Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury chce dosáhnout zásadní změny ve fungování statutárního města Prostějova. Prosadíme jeho prosperitu a rozvoj. Prostějov musí být město, kde se dobře žije jeho občanům a kde mají dobré možnosti pro podnikání a slušný výdělek. Stávající koalice na radnici to neumí. Místo řešení problémů nabízí normalizační stagnaci a hádky. Nedokáže řešit dopravní situaci, problém s kulturním domem a investicí v centru města, nedostatek sportovních ploch, koncepci vodovodní a kanalizační sítě, bydlení pro mladé rodiny i fungování úřadu, který musí změnit svou informační koncepci. Prostějov se pod řízením staré politické party pomalu stává městem hazardních heren a sociálních ubytoven. Potřebujeme novou energii s novými lidmi na radnici.


1. Je nutné konečně vyřešit problematiku centra města a investice Mantellanu. V centru města musí být kulturní a společenský dům, zeleň a parkovací plochy.
2. Je třeba připravit a začít realizovat městskou výstavbu bytů pro mladé pracující rodiny s dostupným nájemným.
3. Musíme převzít plnou odpovědnost za vodovodní a kanalizační síť a začít s její rekonstrukcí. Zastavíme růst cen vodného a stočného.
4. V Prostějově musíme navýšit zelené plochy snižující vysokou prašnost ve městě. Podpoříme cyklistickou dopravu ve městě a okolí včetně zřízení míst pro půjčení kol.
5. Dořešíme vnější obslužný dopravní okruh a snížíme dopravní zatížení v centru města.
6. Hnutí SPD neusiluje ve volbách o podporu majitelů hazardních heren a sociálních ubytoven. Nechceme je v centru města. Přísně budeme kontrolovat oprávněnost sociální pomoci pro nepřizpůsobivé občany.
7. Budeme pečovat o kvalitní a dostatečnou síť jeslí, mateřských a základních škol. Nechceme na školách zřizovaných městem multikulturní ideologii ve výuce.
8. Prostějov musí posílit kapacity v domech s pečovatelskou službou a vytvořit bezpečí a pohodu pro seniory. Senioři a maminky s dětmi musí být na prvním místě v otázce bezpečnosti ve městě.
9. Potřebujeme investice do nových sportovních ploch a tělocvičen. Chceme postavit 50metrový plavecký bazén. Jsme proti likvidaci městských lázní v centru města. Podporu města potřebuje spolková, zájmová, kulturní a sportovní činnost občanů. Pro zájmový sport je nutná rekonstrukce bývalého stadionu ve Sportovní ulici. Místo jedné sochy za milion je třeba podpořit dvacet akcí spolků a sportovních klubů.
10. Prostějov potřebuje podpořit zájem turistů o město. Je nutné k tomu koncepčně připomenout historii města a jeho slavných rodáků. Zřídíme expozici oděvnictví, podpoříme kulturní a sportovní akce s regionálním a celostátním přesahem, které mohou být přínosem pro malé a střední podnikání ve městě.
11. Nebudeme zvyšovat daně a poplatky pro občany města. Do společností s podílem nebo ve vlastnictví města nominujeme odborníky. Město musí hospodařit s vyrovnaným rozpočtem a odpovědnými úvěry do strategického rozvoje.
12. Magistrát města musí poskytovat aktuální a potřebné informace pro občany. Úřad musí chránit a respektovat zájmy občanů, živnostníků a místních podnikatelů. Statutární město Prostějov musí rozvíjet mezinárodní spolupráci s partnerskými městy, úzce spolupracovat s Olomouckým krajem při řešení regionální problematiky a být hrdým posádkovým městem Armády České republiky.
Vážení spoluobčané, náš Prostějov potřebuje výměnu staré politické party. Podpořte svým hlasem kandidátku hnutí SPD. Podpoříte nový start pro rozvoj našeho města.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments