Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.2.2020
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Potřetí za sebou vyvrcholí Český pohár žen závěrečným turnajem Final Four v brněnském Králově Poli. Před dvěma roky slavily v tamní Městské sportovní hale ve Vodově ulici volejbalistky VK Prostějov (tehdy rekordně podesáté), loni se radovalo družstvo UP Olomouc (po finálovém vítězství nad vékáčkem). Letos bude prostějovský tým o nejbližším víkendu 8. a 9. února znova u toho – a navzdory svému mládí rozhodně neskládá předem zbraně. Naopak se chce poprat o co nejlepší výsledek!

Hanačky se mezi elitní kvarteto druhé nejvýznamnější tuzemské soutěže dostaly čtvrtfinálovým vyřazením Frýdku-Místku, který porazily venku 3:1 a doma 3:0. „Je pravda, že jsme měli štěstí na los a narazili na jeden ze dvou papírově slabších celků extraligy. Na druhou stranu jsme si postup museli sami uhrát, což se nám spolehlivými výkony bez větších problémů povedlo. Splnili jsme tím jeden ze základních cílů sezóny, už díky tomu panuje spokojenost,“ zamyslel se kouč VK Lubomír Petráš.
V semifinále Českého poháru teď jeho svěřenkyně vyzvou Olymp Praha, a to v sobotu 8. února od 18.00 hodin. „Hraje se na neutrálním hřišti, nejen proto jsou postupové šance podle mého názoru padesát na padesát. Olymp je sice v ligové tabulce až za námi šestý a nasbíral o šest bodů méně, na druhou stranu nás v obou vzájemných zápasech tohoto ročníku porazil – ve své hale hladce 3:0, v Prostějově po boji 3:2. Zdolali jsme ho pouze v přípravě, kde byla bilance vyrovnaná. Jde o papírově srovnatelné soupeře a pokud bychom do finále prošli my, znamenalo by to pro nás každopádně velký úspěch,“ zdůraznil Petráš. Vzápětí charakterizoval semifinálového protivníka z metropole ČR. „PVK má výhodu zkušenějšího kádru, může se opřít o ostřílené Lucii Smutnou na nahrávce, Barboru Purchartovou na bloku či další starší hráčky. Navíc mu hodně bodů dělá ukrajinská tahounka na smeči Karyna Denysova, něco se na nás určitě pokusí vyvyslet dlouholetý trenér Standa Mitáč. Klíčové bude, abychom na přihrávce ustáli kvalitní servis Pražanek, rozhodne momentální forma,“ rozebíral slovenský lodivod působící v hanáckém klubu již dvanáctou sezónu (druhou jako hlavní kormidelník).
Ani jemu tak nechybí potřebné zkušenosti, o schopnostech ani nemluvě. Stačí si projít výčet úspěchů za celou kariéru včetně poslední více než dekády v Prostějově. „Je pravda, že momentálně máme mnohem mladší mančaft než v minulosti a nepatříme k největším favoritům českých soutěží. Což ale neznamená, že bychom netoužili uspět. Právě naopak, chuť máme ohromnou a šanci na finále rozhodně ne malou. Porveme se o ni, proti Olympu půjdeme zvítězit. Věřím, že holky to po téhle stránce berou stejně jako já,“ řekl Petráš.
Stěžejní může být, nakolik současné vékáčko s nízkým věkovým průměrem zvládne celé Final Four psychicky. V každém případě o den později v neděli 9. února volejbalistky Prostějova absolvují v Brně ještě jedno střetnutí proti kolektivu z druhé semifinálové dvojice UP Olomouc vs. Dukla Liberec: buď zmíněné finále (18.15 hodin), nebo duel o třetí místo (15.00 hodin) coby novinku vrcholného podniku národního poháru.
„Olomouc je největším favoritem, má kvalitní tým a obhajuje triumf z loňska. Liberec šel za poslední týdny výkonnostně dost nahoru, určitě může překvapit. Ať druhý den narazíme na kohokoliv, půjde o další špičkový souboj se silným soupeřem. Samozřejmě si přejeme svést finálovou bitvu o trofej, zůstat do poslední chvíle ve hře o zisk poháru. Pokud se to však nepodaří, je i utkání zklamaných vyřazených o bronz velká výzva, lákadlo skončit aspoň třetí a ne až čtvrtý.“
Z historického hlediska leží před ženami VK možnost třinácté účasti ve finále ČP za sebou! „Půjdeme do toho na maximum a uvidíme,“ pousmál se Luboš Petráš s tím, že tentokrát nebude celá hráčská parta včetně realizačního týmu na jihu Moravy přespávat. „Jak v sobotu, tak v neděli pojedeme až přímo na zápas a hned po něm se vrátíme domů. Před rokem jsme sice do Brna jeli hned ráno, dopoledne si tam zatrénovali a pak tam i spali, nicméně není nutné takový model opakovat. Letos jsme vsadili na normální režim běžný z ligy,“ doplnil šéf prostějovské lavičky.

PROGRAM FINAL FOUR ČP ŽEN 2019/20 V BRNĚ
Sobota 8. února: 15.30 hodin - 1. semifinále UP Olomouc – Dukla Liberec, 18.00 hodin 2. semifinále Olymp Praha – VK Prostějov.
Neděle 9. února: 15.00 hodin o 3. místo, 18.15 hodin finále.

dvanáct prostějovských finále v Českém poháru žen
2008 (Prostějov) VK Prostějov – Olymp Praha 3:0 (20, 15, 13).
2009 (Prostějov) VK Prostějov – UP Olomouc 3:0 (19, 14, 15).
2010 (Prostějov) VK Modřanská Prostějov – KP Brno 3:2 (-19, 22, 19, -20, 9).
2011 (Olomouc) VK Modřanská Prostějov – UP Olomouc 3:0 (20, 15, 15).
2012 (Olomouc) VK AGEL Prostějov – UP Olomouc 3:0 (21, 13, 10).
2013 (Hradec Králové) VK AGEL Prostějov – Olymp Praha 3:1 (14, -21, 19, 23).
2014 (České Budějovice) VK AGEL Prostějov – Olymp Praha 3:1 (17, -21, 25, 25).
2015 (Plzeň) VK AGEL Prostějov – Olymp Praha 3:0 (21, 21, 17).
2016 (Olomouc) VK AGEL Prostějov – TJ Ostrava 3:0 (25, 23, 17).
2017 (Olomouc) UP Olomouc – VK AGEL Prostějov 3:2 (18, 21, -19, -20, 14).
2018 (Brno) VK Prostějov – UP Olomouc 3:1 (12, 18, -20, 18).
2019 (Brno) UP Olomouc - VK Prostějov 3:1 (21, 19, -21, 17)

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments