Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Aktuálně nejsilnější družstvo UNIQA extraligy žen ČR 2019/20 potkají volejbalistky VK Prostějov ve svém prvním zápase po vyvrcholení Českého poháru. Dvaadvacáté kolo elitní tuzemské soutěže je posílá na palubovku vedoucích Šelem Brno, hraje se v sobotu 15. února od 18.00 hodin.

Jihomoravanky se loni v létě posílily o několik kvalitních hráček, jednoznačnou top akvizicí se posléze stala bývalá reprezentační univerzálka a dlouholetá legionářka zahraničních lig Soňa Mikysková. Její ofenzivní údernost v součtu s účinností dalších silných opor Simony Janečkové, Soni Novákové, Markéty Chlumské, Margaret Wolowicz či Ivony Svobodníkové dává dohromady tým, který v tomto ročníku zatím přesvědčivě vládne národní scéně.
Rozjetý brněnský stroj dosud podlehl jen venku Olomouci 2:3 a nečekaně Šternberku 1:3 (po delším vánočním volnu), v ČP mu již ve 2. dějství vystavila stopku Ostrava těsným poměrem 3:2. Jinak svěřenkyně Ondřeje Bouly neustále vítězí, například v nedávném televizním šlágru smetly druhé úpéčko jasně 3:0. Prostějovský tým s favoritem prohrál oba vzájemné střety probíhající sezóny ve čtyřech sadách: nejprve to venku dopadlo 3:1 (14, -21, 19, 18), na vlastní palubovce přišlo podlehnutí 1:3 (24, -17, -23, -15).
„Šelmy daly dohromady výborný a hlavně velice zkušený mančaft, který potvrzuje roli největšího favorita soutěže. Na všech postech má hodně kvalitní volejbalistky, díky tomu hraje vyváženě bez výraznějších slabin a hrozně těžko se poráží. Zvlášť na jeho hřišti, kde ještě neprohrál. My tam samozřejmě nepojedeme s předem sklopenými hlavami, určitě budeme chtít předvést co nejlepší výkon a urvat nějaké sety nebo dokonce body. Na druhou stranu můžeme jedině překvapit, přesně o to se pokusíme. Byť půjde o maximálně náročné utkání,“ řekl směrem k sobotnímu výjezdu do Brna kouč vékáčka Lubomír Petráš.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar