Dobré dopoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Asi jsem měla být opatrnější a poslouchat, co mi Jana říká. Stačil jeden rychlý pohyb a včelka, bránící svůj úl, na mé ruce našla nekryté místo pro své žihadlo. Ale i tak to byl zážitek, na který dodnes vzpomínám. Kamarádka Jana mě vzala ke svým úlům a poodhalila tajemství včelaření. Její koníček obdivuji, zvlášť když si na čerstvý chléb namažu její med, nejlepší v Česku nebo možná i v Evropské unii.

Moje milovaná babička by mi asi řekla: „Ireno, jsi blbá? Proč tam lezeš, když včelám nerozumíš?“ Ale přitom by se usmívala, protože sama měla ráda dobrodružství a „zakázané ovoce“, i když to ve svém věku už nemohla přiznat. Ale jako mladá podporovala – i za totality, kdy se to tolik nenosilo – několik spolků a zároveň ctila tradiční rodinné kovářské řemeslo.

Asi by dnes měla radost, kdyby mě zastihla jeden den u hasičů, druhý den u zahrádkářů a pak u Skaláků, což je parta nadšenců, kteří zvelebují unikátní přírodní lokalitu v naší obci se skálou a malou vodní plochou.“Bez nadšenců v obci není život, nemůžeme být přece všichni zalezlí na svých gruntech,“ říkávala často. A to platí dodnes.

Srdcaře, kteří zpříjemňují život svým sousedům – a hlavně dětem – mám moc ráda a obdivuji je. Za to, že pracují většinou zdarma nebo za minimální odměnu ve prospěch nás všech. V naší obci podporuji bez rozdílu hasiče, zahrádkáře, včelaře i Skaláky. Fandím všem fotbalovým trenérům, kteří se ve všech dědinách starají o kluky. Dobře ví, že z nich nevyroste Ronaldo ani Messi, ale čutaná na hřišti jim dá mnohem víc než počítačová hra. Miluji své přátele cyklisty, kteří mě a spoustu dalších kamarádů každý rok berou na 140kilometrovou trasu Bečva-Prostějov, i když jsme pro ně spíše přítěží…

Všem bych ráda pomohla i jako senátorka. Ne tím, že jim jednou za rok věnuji pohár do soutěže nebo cenu do tomboly, ale změnou systému, o které už jsem mluvila s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovu nebo s vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou. Protože srdcaři z našich měst a vesnic si zaslouží stejně tolik podpory a pozornosti, jako hvězdy z fotbalových velkoklubů.

Irena Blažková
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR


Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 17. září

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments