Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury chce dosáhnout zásadní změny ve fungování statutárního města Prostějova. Prosadíme jeho prosperitu a rozvoj. Prostějov musí být město, kde se dobře žije jeho občanům a kde mají dobré možnosti pro podnikání a slušný výdělek. Stávající koalice na radnici to neumí. Místo řešení problémů nabízí normalizační stagnaci a hádky. Nedokáže řešit dopravní situaci, problém s kulturním domem a investicí v centru města, nedostatek sportovních ploch, koncepci vodovodní a kanalizační sítě, bydlení pro mladé rodiny i fungování úřadu, který musí změnit svou informační koncepci. Prostějov se pod řízením staré politické party pomalu stává městem hazardních heren a sociálních ubytoven. Potřebujeme novou energii s novými lidmi na radnici.


1. Je nutné konečně vyřešit problematiku centra města a investice Mantellanu. V centru města musí být kulturní a společenský dům, zeleň a parkovací plochy.
2. Je třeba připravit a začít realizovat městskou výstavbu bytů pro mladé pracující rodiny s dostupným nájemným.
3. Musíme převzít plnou odpovědnost za vodovodní a kanalizační síť a začít s její rekonstrukcí. Zastavíme růst cen vodného a stočného.
4. V Prostějově musíme navýšit zelené plochy snižující vysokou prašnost ve městě. Podpoříme cyklistickou dopravu ve městě a okolí včetně zřízení míst pro půjčení kol.
5. Dořešíme vnější obslužný dopravní okruh a snížíme dopravní zatížení v centru města.
6. Hnutí SPD neusiluje ve volbách o podporu majitelů hazardních heren a sociálních ubytoven. Nechceme je v centru města. Přísně budeme kontrolovat oprávněnost sociální pomoci pro nepřizpůsobivé občany.
7. Budeme pečovat o kvalitní a dostatečnou síť jeslí, mateřských a základních škol. Nechceme na školách zřizovaných městem multikulturní ideologii ve výuce.
8. Prostějov musí posílit kapacity v domech s pečovatelskou službou a vytvořit bezpečí a pohodu pro seniory. Senioři a maminky s dětmi musí být na prvním místě v otázce bezpečnosti ve městě.
9. Potřebujeme investice do nových sportovních ploch a tělocvičen. Chceme postavit 50metrový plavecký bazén. Jsme proti likvidaci městských lázní v centru města. Podporu města potřebuje spolková, zájmová, kulturní a sportovní činnost občanů. Pro zájmový sport je nutná rekonstrukce bývalého stadionu ve Sportovní ulici. Místo jedné sochy za milion je třeba podpořit dvacet akcí spolků a sportovních klubů.
10. Prostějov potřebuje podpořit zájem turistů o město. Je nutné k tomu koncepčně připomenout historii města a jeho slavných rodáků. Zřídíme expozici oděvnictví, podpoříme kulturní a sportovní akce s regionálním a celostátním přesahem, které mohou být přínosem pro malé a střední podnikání ve městě.
11. Nebudeme zvyšovat daně a poplatky pro občany města. Do společností s podílem nebo ve vlastnictví města nominujeme odborníky. Město musí hospodařit s vyrovnaným rozpočtem a odpovědnými úvěry do strategického rozvoje.
12. Magistrát města musí poskytovat aktuální a potřebné informace pro občany. Úřad musí chránit a respektovat zájmy občanů, živnostníků a místních podnikatelů. Statutární město Prostějov musí rozvíjet mezinárodní spolupráci s partnerskými městy, úzce spolupracovat s Olomouckým krajem při řešení regionální problematiky a být hrdým posádkovým městem Armády České republiky.
Vážení spoluobčané, náš Prostějov potřebuje výměnu staré politické party. Podpořte svým hlasem kandidátku hnutí SPD. Podpoříte nový start pro rozvoj našeho města.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-