Dobré dopoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rodina je pro Jitku Chalánkovou tradiční hodnota, kterou by měla současná společnost chránit. Vadí jí proto politika státu, která namísto podpory rodin s dětmi napomáhá rozvolňování rodinných vztahů a zpochybňuje základní hodnoty. „Svět se samozřejmě mění a sama mám kolem sebe různě fungující rodiny. Je to každého věc, stát by se neměl vměšovat do soukromí lidí. Současně by měl ale jednoznačně a aktivně chránit a podporovat tradiční rodinu, ve které se rodí a vyrůstají děti. Právě děti jsou naše budoucnost,“ je přesvědčená nezávislá kandidátka na post senátorky.

Jitka Chalánková souhlasí například s tím, aby měly maminky po mateřské dobré podmínky pro návrat do práce a sloučení pracovního a rodinného života. Současně je ale přesvědčená, že stát by měl se stejnou energií podporovat matky, které se rozhodnou pro výchovu více dětí namísto kariéry. „Rozčilují mě také některé drobné legislativní změny, které v praxi rodinám s dětmi škodí. Zákon například zavedl povinnost předškolní docházky a nesmyslně nahnal do školek i děti, které mají mladší sourozence a maminky se jim rády věnují doma. Rodiče sice mají možnost se této povinnosti vyhnout, ale musí nesmyslně obíhat úřady a shánět potřebná potvrzení,“ uvádí konkrétní příklad nepřátelského opatření vůči rodinám Chalánková. Konkrétně toto opatření se podle ní navíc minulo účinkem: „Slušné rodiny otravuje a děti ze sociálně slabších rodin do školky stejně nedochází.“
Podle ní procházejí rodinné vazby těžkou zkouškou také ve vztahu ke starším členům rodiny. „Úcta ke stáří je přitom základní hodnota, kterou bychom měli dětem vštěpovat od narození. Je to určitě důležitější téma než různé ideologicky zabarvené poučky, které do škol šíří některé nevládní organizace,“ věří Chalánková.
V Senátu chce proto hlasitě bránit tradiční rodinu postavenou na rodičích a dětech a porozumění mezi generacemi a postavit se případným snahám o její zpochybnění.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments