Dobré odpoledne, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

vol kolazPrvní čtvrtfinálové utkání volejbalového CEV Cupu právě probíhajícího ročníku 2013/2014 mezi VK AGEL Prostějov a Fenerbahce SK Istanbul jasně ukázalo, s kým mají svěřenkyně trenéra Čady tu čest. Jeden z nejsilnějších klubů současného světa na Hané triumfoval drtivým způsobem a má tedy nakročeno do semifinále druhého nejvyššího poháru Evropy. Přesto se ženy prostějovského „vékáčka“ snaží předem nic nebalit a v odvetě na turecké půdě, která se hraje ve středu 12. února od 19.00 hodin českého času, chtějí zkusit výsledkový zázrak...

Aby ještě „Agelky“ dokázaly velkého favorita senzačně vyřadit, musely by v Istanbulu jakýmkoliv poměrem vyhrát odvetné střetnutí (třeba i 3:2) a poté navíc ovládnout rovněž dodatečný zlatý set do patnácti bodů. Pokud si však člověk vybaví obrovskou sílu Fenerbahce a jednoznačný průběh úvodního vzájemného zápasu v jeho prospěch, vypadá takový scénář dost nepravděpodobně, spíš jako sci-fi. Mnohem reálnější je, že hostující tým bude v orientu odvracet hrozbu debaklu.

„Prvotní samozřejmě je nikdy nic dopředu nevzdávat, s tím také do utkání půjdeme. Zároveň ale všichni víme, že na straně soupeře je podstatně větší hráčská kvalita a tím pádem by jakýkoliv jiný výsledek než naše hladká porážka znamenal výrazné překvapení. Půjdeme za ním ze všech sil a uvidíme, jak vše dopadne,“ odtušil před odletem do Turecka Miroslav Čada, hlavní trenér VK Agel Prostějov.

Kde vidí lodivod šanci zaskočit giganta na jeho vlastní palubovce? „Absolutní nezbytností je dobrý servis. Většinu prvního čtvrtfinále jsme podávali slabě nebo v téhle činnosti kazili a podle toho dva ze tří setů dopadly. Hrát venku vyrovnaně s Fenerbahce můžeme jedině při riskantním podání, které nám bude vycházet, a kvalitním či aspoň solidním zvládnutí všech ostatních činností. Pak lze ohromné síle protivníka alespoň nějak čelit,“ přemítal Čada.

Jednu okolnost si přitom ještě nechal v kapse. „S ohledem na suverenitu Fenerbahce na našem hřišti se teoreticky může stát, že Istanbul odvetu podvědomě podcení a nepůjde do ní plně koncentrovaný. Pokud se to náhodou stane, musíme takového případného nesoustředění okamžitě využít a vytěžit z něj maximum,“ pousmál se kouč volejbalistek Prostějova. „Jde však pouze

o hypotetické uvažování. Oni podle mě moc chtějí celý CEV Cup vyhrát, tím pádem dobře vědí, co je v sázce, a pevně půjdou za bezproblémovým potvrzením postupu. My každopádně chceme sami za sebe předvést náš nejlepší volejbal. A na co to bude stačit, ukáže až samotný zápas,“ přidal Miroslav Čada logickou úvahu.

Prostějovská výprava pocestuje do metropole Turecka zítra, tj. v úterý 11. února a má logistickou výhodu v tom, že směr Istanbul již v probíhající sezóně jednou nabrala (při souboji na Eczacibasi). Zpět domů se pak VK AGEL vrátí den po zápase ve čtvrtek večer.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments