Příjemnou noc, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z voličů v Hačkách by si mohli vzít příklad všichni lidé v České republice. Volební účast v této malé obci na Konicku se v každých volbách pohybuje vysoko nad celostátním průměrem a většinou je i nejvyšší na celém Prostějovsku.

V Hačkách, kde v současnosti trvale žije 98 obyvatel, si na vysoké volební účasti zakládají. Jen málokdy se stane, že by se v regionu našla jiná obec s vyšší volební účastí. Svoji roli v tom může hrát i fakt, že místní chodí volit do oblíbené hasičské klubovny příznačně zvané Bumbálka. „V obci nemáme jiné prostory, kam bychom se vešli,“ vysvětlil starosta Haček Josef Vychodil, který byl v době rozhovoru pro speciální přílohu Večerníku hospitalizovaný v nemocnici.
Při posledních volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013 přišlo v Hačkách 72 z celkem 88 oprávněných voličů, což představovalo volební účast neuvěřitelných 81,82 %. Tehdy zde zvítězila ČSSD (27 %), druhá byla KDU-ČSL (24,28 %) a třetí ANO 2011 (20 %). O tři roky dříve ve stejných volbách byla účast dokonce neuvěřitelných 87,91 %.
Své regionální prvenství v Hačkách obhájili i před dvěma roky při volbách do krajských zastupitelstev. Tehdy ovšem do Bumbálky dorazilo „jen“ 50 z 85 právoplatných voličů. Účast 58 % však byla i tentokrát na okrese nejvyšší. V regionálním srovnání v nedávné době dokázaly Hačky trumfnout pouze Bílovice-Lutotín, Alojzov a Vitčice, a to při komunálních volbách v roce 2014.
Bylo by však jedním ze zřejmě největších překvapení letošních voleb, pokud by v Hačkách svoji volební superúčast nepotvrdily i tentokrát...

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-