Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 vk_p_1Přesně tři týdny trvá zápasová přestávka našich volejbalistek. Po sérii náročných bitev vrcholící 19. prosince proti Olympu Praha ji vyplnilo zasloužené sváteční volno střídané intenzivní přípravou a skončí 9. ledna, kdy ženy VK AGEL Prostějov nastoupí k duelu 14. kola UNIQA extraligy 2013/14 na hřišti Králova Pole Brno.

Uplynulý týden Hanaček proběhl přesně dle plánu. „Holky měly hned tři dny volno, kromě Silvestra a Nového roku ještě neděli 5. ledna. Během zbylých čtyř dnů jsme pokračovali v těžké tréninkové dřině, kdy se střídala kondiční a herní náplň. S přístupem děvčat jsem nadále spokojený,“ uvedl kouč vékáčka Miroslav Čada.

K dispozici stále měl sedm vlastních svěřenek (Lucia Růžičková, Sonja Borovinšek, Sara Hutinski, Klára Melicharová, Katie Carter, Solange Soares, Julie Jášová) a tři juniorky (Michaela Zatloukalová, Eva Lakomá, Kristýna Adamčíková), dalších pět členek hráčského kádru (Pavla Vincourová, Andrea Kossányiová, Quinta Steenbergen, Tatsiana Markevich, Tijana Malesevic) absolvovalo v národních výběrech kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2014.

„Ještě 6. a 7. ledna musíme trénovat bez této pětice reprezentantek. V pondělí se všechny vracejí z kvalifikačních turnajů a během úterka se následně přesunou do Prostějova, aby tady do večera byly. Kompletní tak budeme až od středy, navíc holky si z nároďáků logicky přivezou větší únavu jak zápasovou, tak cestovatelskou bez šance na nějaký odpočinek. S tím se však pochopitelně musí vyrovnat ony samotné i my coby tým,“ ví Čada.

Každopádně čtvrteční mač v jihomoravské metropoli může být nejen z tohoto důvodu dost nelehký. Naposledy se Agelky na palubovce KP představily rovněž po dlouhé štrece do Cannes a zpět, což se promítlo do slabšího výkonu s těžce vydřeným vítězstvím 3:1 po tuhém boji. „Věřím, že jsme se z tehdejšího střetnutí dostatečně poučili a nic podobného tentokrát nepřipustíme navzdory poněkud komplikované situaci. Proti Brnu nastoupíme v letošní sezóně už počtvrté, snad dobrou znalost soupeře využijeme k hladké výhře,“ zadoufal hlavní trenér prostějovské ekipy.

Po utkání v Králově Poli čekají jeho kolektiv poslední čtyři kola základní části ligové soutěže (11. ledna doma Frýdek-Místek, 18. ledna venku Šternberk, 23. ledna doma Slavia Praha, 25. ledna venku Přerov) a kromě toho dvojzápas v semifinále Českého poháru s Olomoucí (16. ledna venku, 30. ledna doma). „Pro všechny duely na národní scéně i později v nadstavbě a play off platí, že je chceme zvládat pokud možno vítězně bez zbytečných výpadků. Samozřejmě se může stát, že výjimečně prohrajeme, ale lepší, když k tomu vůbec nedojde. A pokud přece jen ano, je potřeba nedělat z takové porážky přehnanou vědu, poučit se a dál dominovat,“ vyslovil Miroslav Čada přání do nového roku 2014.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-