Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výborně rozjetá sezóna volejbalistek VK Prostějov utrpěla tvrdý direkt. Dlouhou sérii lednových vítězství přerušily v nejméně vhodnou chvíli dvě prohry na závěrečném turnaji Final Four Českého poháru žen 2019/20, které mladý a dosud kvalitně fungující tým poslaly na poslední čtvrtý post mezi elitním kvartetem. A hlavně propadák v duelu o bronz byl dokonalým k.o.

NEZVLÁDNUTÉ SEMIFINÁLE S OLYMPEM
Semifinálový duel mezi Hanačkami a Pražankami neměl favorita, šance na postup byly před vzájemným střetem otevřené. Tím větší zklamání prožíval celý tábor vékáčka v sobotním večeru, který z převážné části i v konečném součtu patřil jednoznačně protivnicím.
Mladý kolektiv z Moravy sice začal zdatněji obě úvodní sady (11:7, respektive 8:6), ale pak se dopouštěl mnoha hrubek včetně zbytečných a tím otevřel zlepšujícímu se PVK cestu k obratu vývoje (14:16, respektive 11:14). Jen třetí část se podařilo zvládnout kvalitně celou, naopak čtvrté dějství už opanoval suverénním způsobem výběr metropole ČR. A zrodil se výsledek 18:25, 19:25, 25:20, 17:25.
„Do zápasu jsme dobře vstoupili, ale bohužel toho nedokázali využít. V prvních dvou setech jsme pokaždé ztratili slibné vedení vlastními chybami i nedorazy v mezihře, čímž samozřejmě nechci snižovat dobrý výkon soupeře. Kromě třetího setu, který jsme odehráli na vysoké úrovni víceméně celý, byl Olymp lepší než my. A zvítězil po zásluze,“ uznal kouč VK Lubomír Petráš.
Smutek se sice snažil nedávat příliš najevo, ale přesto byl znát. „V tomhle důležitém utkání jsme nepředvedli takový výkon, jaký byl potřeba k úspěchu. Zaostávali jsme ve všech herních činnostech – sice ne výrazně, ale přece jen. A největší rozdíl panoval jak v útoku, tak v obraně, kde Olymp zvedl v poli mnoho těžkých balónů. Což rozhodovalo,“ všiml si Petráš.
Místo lítosti nad promarněnou možností dovést i nadmíru mladou partu do pohárového finále se snažil dívat spíš dopředu. „Určitě jsme měli šanci na postup, bylo to padesát na padesát. Proto nás tahle porážka samozřejmě moc mrzí, je to velká škoda. Na zklamání však musíme rychle zapomenout a zítra proti Liberci zabojovat o bronz,“ nabádal slovenský lodivod.

VÝBUCH V BOJI O BRONZ PROTI DUKLE
Bitvu zklamaných semifinalistek Prostějovanky absolutně neukočírovaly. Přitom znova vedly, nástup do nedělně odpoledního utkání sliboval vybřednutí z podprůměru předchozího dne. Místo toho však nastala ještě větší krize. Severočešky otočily zahajovací díl z 9:5 na 10:13, posléze dominovaly 17:25. Ve druhé sadě usoužené Haná girls totálně zdevastovaly 8:25, teprve během třetího setu od hrozivého stavu 3:11 se evidentně tápající skvadra částečně zvedla. Ovšem zastavit suprově šlapající Duklu se již nepodařilo, po rezultátu 20:25 bylo dokonáno.
„Připadalo mi, že jsou holky unavené systémem, který hrajeme, a snad i svým životem. Oba zápasy pohárového víkendu ukázaly současnou realitu v našem týmu, na což musíme reagovat. Nechat děvčata víc odpočinout, změnit něco v tréninkovém procesu, posbírat veškeré síly, snažit se celkově vyladit směrem k extraligovému play-off. Tohle Final Four byla taková facka a varování, abychom stejně nedopadli v závěru letošního ročníku,“ konstatoval Luboš Petráš.
Proč jeho ansámbl ve dvou brněnských dnech tak propadl? „Herní příčiny jsou jasné. Měli jsme velké problémy na přihrávce a následně i v dalších činnostech, pod tlakem dobře hrajících protivníků jsme kupili chyby, postupně se trápili víc a víc. Obecně šlo o součet mnoha různých důvodů od interních přes možnou únavu, která na holky padla, neboť to celou sezónu táhnou v menším počtu stěžejních hráček, až po chybějící zkušenosti mladého kolektivu. Zatímco soupeři disponují řadou ostřílených opor a navíc se ještě posílili, my si musíme vystačit s tím, co je. Taková je skutečnost, nezbývá než momentální smutek překonat a s horší situací se poprat,“ pokrčil Petráš rameny.

FINAL FOUR ČP ŽEN 2019/20 V BRNĚ
Výsledek prvního semifinále: UP Olomouc – Dukla Liberec 3:0 (23, 16, 17).
Výsledek finále: UP Olomouc – Olymp Praha 3:2 (-25, -17, 15, 20, 7).Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments