Příjemnou noc, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Česká ústava nezná dolní hranici volební účasti. Teoreticky stačí, když jde k volbám jeden jediný občan a hodí platný lístek do urny. Tahle strana dostane 100 % hlasů a 200 mandátů v poslanecké sněmovně. Z ústavy je to tak.

Ten, kdo si myslí, že nevolí, ve skutečnosti volí, ale neví o tom. Počítejte s tím, že když nepůjdete k volbám, tak se může stát, že budou zvoleny ty strany nebo ta hnutí, jež byste vy sami nikdy v životě nevolili.
Uvědomte si, že v DEN voleb je každý občan suverén a volby jsou svátek demokracie. A ten kdo, nevolí, pak může v hospodě u piva nebo u televizoru strašně nadávat, jak volby dopadly. Ve skutečnosti by měl nadávat sám na sebe.
Politici jsou zde od toho, aby respektovali volby, nemoralizovali. Místo toho pokryteckého moralizování, kdo může a nemůže být premiérem, by politici měli spíše respektovat vyjádření vůle lidí ve volbách.
Z hlediska ústavního principu jsou volby více, než je rozhodnutí sněmovny. Trestní oznámení nesmí být pokračováním politického boje. Jde o to, jestli respektujeme výsledky voleb, nebo je budeme zkreslovat moralizováním, které má značně pokrytecký charakter. Nesmí dojít k anulování nebo zkreslování výsledků nejdemokratičtějšího procesu, kterým jsou volby, kdy se mají občané možnost vyjádřit.
Parlamentní demokracie se má zakládat na tom, že vůle občanů představují strany, které dostaly většinu. Z toho logicky plyne, že předseda nejsilnější strany by měl mít ústavní právo, aby se stal premiérem. Nesmí se z politické hry vyřazovat rozhodnutí lidu!!!
Pro připomenutí, koho nám voličům jednotlivé strany nabízejí:
TOP-09: dlouhodobého politika ing. chemie Miroslava Kalouska, všichni dobře vědí, co za tak dlouhou dobu v police dokázal.
ČSSD: po Bohuslavu Sobotkovi nasadila narychlo Lubomíra Zaorálka, nynějšího ministra zahraničí a také dlouhodobého politika.
ODS: novou tvář, jak říkají politologovi Petru Fialovi.
KDU-ČSL: zvěrolékaře Pavla Bělobrádka.
KSČM: mají v zásobě Vojtěcha Filipa, kdyby si voliči nemohli vybrat.
ANO: i když to bude jen druhé volební období, tak navrhuje podnikatele, ekonoma Andreje Babiše.
A teď záleží na nás, voličích, abychom porovnali, co tito kandidáti již pro Česko udělali, jaké mají předpoklady pro funkci premiéra, který by naši zemi vedl k prosperitě. A zde máte právě návrh, kterou stranu máte volit.
Antonín. Dušek

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-