Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 foto_volejbal_pripravaV nadcházejících týdnech si naše volejbalistky několikrát zatrénují s přerovskými kolegyněmi. Žádný stereotyp nehrozí ženám VK AGEL Prostějov v probíhající přípravě na sezonu 2012/13. Nabírání fyzičky a postupně i herní formy jim aktuálně zpestřují hned tři zajímavé novinky.1. Tým doplnil kondiční kouč

Nový specialista hanáckého oddílu na trénink fyzické připravenosti Lukáš Klíma dosud pobýval se slovenskou reprezentací, ovšem počátkem minulého týdne již dorazil do Prostějova.

„Nároďák SR odcestoval za přípravnými zápasy do Ázerbájdžánu a tím skončila Lukášova práce v něm. Hned se přesunul sem za námi, ve středu už vedl první tréninkovou fázi,“ prozradil asistent hlavního lodivoda VK Ľubomír Petráš.

Nyní bude Klíma Agelkám ordinovat specifická kondiční cvičení během nejbližších tří týdnů. „Půjde o dopolední tréninky každé pondělí, středu a pátek. Dosud jsme tyhle dny před obědem vždy běhali venku nebo posilovali, takže holky nečeká žádná razantní změna,“ upřesnil Petráš.

2. S družstvem makali i tři muži

Již loni se do přípravy českých mistryň příležitostně zapojili dva hráči krajského přeboru mužů a Hanácké volejbalové ligy smíšených družstev. Tentokrát dvojici Roman Kovalovský, Vilém Raška doplnil ještě Radim Kovalovský a všichni tři si s nekompletním kolektivem Prostějovanek zatrénovali ve čtvrtek odpoledne.

„Jak všichni vědí, momentálně máme kvůli reprezentačním povinnostem k dispozici jen šest hráček. Abychom mohli do herní náplně zařadit nové prvky a zkoušet větší množství volejbalových cvičení, potřebovali jsme tento počet zvýšit. A po dobré zkušenosti z minulého roku jsem oslovil k jednorázové spolupráci dva šikovné kluky, kteří přibrali ještě jednoho kamaráda. Zpestřili přípravu a pomohli nám, za což jim děkuji,“ řekl Petráš.

3. Přichází čas spolupráce s Přerovem

Během loňské reprezentační pauzy náš soubor zvolil ještě jedno jiné zajímavé řešení, a to společnou přípravu s týmy KP Brno i SK UP Olomouc. Tentokrát se podobná kooperace uskuteční znovu, ale s jiným klubem – PVK Přerov.

„Jsme předběžně domluvení s novým koučem PVK Leopoldem Tůmou na tom, že v nadcházejících dvou týdnech si několikrát zatrénujeme společně, a to střídavě v Prostějově a v Přerově. Které dny přesně svůj přípravný program takto propojíme, to ještě musíme doladit, každopádně pro nás půjde za dané situace o vítané řešení,“ zdůraznil Petráš.

Štika posledních dvou extraligových ročníků, v nichž sedmými místy nenaplnila vysoké ambice, zůstala od uplynulé sezony hráčsky pohromadě, s výjimkou odchodu nahrávačky Soni Novákové. Všechny další schopné volejbalistky (například Eliška Ticháčková, Dita Gáliková, Monika Dedíková, Veronika Mátlová, Barbora Gambová, Lea Murčinková) zůstaly a Agelky tak s nimi jistě čeká kvalitní práce.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments