Příjemnou noc, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Česká ústava nezná dolní hranici volební účasti. Teoreticky stačí, když jde k volbám jeden jediný občan a hodí platný lístek do urny. Tahle strana dostane 100 % hlasů a 200 mandátů v poslanecké sněmovně. Z ústavy je to tak.

Ten, kdo si myslí, že nevolí, ve skutečnosti volí, ale neví o tom. Počítejte s tím, že když nepůjdete k volbám, tak se může stát, že budou zvoleny ty strany nebo ta hnutí, jež byste vy sami nikdy v životě nevolili.
Uvědomte si, že v DEN voleb je každý občan suverén a volby jsou svátek demokracie. A ten kdo, nevolí, pak může v hospodě u piva nebo u televizoru strašně nadávat, jak volby dopadly. Ve skutečnosti by měl nadávat sám na sebe.
Politici jsou zde od toho, aby respektovali volby, nemoralizovali. Místo toho pokryteckého moralizování, kdo může a nemůže být premiérem, by politici měli spíše respektovat vyjádření vůle lidí ve volbách.
Z hlediska ústavního principu jsou volby více, než je rozhodnutí sněmovny. Trestní oznámení nesmí být pokračováním politického boje. Jde o to, jestli respektujeme výsledky voleb, nebo je budeme zkreslovat moralizováním, které má značně pokrytecký charakter. Nesmí dojít k anulování nebo zkreslování výsledků nejdemokratičtějšího procesu, kterým jsou volby, kdy se mají občané možnost vyjádřit.
Parlamentní demokracie se má zakládat na tom, že vůle občanů představují strany, které dostaly většinu. Z toho logicky plyne, že předseda nejsilnější strany by měl mít ústavní právo, aby se stal premiérem. Nesmí se z politické hry vyřazovat rozhodnutí lidu!!!
Pro připomenutí, koho nám voličům jednotlivé strany nabízejí:
TOP-09: dlouhodobého politika ing. chemie Miroslava Kalouska, všichni dobře vědí, co za tak dlouhou dobu v police dokázal.
ČSSD: po Bohuslavu Sobotkovi nasadila narychlo Lubomíra Zaorálka, nynějšího ministra zahraničí a také dlouhodobého politika.
ODS: novou tvář, jak říkají politologovi Petru Fialovi.
KDU-ČSL: zvěrolékaře Pavla Bělobrádka.
KSČM: mají v zásobě Vojtěcha Filipa, kdyby si voliči nemohli vybrat.
ANO: i když to bude jen druhé volební období, tak navrhuje podnikatele, ekonoma Andreje Babiše.
A teď záleží na nás, voličích, abychom porovnali, co tito kandidáti již pro Česko udělali, jaké mají předpoklady pro funkci premiéra, který by naši zemi vedl k prosperitě. A zde máte právě návrh, kterou stranu máte volit.
Antonín. Dušek

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-