouho vypadalo, že nestíhajícím protivnicím uštědří dílčí jednociferný debakl - 7:21. Teprve ve finiši výběr TJ trochu zkorigoval – 11:25 a 1:2.
Vyhráno však ženy VK definitivně neměly, neboť ve čtvrtém dílu musely obracet počáteční vedení frýdecko-místeckého družstva. Což se povedlo uprostřed setu, načež kolektiv bodově tažený zejména smečařkou Novou dostal zbytek mače jasně pod svou kontrolu – 15:25 a 1:3!


ZAZNĚLO NA TISKOVCE…
Jaroslav VLK – TJ Sokol Frýdek-Místek
„Prostějov byl od začátku lepší, ale v úvodních dvou setech ještě ne tak výrazně, drželi jsme krok. A výbornou koncovkou druhé sady jsme dokázali vyrovnat na 1:1. Pak už soupeř naplno předvedl svou herní kvalitu, tlačil všemi činnostmi. Zatímco náš výkon šel hodně dolů a úplně jsme odpadli.“
Lubomír PETRÁŠ – VK Prostějov
„Jsme spokojeni zejména s tříbodovým vítězstvím, protože nás hodně přiblížilo k postupu do Final Four. Bylo to typické pohárové utkání, ve kterém se holky první dva sety potýkaly s nervozitou, čemuž odpovídal i náš horší výkon. Po zbytečně ztracené druhé sadě vinou výpadku v závěru se však celý tým semkl, zabral a zbytek zápasu odehrál kvalitně. Zlepšili jsme především obranu, následně též útok a od třetího setu Frýdek jasně přehrávali.“

Bodový vývoj – první set: 4:8, 13:16, 19:21, 21:25. Druhý set: 6:8, 11:16, 17:21, 25:22. Třetí set: 2:8, 6:16, 7:21, 11:25. Čtvrtý set: 8:7, 14:16, 14:21, 15:25.

VOLEJBAL
ČESKÝ POHÁR ŽEN 2019/20 – ČTVRTFINÁLE, 1. UTKÁNÍ

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Prostějov
1:3

1. set: 21:25
2. set: 25:22
3. set: 11:25
4. set: 15:25

Rozhodčí: Spáčil a Gall. Čas: 1:37 minut. Diváků: 100.
Sestava Frýdku-Místku: Borovcová 11, Hadáčková 8, Šnellyová 16, Šprochová 5, Jurčíková 3, Uhrová 7, libero Teperová. Střídaly: Tkáčová 2, Pluhařová 1, Grygarová, Petrová. Trenéři: Jaroslav Vlk a Alexandra Dedková.
Sestava Prostějova: Fričová 9, Stümpelová 10, Zatloukalová 3, Nová 19, Kozmík 13, Kopáčová 15, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová 2, Dvořáčková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.
Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments