Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O výsledku utkání jedenáctého kola UNIQA extraligy volejbalistek mezi prostějovským VK Agel a výběrem sportovního gymnázia v Brně nepanovaly předem žádné pochybnosti o vítězi utkání. Otázkou zůstávala jen výše skóre. V sobotním souboji vedoucího celku tabulky s posledním to nejprve vypadalo na rekordní debakl jihomoravské omladiny, jenže ta postupně stále víc vzdorovala a žádné přepisování výsledkových dějin se tudíž nekonalo. Svěřenkyně kouče Čady tudíž „pouze“ vyhrály velmi hladkým způsobem.

V základní sestavě domácího týmu nastoupily všechny obvyklé náhradnice, přesto favoritky od začátku jasně dominovaly. Mladičké soupeřky totiž svazoval až přílišný respekt a často chybovaly, naopak „Agelky“ přistoupily k zápasu zodpovědně a koncentrovaným výkonem SG vůbec nešetřily.
Úvodní sada tak nápadně připomínala vraždění neviňátek, hostující děvčata nestíhala a nedokázala odvrátit jednociferný výsledek - 25:8 a 1:0.
Ve druhé části extraligového klání se hra alespoň trochu vyrovnala, když brněnským elévkám vyšlo několik akcí a vékáčko jim občas pomohlo vlastními nepřesnostmi. Ani tak ale prostějovské družstvo nedovolilo nezkušeným protivnicím víc než čtrnáct bodů a bylo to 2:0 na sety.
Ve třetím dějství následně pokračovala velká převaha úřadujících mistryň ČR z veškerých volejbalových hledisek, holky z jihu Moravy jen občas trochu vystrčily růžky. Závěr jim však vyšel o poznání více, což bohatě stačilo k tomu, aby odvrátily hrozbu rekordního debaklu v novodobé historii extraligové soutěže - 25:17 a 3:0.
„Na takové zápasy s papírově slabšími soupeři je pro nás těžké se koncentrovat, ale tentokrát jsme to hned od prvních míčů zvládaly dobře. Hodně se nám dařilo tlačit servisem, mladý soupeř v nekompletní sestavě dlouho vůbec nestačil. Až postupně začal víc bojovat, naopak my jsme ke konci už trochu ztrácely soustředěnost,“ konstatovala po utkání Julie Jášová, libero VK AGEL Prostějov. To mladé Brňanky měly o střetnutí jasno ještě před jeho prvním odehraným míčem. „Chtěly jsme si tento zápas co nejvíc užít, hrát proti účastnicím Champions League je pro nás velká zkušenost. V prvním setu jsme ještě nehrály dobře a nešlo nám to na přihrávce ani v útoku, ale pak šel výkon celého družstva nahoru. Spadla z nás nervozita a za druhý i třetí set se určitě nemusíme stydět,“ míní Marie Kurková, nahrávačka SG Brno.

Miroslav ČADA - VK AGEL Prostějov:
„Tento zápas jsme využili k tomu, aby si obvyklé členky základní sestavy odpočinuly a náhradnice se naopak plně dostaly do hry. Je dobře, že holky šly do utkání od začátku naplno, nic nepodcenily a celkově podaly dobrý výkon. Ukázaly, že mohou i do těžkých střetnutí bez problémů naskočit, díky jejich kvalitní hře jsme měli celý průběh jasně pod kontrolou snad jen kromě úplné koncovky, kdy už děvčata trochu polevila.“
Ondřej MAREK - VK SG Brno:
„Z naší strany to byl kromě prvního setu statečný výkon. Potýkáme se s velkou marodkou, a proto nastoupily hned čtyři kadetky, zkušenější hráčky máme nemocné či zraněné. Tým v oslabeném složení však po horší úvodní sadě zabral a zbylé dva sety zvládl z mého pohledu velice dobře. Ani na druhou šestku silného Prostějova to samozřejmě nestačilo, ale holkám dá takové utkání mnoho. Vidí, jak moc na sobě musí pracovat, aby se špičkovým volejbalistkám v budoucnu vyrovnaly.“

VK AGEL Prostějov – SG Brno 3:0 (8, 14, 17)
Rozhodčí:
 Pavelek a Grabovský. Čas: 55 minut. Diváků: 250. Sestava Prostějova:Markevich, Hutinski, Soares, Melicharová, Steenbergen, Růžičková, libero Jášová. Trenér:Miroslav Čada. Sestava Brna: M. Kurková, Hrazdírová, Podrházká, Suchá, Beránková, Hudylivová, libero Uhlířová – A. Kurková, Hrabová. Trenér: Ondřej Marek.
Bodový vývoj – první set: 2:0, 11:1, 12:4, 17:4, 20:5, 20:7, 23:7, 25:8. Druhý set: 1:2, 7:2, 9:3, 10:5, 15:5, 17:6, 17:8, 19:8, 19:11, 22:12, 24:13, 25:14. Třetí set: 5:0, 6:2, 8:2, 8:4, 11:4, 13:5, 15:6, 16:8, 18:8, 18:10, 19:12, 21:12, 22:14, 24:14, 25:17.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-