Příjemnou noc, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Voliči, kteří budou v době konání krajských a senátních voleb kvůli koronaviru v karanténě nebo izolaci, mohou hlasovat přímo z auta na určeném volebním stanovišti. V každém regionu Olomouckého kraje bude zřízeno jedno takové volební místo pro voliče s trvalým pobytem, celkem tedy vznikne 5 stanovišť.

Post by: Redakce

Voliči, kteří budou v době konání krajských a senátních voleb kvůli koronaviru v karanténě nebo izolaci, mohou hlasovat přímo z auta na určeném volebním stanovišti. V každém regionu Olomouckého kraje bude zřízeno jedno takové volební místo pro voliče s trvalým pobytem, celkem tedy vznikne 5 stanovišť.

Post by: Redakce

 Už jen necelé dva týdny nás dělí od chvíle, kdy vstoupíme do volební místnosti odevzdat svůj hlas vybranému politickému subjektu kandidujícímu ve volbách do Zastupitelstva Olomouckého kraje. A na výběr opravdu je!

Post by: Redakce

Už jen necelé dva týdny nás dělí od chvíle, kdy vstoupíme do volební místnosti odevzdat svůj hlas vybranému politickému subjektu kandidujícímu ve volbách do Zastupitelstva Olomouckého kraje. A na výběr opravdu je! Do nového vedení hejtmanství kandiduje celkem patnáct politických stran, hnutí či speciálně sestavených koalic.

Post by: Redakce

Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje, má jasno. Ví, kam by měl region směřovat i komu vděčí společnost za svůj rozvoj. Jakou cestou prošlo hejtmanství v uplynulých čtyřech letech, byla jednoduchá, či trnitá? Čeká nás krize? Co říká hejtman na kritiku rychlého růstu starobních důchodů?

Post by: Redakce

 Jistě si už i ti, které politika či volby nezajímají, v ulicích města povšimli, že je v plném proudu předvolební kampaň před rozhodováním o novém složení Zastupitelstva Olomouckého kraje. Politické strany a hnutí, které v krajských volbách kandidují, se prostřednictvím billboardů a nejrůznějších dalších poutačů předhánějí v heslech či slibech svým potenciálním voličům.

Post by: Redakce

Prostějovan Radim Fiala je dlouholetým poslancem Parlamentu ČR a předsedou sněmovního hospodářského výboru. „Pravá ruka“ Tomio Okamury míří do voleb do Zastupitelstva Olomouckého kraje jako lídr kandidátky hnutí Svoboda přímé demokracie. V předvolebním rozhovoru pro Večerník se zmínil o významu své rodiny, své práci v Poslanecké sněmovně, o neduzích Olomouckého kraje i vyhlídkách své strany v krajských volbách.

Post by: Redakce

Krajské volby se konají každé čtyři roky. Ty letošní připadají na 2. a 3. října 2020. V krajských volbách můžete volit celou stranu prostým vložením hlasovacího lístku do obálky, nebo zvolit své favority pomocí kroužkování.
První den voleb, tedy v pátek, probíhá hlasování od 14 hodin do 22 hodin. V sobotu můžete volit mezi 8:00 až 14:00. Výsledky krajských voleb budou známy nejdříve 3. října 2020 večer. Volí se ve všech krajích s výjimkou Prahy.
Právo volit v krajských volbách má každý občan ČR, který dosáhl druhý den voleb věku 18 let. Zároveň musí být přihlášen k trvalému pobytu v obci, která náleží do územního obvodu daného kraje.

Post by: Redakce

Předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala zavítal minulý týden do našeho regionu. Společně s kandidátkou do Zastupitelstva Olomouckého kraje za ODS a prostějovskou náměstkyní primátora Miladou Sokolovou navštívil rajčatový skleník ve Smržicích a také firmu Micos. 

Post by: Michal Kadlec

Předseda hnutí ANO 2011 Andrej Babiš v doprovodu ministryně financí Aleny Schillerové a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka zahájil ve čtvrtek 3. září odpoledne celostátní předvolební kampaň tiskovou konferencí v hotelu Nutrend World v Olomouci.

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

-