Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 foto_volejbal_pripravaZatímco v drtivé většině domácností ještě doznívaly vánoční labužnické orgie, prostějovské volejbalistky už dostávaly do těla v nové fázi pokračující přípravy. Do té totiž naskočily už ve čtvrtek 26. prosince odpoledne, aby Štěpánem počínaje dostaly do svých organismů před druhou polovinou sezóny 2013/2014 potřebnou energii k co nejlepším výkonům.

Žen VK AGEL se přitom sešlo jen sedm, neboť pětice Pavla Vincourová, Andrea Kossányiová, Quinta Steenbergen, Tatsiana Markevich a Tijana Malesevic plní reprezentační povinnosti (více na jiném místě této strany - pozn.red.). Sedmičku Lucia Růžičková, Sonja Borovinšek, Sara Hutinski, Klára Melicharová, Katie Carter, Solange Soares, Julie Jášová však na počet desíti doplnily tři mládežnické reprezentantky našeho klubu Michaela Zatloukalová, Eva Lakomá a Kristýna Adamčíková.

„Pro holky nebyl nový start po čtyřdenní pauze úplně jednoduchý, ale začali jsme v rozumném tempu a do vyšší intenzity postupně najeli. Tím pádem se žádné větší problémy nevyskytly, děvčata všechno zvládají a během tréninků vypadají dobře,“ ujistil Večerník kouč čerstvého účastníka čtvrtfinále CEV Cupu Miroslav Čada.

Jeho svěřenky přitom nemají žádné leháro, naopak zátěž je dost intenzivní. „Makáme každý den dvoufázově, vždy dopoledne na fyzičce pod vedením kondiční trenérky Michaely Jelínkové a odpoledne děláme herní věci. S tím, že volejbalové tréninky jsou spíš jednodušší s důrazem na individuální prvky a jejich závěr věnujeme běhání opět za dohledu Míši,“ přiblížil Čada.

Jelínková sice do své nové role naskočila po ukončení hráčské kariéry až v létě, ovšem zatím se stoprocentně osvědčuje. „Kondici mají holky velice dobrou a pozitivní posun je znát také na zdravotním stavu. Míša se hodně věnuje cvičením na prevenci zranění, která se nám letos ve větší míře vyhýbají. Když pominu nešťastné úrazy, tak dlouhodobější potíže měla jediná Táňa Markevich a ta si navíc trable s břišním svalem přivezla už z nároďáku,“ pochválil kormidelník vékáčka Jelínkovou za její práci.

Příznivá slova věnoval rovněž třem juniorkám, jež zvýšily aktuální početnost ženského kolektivu na kulatou číslici. „Celkově zvládají svou nelehkou úlohu výborně, byť hlavně fyzická zátěž je pro ně pořádně náročná a místy se s ní docela perou. Každopádně si myslím, že jim tahle zkušenost může prospět a jejich zapojení samozřejmě pomáhá i nám, aby tréninky měly potřebnou úroveň,“ uvažoval Čada.

Stávající model přípravy bude pokračovat celý tento týden kromě 31. prosince a 1. ledna, kdy mají „Agelky“ dva dny volno. „Do druhé půlky soutěžního ročníku musíme jít kvalitně nachystaní. Hned lednový program je dost nahuštěný, počínaje úvodním zápasem nového roku devátého ledna v Králově Poli budeme hrát každý týden dvě střetnutí buď extraligová, nebo v semifinále Českého poháru s Olomoucí. Zkraje února pak přijde na řadu i čtvrtfinále evropského CEV Cupu, což vzhledem k předpokládanému top soupeři Fenerbahce Istanbul bereme jako vrchol naší mezinárodní sezóny,“ připojil Miroslav Čada.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-