Dobré odpoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Česká ústava nezná dolní hranici volební účasti. Teoreticky stačí, když jde k volbám jeden jediný občan a hodí platný lístek do urny. Tahle strana dostane 100 % hlasů a 200 mandátů v poslanecké sněmovně. Z ústavy je to tak.

Ten, kdo si myslí, že nevolí, ve skutečnosti volí, ale neví o tom. Počítejte s tím, že když nepůjdete k volbám, tak se může stát, že budou zvoleny ty strany nebo ta hnutí, jež byste vy sami nikdy v životě nevolili.
Uvědomte si, že v DEN voleb je každý občan suverén a volby jsou svátek demokracie. A ten kdo, nevolí, pak může v hospodě u piva nebo u televizoru strašně nadávat, jak volby dopadly. Ve skutečnosti by měl nadávat sám na sebe.
Politici jsou zde od toho, aby respektovali volby, nemoralizovali. Místo toho pokryteckého moralizování, kdo může a nemůže být premiérem, by politici měli spíše respektovat vyjádření vůle lidí ve volbách.
Z hlediska ústavního principu jsou volby více, než je rozhodnutí sněmovny. Trestní oznámení nesmí být pokračováním politického boje. Jde o to, jestli respektujeme výsledky voleb, nebo je budeme zkreslovat moralizováním, které má značně pokrytecký charakter. Nesmí dojít k anulování nebo zkreslování výsledků nejdemokratičtějšího procesu, kterým jsou volby, kdy se mají občané možnost vyjádřit.
Parlamentní demokracie se má zakládat na tom, že vůle občanů představují strany, které dostaly většinu. Z toho logicky plyne, že předseda nejsilnější strany by měl mít ústavní právo, aby se stal premiérem. Nesmí se z politické hry vyřazovat rozhodnutí lidu!!!
Pro připomenutí, koho nám voličům jednotlivé strany nabízejí:
TOP-09: dlouhodobého politika ing. chemie Miroslava Kalouska, všichni dobře vědí, co za tak dlouhou dobu v police dokázal.
ČSSD: po Bohuslavu Sobotkovi nasadila narychlo Lubomíra Zaorálka, nynějšího ministra zahraničí a také dlouhodobého politika.
ODS: novou tvář, jak říkají politologovi Petru Fialovi.
KDU-ČSL: zvěrolékaře Pavla Bělobrádka.
KSČM: mají v zásobě Vojtěcha Filipa, kdyby si voliči nemohli vybrat.
ANO: i když to bude jen druhé volební období, tak navrhuje podnikatele, ekonoma Andreje Babiše.
A teď záleží na nás, voličích, abychom porovnali, co tito kandidáti již pro Česko udělali, jaké mají předpoklady pro funkci premiéra, který by naši zemi vedl k prosperitě. A zde máte právě návrh, kterou stranu máte volit.
Antonín. Dušek

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments