Dobré odpoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z voličů v Hačkách by si mohli vzít příklad všichni lidé v České republice. Volební účast v této malé obci na Konicku se v každých volbách pohybuje vysoko nad celostátním průměrem a většinou je i nejvyšší na celém Prostějovsku.

V Hačkách, kde v současnosti trvale žije 98 obyvatel, si na vysoké volební účasti zakládají. Jen málokdy se stane, že by se v regionu našla jiná obec s vyšší volební účastí. Svoji roli v tom může hrát i fakt, že místní chodí volit do oblíbené hasičské klubovny příznačně zvané Bumbálka. „V obci nemáme jiné prostory, kam bychom se vešli,“ vysvětlil starosta Haček Josef Vychodil, který byl v době rozhovoru pro speciální přílohu Večerníku hospitalizovaný v nemocnici.
Při posledních volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013 přišlo v Hačkách 72 z celkem 88 oprávněných voličů, což představovalo volební účast neuvěřitelných 81,82 %. Tehdy zde zvítězila ČSSD (27 %), druhá byla KDU-ČSL (24,28 %) a třetí ANO 2011 (20 %). O tři roky dříve ve stejných volbách byla účast dokonce neuvěřitelných 87,91 %.
Své regionální prvenství v Hačkách obhájili i před dvěma roky při volbách do krajských zastupitelstev. Tehdy ovšem do Bumbálky dorazilo „jen“ 50 z 85 právoplatných voličů. Účast 58 % však byla i tentokrát na okrese nejvyšší. V regionálním srovnání v nedávné době dokázaly Hačky trumfnout pouze Bílovice-Lutotín, Alojzov a Vitčice, a to při komunálních volbách v roce 2014.
Bylo by však jedním ze zřejmě největších překvapení letošních voleb, pokud by v Hačkách svoji volební superúčast nepotvrdily i tentokrát...

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments