Příjemnou noc, dnes je sobota 21.9.2019
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O rozhovor nejen ke komunálním volbám jsme požádali náměstka ministra kultury České republiky Aloise Mačáka (na snímku), výrazného městského i regionálního politika a známého odboráře.

* Počátkem srpna tohoto roku jste byl jmenován ministrem kultury Antonínem Staňkem do této funkce. Můžete stručně sdělit jaká je vaše pracovní náplň?
„Na základě pokynů ministra koordinuji a zajišťuji činnosti svěřené do jeho působnosti, případně budu osobně plnit jednotlivé úkoly. Jsem zástupcem ministra s výjimkou záležitostí, které vyhrazuje ministrovi zákon. Mám oprávnění zastupovat ministra při jednání vlády České republiky, komise nebo výboru Poslanecké sněmovny či Sněmovny Parlamentu České republiky. Moje přímé kompetence jsou v oblasti pracovněprávních vztahů a péče o zaměstnance, zejména pak v jednání se zástupci zaměstnanců, tedy odborů. Budu se také zúčastňovat takzvané tripartity. (Společný orgán představitelů vlády, podnikatelů a odborů - pozn. red.). Za podstatné stručně řečeno považuji taktéž zajišťování finančních prostředků a dotací na různé kulturní akce, opravy nebo rekonstrukce památek. Protože jsem to aktivně dělal dvě volební období ve funkci náměstka hejtmana například na investice do dopravní infrastruktury v našem městě, tak snad nemusím nikoho přesvědčovat, že to budu dělat i nadále v oblasti kultury. Je nadbytečné, abych zdůrazňoval, kde jsem se narodil a žiju, nebo do jakého okresu a kraje patřím.“ (úsměv)
* Můžete uvést něco konkrétního?
„Mimo jiné ve spolupráci s ministrem Staňkem pomáhám vyřizovat udělení statutu Národní kulturní památky pro Zámek v Plumlově a také realizaci rekonstrukce této výjimečné památky. Absolvovali jsme s panem ministrem již několik jednání se zástupci města Plumlov v čele se starostou Adolfem Sušněm. Je reálný předpoklad, že se nám do tří roků podaří tuto rekonstrukci uskutečnit. Plumlovský zámek, který je hojně navštěvován lidmi ze širokého okolí nejen při různých akcích, si určitě z mnoha důvodů zaslouží naši pozornost.“
* Jak hodnotíte prostějovskou volební kampaň?
„Zatím až na určité výjimky jako korektní. Jsou však některá hnutí, jež dávají dlouhodobě spíše přednost destrukci a laciné kritice svých politických konkurentů než své vlastní propagaci a zviditelnění svého volebního programu, protože v podstatě ani žádný program nemají. Má osobní zkušenost jako okresního lídra, který třikrát vedl kandidátku v krajských volbách (Alois Mačák vždy dostal nejvíce preferenčních hlasů ze všech politiků z okresu Prostějov - pozn. red.) je, že slušnost se vyplácí a osočování druhých je kontraproduktivní. Život a sport mě naučily bojovat!“
* Můžete stručně sdělit, z jakého důvodu by občané měli v komunálních volbách volit právě ČSSD?
„Máme opět realistický volební program a zkušeného lídra v osobě primátorky Aleny Raškové. Náš volební program plníme a vždy jsme vedli korektní a pozitivní volební kampaň. Navíc jsme tým lidí, který svoje kvality již v minulosti prokázal a je složený z odborníků z různých profesí.“
* Komunální a senátní volby jsou již tento víkend. Co byste vzkázal našim občanům?
„Moc rád bych je požádal, aby šli k volbám, aby šli volit, nenechali za sebe rozhodovat jiné! Volební účast je v komunálních volbách v Prostějově dvacet roků zhruba pouze třicet procent. Často slyším, že mnoho našich občanů k volbám nejde, protože jsou se životem ve městě spokojeni... Prosím je a žádám, změnte svůj postoj, váš hlas je důležitý!“

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments