Příjemnou noc, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z voličů v Hačkách by si mohli vzít příklad všichni lidé v České republice. Volební účast v této malé obci na Konicku se v každých volbách pohybuje vysoko nad celostátním průměrem a většinou je i nejvyšší na celém Prostějovsku.

V Hačkách, kde v současnosti trvale žije 98 obyvatel, si na vysoké volební účasti zakládají. Jen málokdy se stane, že by se v regionu našla jiná obec s vyšší volební účastí. Svoji roli v tom může hrát i fakt, že místní chodí volit do oblíbené hasičské klubovny příznačně zvané Bumbálka. „V obci nemáme jiné prostory, kam bychom se vešli,“ vysvětlil starosta Haček Josef Vychodil, který byl v době rozhovoru pro speciální přílohu Večerníku hospitalizovaný v nemocnici.
Při posledních volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013 přišlo v Hačkách 72 z celkem 88 oprávněných voličů, což představovalo volební účast neuvěřitelných 81,82 %. Tehdy zde zvítězila ČSSD (27 %), druhá byla KDU-ČSL (24,28 %) a třetí ANO 2011 (20 %). O tři roky dříve ve stejných volbách byla účast dokonce neuvěřitelných 87,91 %.
Své regionální prvenství v Hačkách obhájili i před dvěma roky při volbách do krajských zastupitelstev. Tehdy ovšem do Bumbálky dorazilo „jen“ 50 z 85 právoplatných voličů. Účast 58 % však byla i tentokrát na okrese nejvyšší. V regionálním srovnání v nedávné době dokázaly Hačky trumfnout pouze Bílovice-Lutotín, Alojzov a Vitčice, a to při komunálních volbách v roce 2014.
Bylo by však jedním ze zřejmě největších překvapení letošních voleb, pokud by v Hačkách svoji volební superúčast nepotvrdily i tentokrát...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-