Dobré ráno, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rozhodnutí Správní rady Českého volejbalového svazu o tom, že všechny celostátně řízené soutěže 2019/2020 byly kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončeny a zůstává v platnosti stávající pořadí, přiřklo veškerým účastníkům i konečné umístění. Pojďme si nyní zrekapitulovat, jak dopadla jednotlivá družstva prostějovských oddílů VK a TJ OP. U soutěží označených hvězdičkou ještě musel o jejich předčasném ukončení rozhodnout Krajský volejbalový svaz Olomouc, což ale byla jen vysoce pravděpodobná formalita.

UNIQA EXTRALIGA ŽEN
Konečné pořadí vycházející z tabulky po dlouhodobé části: 1. Šelmy Brno, 2. Olomouc, 3. Olymp Praha, 4. VK Prostějov, 5. Ostrava, 6. Liberec, 7. Šternberk, 8. KP Brno, 9. Frýdek-Místek, 10. Přerov.
Komentář Večerníku:
V play-off se samozřejmě mohlo leccos zamotat, zvláště ve dvou čtvrtfinálových sériích i v následných bojích o medaile, především v předpokládaném a horečně očekávaném finále Jihomoravanek s UP. Přesto je výsledné umístění vesměs zasloužené, neboť odpovídá dlouhodobé výkonnosti týmů z většiny ročníku.

DRUHÁ LIGA ŽEN
Konečné pořadí vycházející z průběžné tabulky skupiny C: 1. Opava, 2. Nový Jičín, 3. Bílovec, 4. Ostrava B, 5. Vsetín, 6. VK Prostějov B, 7. OP Prostějov, 8. Kylešovice, 9. Frýdek-Místek B, 10. Odry.
Komentář Večerníku:
Oba týmoví zástupci města ve třetí nejvyšší soutěži dospělých se nejprve topili v sestupových starostech, ovšem zdařile z nich vybředli. Rezerva vékáčka díky vyztužení kolektivu včetně výpomoci pendlujících členek z áčka, ópéčko hlavně zásluhou obrovské bojovnosti stmelené party. Zásluhou výstupu na šestý, respektive sedmý post tak ani jeden z obou mančaftů nespadne.

PRVNÍ LIGA JUNIOREK
Konečné pořadí vycházející z tabulek nadstavbové části a úvodní fáze kvalifikace o extraligu: 1. až 3. VK Prostějov, Lanškroun a Střešovice, 4. až 6. Kralupy, Zlín a Hlincovka, 7. až 9. Mikulova Praha, Nové Veselí a Nový Jičín, 10. až 12. Karlovy Vary, Hradec Králové a Šlapanice atd.
Komentář Večerníku:
Hanačky U19 se i díky průběžnému posilování zlepšovaly, bezpečně postoupily ze základní skupiny do horní nadstavby, opanovaly jednu z jejích grup a následně zvládly i první patro kvalifikace o extraligu. Což by mělo být klíčové, protože dle předběžných informací postoupí do nejvyšší tuzemské soutěže všechny tři vítězky prvoligového finále. Tím pádem se vysněný návrat vékáčka mezi juniorskou elitu stane skutečností!

EXTRALIGA KADETEK
Konečné pořadí vycházející z průběžné tabulky nadstavbové části: 1. Liberec, 2. Chodov, 3. Brno, 4. Ostrava, 5. Šternberk, 6. VK Prostějov, 7. Plzeň, 8. Olymp Praha, 9. České Budějovice, 10. Pardubice, 11. Přerov, 12. Uherské Hradiště.
Komentář Večerníku:
Prostějovský výběr U17 měl s ohledem na loňský stav hráčského kádru logicky mizerný start do sezóny, nicméně kvalitní práce šéftrenéra mládeže Aleše Nováka i samotných děvčat se postupem času pozitivně projevila. Šestá pozice v rámci ČR je pro kadetky VK výbornou i spravedlivou odměnou.

PRVNÍ LIGA KADETEK
Konečné pořadí vycházející z průběžných tabulek nadstavbových skupin: 1. až 3. Hlincovka, Havlíčkův Brod a Frýdek-Místek, 4. až 6. Kralupy, Olymp Praha B a Sokol Brno I, … 22. až 24. VK Prostějov B, Ústí a Nové Veselí atd.
Komentář Večerníku:
Starší žákyně vékáčka pod hlavičkou „B“ družstva kadetek naplno prokázaly své schopnosti v nadstavbové skupině P o záchranu prvoligové soutěže, kde šňůrou téměř samých vítězství vylétly až na druhou příčku. Ta by měla přinést udržení.

ČESKÝ POHÁR STARŠÍCH ŽÁKYŇ
Konečné pořadí vycházející z průběžné tabulky finálové části nadstavby: 1. Liberec, 2. Kralupy, 3. Hradec Králové, 4. Olymp Praha, 5. KP Brno, 6. Frýdek-Místek, 7. Ostrava, 8. Hlincovka, 9. Chodov, 10. VK Prostějov, 11. Jirkov, 12. Břeclav atd.
Komentář Večerníku:
Ve své hlavní soutěži, na kterou kladla trenérka Lenka Fabikovičová největší důraz, se talentované Hanačky U15 pohybovaly na konci nejlepší republikové desítky. Což byl poměrně věrný odraz jejich výkonnostních možností a rozhodně velký kvalitativní posun vzhůru oproti předchozím letům v téhle věkové kategorii.

KRAJSKÝ PŘEBOR JUNIOREK*
Konečné pořadí vycházející z průběžné tabulky: 1. Šternberk B, 2. Přerov B, 3. TJ OP Prostějov, 4. Šumperk, 5. Bohuňovice.
Komentář Večerníku:
Šéftrenér ópéčka Ladislav Sypko má dlouhodobý sen dostat oddílové juniorky do první ligy. V uplynulé sezóně bylo naplnění této vize daleko, třetí místo odpovídá letošním možnostem kolektivu TJ OP U19.

KRAJSKÝ PŘEBOR KADETEK*
Konečné pořadí vycházející z průběžné tabulky: 1. Šternberk B, 2. Uničov, 3. Přerov B, 4. Kroměříž juniorky, 5. Olomouc C, 6. Olomouc B, 7. Česká Třebová, 8. VK Prostějov C.
Komentář Večerníku:
Mladší žákyně vékáčka hrající pod hlavičkou klubového céčka pro větší zápasové vytížení KP U17 ještě nestačily na věkově starší soupeřky, v některých případech o čtyři i víc roků dříve narozené. Nabraly však proti nim cenné zkušenosti.

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKYŇ*
Konečné pořadí vycházející z průběžné tabulky: 1. Přerov A, 2. VAM Olomouc, 3. VK Prostějov A, 4. Kojetín, 5. Šumperk A, 6. UP Olomouc A, 7. Přerov B, 8. Šternberk, 9. Moravská Třebová, 10. Šumperk B, 11. Přerov C, 12. Uničov, 13. UP Olomouc B, 14. VK Prostějov B, 15. UP Olomouc D, 16. Bohuňovice, 17. UP Olomouc C, 18. Šumperk C.
Komentář Večerníku:
Lodivodka kolektivu VK U15 dlouho kladla důraz pouze na Český pohár, proto její svěřenkyně nastupovaly většinu KP v kombinované sestavě. Závěrečný finiš včetně ovládnutí předposledního kola je katapultoval aspoň na bronzový stupínek.

KRAJSKÝ PŘEBOR MLADŠÍCH ŽÁKYŇ*
Konečné pořadí vycházející z průběžné tabulky: 1. Lanškroun, 2. Přerov A, 3. VAM Olomouc, 4. UP Olomouc, 5. VK Prostějov, 6. Šternberk, 7. Přerov B, 8. Žichlínek.
Komentář Večerníku:
Ve věkové kategorii U13 nejsou výsledky pro vékáčko důležité. Přesto je dobře, že prostějovské mladší žákyně se během ročníku přibližovaly svou výkonností elitnímu kvartetu KP, čímž si zajistily páté místo.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar