Dobrý podvečer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš

Velkou důležitost měl první duel čtvrtfinále Českého poháru žen 2019/2020. A volejbalistky VK Prostějov ho zvládly výborně, když ve Frýdku-Místku zvítězily 3:1. Udělaly tím velký krok k plánovanému postupu do závěrečného turnaje Final Four, neboť v domácí odvetě příští týden jim stačí jakákoliv výhra, dokonce i těsná porážka 2:3.

Hanačky po účasti na brněnském vyvrcholení ČP mocně touží a začátek čtvrtečního zápasu podle toho vypadal. Na soupeřky totiž pořádně vletěly, koncentrovaným výkonem rychle získaly až pětibodový náskok. Ten sice v dalším průběhu zahajovací sady postupně ztrácely, ale od stavu 19:21 znova zabraly v opanované koncovce – 21:25 a 0:1.
Druhá část byla zprvu vyrovnanější, ale zde hostující tým víc odskočil v prostřední pasáži, kdy opět vedl rozdílem až pěti bodů. Vše směřovalo k hladkému navýšení setového poměru, leč v závěru potkal vékáčko nepříjemný výpadek. Sokolky zatlačily servisem, následně i dalšími činnostmi a nečekaně drtivým zvratem otočily ze 17:21 na 25:22 – 1:1.
Naštěstí se prostějovské plejerky z tohoto výrazného útlumu vzpamatovaly, aby hned odpověděly dominantním vstupem do třetího dějství. Jejich výkon šel oproti předchozímu vývoji střetnutí na ještě vyšší úroveň, především v obraně a posléze i z útočného hlediska. Petrášovy svěřenkyně těžily také z účinného podání, navíc zpřesnily přihrávku. Tím pádem to dlouho vypadalo, že nestíhajícím protivnicím uštědří dílčí jednociferný debakl - 7:21. Teprve ve finiši výběr TJ trochu zkorigoval – 11:25 a 1:2.
Vyhráno však ženy VK definitivně neměly, neboť ve čtvrtém dílu musely obracet počáteční vedení frýdecko-místeckého družstva. Což se povedlo uprostřed setu, načež kolektiv bodově tažený zejména smečařkou Novou dostal zbytek mače jasně pod svou kontrolu – 15:25 a 1:3!

ZAZNĚLO NA TISKOVCE…
Jaroslav VLK – TJ Sokol Frýdek-Místek
„Prostějov byl od začátku lepší, ale v úvodních dvou setech ještě ne tak výrazně, drželi jsme krok. A výbornou koncovkou druhé sady jsme dokázali vyrovnat na 1:1. Pak už soupeř naplno předvedl svou herní kvalitu, tlačil všemi činnostmi. Zatímco náš výkon šel hodně dolů a úplně jsme odpadli.“
Lubomír PETRÁŠ – VK Prostějov
„Jsme spokojeni zejména s tříbodovým vítězstvím, protože nás hodně přiblížilo k postupu do Final Four. Bylo to typické pohárové utkání, ve kterém se holky první dva sety potýkaly s nervozitou, čemuž odpovídal i náš horší výkon. Po zbytečně ztracené druhé sadě vinou výpadku v závěru se však celý tým semkl, zabral a zbytek zápasu odehrál kvalitně. Zlepšili jsme především obranu, následně též útok a od třetího setu Frýdek jasně přehrávali.“

Bodový vývoj – první set: 4:8, 13:16, 19:21, 21:25. Druhý set: 6:8, 11:16, 17:21, 25:22. Třetí set: 2:8, 6:16, 7:21, 11:25. Čtvrtý set: 8:7, 14:16, 14:21, 15:25.

4. set: 15:25

Rozhodčí: Spáčil a Gall. Čas: 1:37 minut. Diváků: 100.
Sestava Frýdku-Místku: Borovcová 11, Hadáčková 8, Šnellyová 16, Šprochová 5, Jurčíková 3, Uhrová 7, libero Teperová. Střídaly: Tkáčová 2, Pluhařová 1, Grygarová, Petrová. Trenéři: Jaroslav Vlk a Alexandra Dedková.
Sestava Prostějova: Fričová 9, Stümpelová 10, Zatloukalová 3, Nová 19, Kozmík 13, Kopáčová 15, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová 2, Dvořáčková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.