Dobré poledne, dnes je pondělí 21.10.2019
svátek slaví Brigita,
zítra Sabina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury chce dosáhnout zásadní změny ve fungování statutárního města Prostějova. Prosadíme jeho prosperitu a rozvoj. Prostějov musí být město, kde se dobře žije jeho občanům a kde mají dobré možnosti pro podnikání a slušný výdělek. Stávající koalice na radnici to neumí. Místo řešení problémů nabízí normalizační stagnaci a hádky. Nedokáže řešit dopravní situaci, problém s kulturním domem a investicí v centru města, nedostatek sportovních ploch, koncepci vodovodní a kanalizační sítě, bydlení pro mladé rodiny i fungování úřadu, který musí změnit svou informační koncepci. Prostějov se pod řízením staré politické party pomalu stává městem hazardních heren a sociálních ubytoven. Potřebujeme novou energii s novými lidmi na radnici.


1. Je nutné konečně vyřešit problematiku centra města a investice Mantellanu. V centru města musí být kulturní a společenský dům, zeleň a parkovací plochy.
2. Je třeba připravit a začít realizovat městskou výstavbu bytů pro mladé pracující rodiny s dostupným nájemným.
3. Musíme převzít plnou odpovědnost za vodovodní a kanalizační síť a začít s její rekonstrukcí. Zastavíme růst cen vodného a stočného.
4. V Prostějově musíme navýšit zelené plochy snižující vysokou prašnost ve městě. Podpoříme cyklistickou dopravu ve městě a okolí včetně zřízení míst pro půjčení kol.
5. Dořešíme vnější obslužný dopravní okruh a snížíme dopravní zatížení v centru města.
6. Hnutí SPD neusiluje ve volbách o podporu majitelů hazardních heren a sociálních ubytoven. Nechceme je v centru města. Přísně budeme kontrolovat oprávněnost sociální pomoci pro nepřizpůsobivé občany.
7. Budeme pečovat o kvalitní a dostatečnou síť jeslí, mateřských a základních škol. Nechceme na školách zřizovaných městem multikulturní ideologii ve výuce.
8. Prostějov musí posílit kapacity v domech s pečovatelskou službou a vytvořit bezpečí a pohodu pro seniory. Senioři a maminky s dětmi musí být na prvním místě v otázce bezpečnosti ve městě.
9. Potřebujeme investice do nových sportovních ploch a tělocvičen. Chceme postavit 50metrový plavecký bazén. Jsme proti likvidaci městských lázní v centru města. Podporu města potřebuje spolková, zájmová, kulturní a sportovní činnost občanů. Pro zájmový sport je nutná rekonstrukce bývalého stadionu ve Sportovní ulici. Místo jedné sochy za milion je třeba podpořit dvacet akcí spolků a sportovních klubů.
10. Prostějov potřebuje podpořit zájem turistů o město. Je nutné k tomu koncepčně připomenout historii města a jeho slavných rodáků. Zřídíme expozici oděvnictví, podpoříme kulturní a sportovní akce s regionálním a celostátním přesahem, které mohou být přínosem pro malé a střední podnikání ve městě.
11. Nebudeme zvyšovat daně a poplatky pro občany města. Do společností s podílem nebo ve vlastnictví města nominujeme odborníky. Město musí hospodařit s vyrovnaným rozpočtem a odpovědnými úvěry do strategického rozvoje.
12. Magistrát města musí poskytovat aktuální a potřebné informace pro občany. Úřad musí chránit a respektovat zájmy občanů, živnostníků a místních podnikatelů. Statutární město Prostějov musí rozvíjet mezinárodní spolupráci s partnerskými městy, úzce spolupracovat s Olomouckým krajem při řešení regionální problematiky a být hrdým posádkovým městem Armády České republiky.
Vážení spoluobčané, náš Prostějov potřebuje výměnu staré politické party. Podpořte svým hlasem kandidátku hnutí SPD. Podpoříte nový start pro rozvoj našeho města.

Total Comments

  • Dyne
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments