Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 foto_volejbal_pripravaV nadcházejících týdnech si naše volejbalistky několikrát zatrénují s přerovskými kolegyněmi. Žádný stereotyp nehrozí ženám VK AGEL Prostějov v probíhající přípravě na sezonu 2012/13. Nabírání fyzičky a postupně i herní formy jim aktuálně zpestřují hned tři zajímavé novinky.1. Tým doplnil kondiční kouč

Nový specialista hanáckého oddílu na trénink fyzické připravenosti Lukáš Klíma dosud pobýval se slovenskou reprezentací, ovšem počátkem minulého týdne již dorazil do Prostějova.

„Nároďák SR odcestoval za přípravnými zápasy do Ázerbájdžánu a tím skončila Lukášova práce v něm. Hned se přesunul sem za námi, ve středu už vedl první tréninkovou fázi,“ prozradil asistent hlavního lodivoda VK Ľubomír Petráš.

Nyní bude Klíma Agelkám ordinovat specifická kondiční cvičení během nejbližších tří týdnů. „Půjde o dopolední tréninky každé pondělí, středu a pátek. Dosud jsme tyhle dny před obědem vždy běhali venku nebo posilovali, takže holky nečeká žádná razantní změna,“ upřesnil Petráš.

2. S družstvem makali i tři muži

Již loni se do přípravy českých mistryň příležitostně zapojili dva hráči krajského přeboru mužů a Hanácké volejbalové ligy smíšených družstev. Tentokrát dvojici Roman Kovalovský, Vilém Raška doplnil ještě Radim Kovalovský a všichni tři si s nekompletním kolektivem Prostějovanek zatrénovali ve čtvrtek odpoledne.

„Jak všichni vědí, momentálně máme kvůli reprezentačním povinnostem k dispozici jen šest hráček. Abychom mohli do herní náplně zařadit nové prvky a zkoušet větší množství volejbalových cvičení, potřebovali jsme tento počet zvýšit. A po dobré zkušenosti z minulého roku jsem oslovil k jednorázové spolupráci dva šikovné kluky, kteří přibrali ještě jednoho kamaráda. Zpestřili přípravu a pomohli nám, za což jim děkuji,“ řekl Petráš.

3. Přichází čas spolupráce s Přerovem

Během loňské reprezentační pauzy náš soubor zvolil ještě jedno jiné zajímavé řešení, a to společnou přípravu s týmy KP Brno i SK UP Olomouc. Tentokrát se podobná kooperace uskuteční znovu, ale s jiným klubem – PVK Přerov.

„Jsme předběžně domluvení s novým koučem PVK Leopoldem Tůmou na tom, že v nadcházejících dvou týdnech si několikrát zatrénujeme společně, a to střídavě v Prostějově a v Přerově. Které dny přesně svůj přípravný program takto propojíme, to ještě musíme doladit, každopádně pro nás půjde za dané situace o vítané řešení,“ zdůraznil Petráš.

Štika posledních dvou extraligových ročníků, v nichž sedmými místy nenaplnila vysoké ambice, zůstala od uplynulé sezony hráčsky pohromadě, s výjimkou odchodu nahrávačky Soni Novákové. Všechny další schopné volejbalistky (například Eliška Ticháčková, Dita Gáliková, Monika Dedíková, Veronika Mátlová, Barbora Gambová, Lea Murčinková) zůstaly a Agelky tak s nimi jistě čeká kvalitní práce.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments