Dobré ráno, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

vol kolazPrvní čtvrtfinálové utkání volejbalového CEV Cupu právě probíhajícího ročníku 2013/2014 mezi VK AGEL Prostějov a Fenerbahce SK Istanbul jasně ukázalo, s kým mají svěřenkyně trenéra Čady tu čest. Jeden z nejsilnějších klubů současného světa na Hané triumfoval drtivým způsobem a má tedy nakročeno do semifinále druhého nejvyššího poháru Evropy. Přesto se ženy prostějovského „vékáčka“ snaží předem nic nebalit a v odvetě na turecké půdě, která se hraje ve středu 12. února od 19.00 hodin českého času, chtějí zkusit výsledkový zázrak...

Aby ještě „Agelky“ dokázaly velkého favorita senzačně vyřadit, musely by v Istanbulu jakýmkoliv poměrem vyhrát odvetné střetnutí (třeba i 3:2) a poté navíc ovládnout rovněž dodatečný zlatý set do patnácti bodů. Pokud si však člověk vybaví obrovskou sílu Fenerbahce a jednoznačný průběh úvodního vzájemného zápasu v jeho prospěch, vypadá takový scénář dost nepravděpodobně, spíš jako sci-fi. Mnohem reálnější je, že hostující tým bude v orientu odvracet hrozbu debaklu.

„Prvotní samozřejmě je nikdy nic dopředu nevzdávat, s tím také do utkání půjdeme. Zároveň ale všichni víme, že na straně soupeře je podstatně větší hráčská kvalita a tím pádem by jakýkoliv jiný výsledek než naše hladká porážka znamenal výrazné překvapení. Půjdeme za ním ze všech sil a uvidíme, jak vše dopadne,“ odtušil před odletem do Turecka Miroslav Čada, hlavní trenér VK Agel Prostějov.

Kde vidí lodivod šanci zaskočit giganta na jeho vlastní palubovce? „Absolutní nezbytností je dobrý servis. Většinu prvního čtvrtfinále jsme podávali slabě nebo v téhle činnosti kazili a podle toho dva ze tří setů dopadly. Hrát venku vyrovnaně s Fenerbahce můžeme jedině při riskantním podání, které nám bude vycházet, a kvalitním či aspoň solidním zvládnutí všech ostatních činností. Pak lze ohromné síle protivníka alespoň nějak čelit,“ přemítal Čada.

Jednu okolnost si přitom ještě nechal v kapse. „S ohledem na suverenitu Fenerbahce na našem hřišti se teoreticky může stát, že Istanbul odvetu podvědomě podcení a nepůjde do ní plně koncentrovaný. Pokud se to náhodou stane, musíme takového případného nesoustředění okamžitě využít a vytěžit z něj maximum,“ pousmál se kouč volejbalistek Prostějova. „Jde však pouze

o hypotetické uvažování. Oni podle mě moc chtějí celý CEV Cup vyhrát, tím pádem dobře vědí, co je v sázce, a pevně půjdou za bezproblémovým potvrzením postupu. My každopádně chceme sami za sebe předvést náš nejlepší volejbal. A na co to bude stačit, ukáže až samotný zápas,“ přidal Miroslav Čada logickou úvahu.

Prostějovská výprava pocestuje do metropole Turecka zítra, tj. v úterý 11. února a má logistickou výhodu v tom, že směr Istanbul již v probíhající sezóně jednou nabrala (při souboji na Eczacibasi). Zpět domů se pak VK AGEL vrátí den po zápase ve čtvrtek večer.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-