Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Asi jsem měla být opatrnější a poslouchat, co mi Jana říká. Stačil jeden rychlý pohyb a včelka, bránící svůj úl, na mé ruce našla nekryté místo pro své žihadlo. Ale i tak to byl zážitek, na který dodnes vzpomínám. Kamarádka Jana mě vzala ke svým úlům a poodhalila tajemství včelaření. Její koníček obdivuji, zvlášť když si na čerstvý chléb namažu její med, nejlepší v Česku nebo možná i v Evropské unii.

Moje milovaná babička by mi asi řekla: „Ireno, jsi blbá? Proč tam lezeš, když včelám nerozumíš?“ Ale přitom by se usmívala, protože sama měla ráda dobrodružství a „zakázané ovoce“, i když to ve svém věku už nemohla přiznat. Ale jako mladá podporovala – i za totality, kdy se to tolik nenosilo – několik spolků a zároveň ctila tradiční rodinné kovářské řemeslo.

Asi by dnes měla radost, kdyby mě zastihla jeden den u hasičů, druhý den u zahrádkářů a pak u Skaláků, což je parta nadšenců, kteří zvelebují unikátní přírodní lokalitu v naší obci se skálou a malou vodní plochou.“Bez nadšenců v obci není život, nemůžeme být přece všichni zalezlí na svých gruntech,“ říkávala často. A to platí dodnes.

Srdcaře, kteří zpříjemňují život svým sousedům – a hlavně dětem – mám moc ráda a obdivuji je. Za to, že pracují většinou zdarma nebo za minimální odměnu ve prospěch nás všech. V naší obci podporuji bez rozdílu hasiče, zahrádkáře, včelaře i Skaláky. Fandím všem fotbalovým trenérům, kteří se ve všech dědinách starají o kluky. Dobře ví, že z nich nevyroste Ronaldo ani Messi, ale čutaná na hřišti jim dá mnohem víc než počítačová hra. Miluji své přátele cyklisty, kteří mě a spoustu dalších kamarádů každý rok berou na 140kilometrovou trasu Bečva-Prostějov, i když jsme pro ně spíše přítěží…

Všem bych ráda pomohla i jako senátorka. Ne tím, že jim jednou za rok věnuji pohár do soutěže nebo cenu do tomboly, ale změnou systému, o které už jsem mluvila s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovu nebo s vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou. Protože srdcaři z našich měst a vesnic si zaslouží stejně tolik podpory a pozornosti, jako hvězdy z fotbalových velkoklubů.

Irena Blažková
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR


Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 17. září

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments