Příjemnou noc, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O rozhovor nejen ke komunálním volbám jsme požádali náměstka ministra kultury České republiky Aloise Mačáka (na snímku), výrazného městského i regionálního politika a známého odboráře.

* Počátkem srpna tohoto roku jste byl jmenován ministrem kultury Antonínem Staňkem do této funkce. Můžete stručně sdělit jaká je vaše pracovní náplň?
„Na základě pokynů ministra koordinuji a zajišťuji činnosti svěřené do jeho působnosti, případně budu osobně plnit jednotlivé úkoly. Jsem zástupcem ministra s výjimkou záležitostí, které vyhrazuje ministrovi zákon. Mám oprávnění zastupovat ministra při jednání vlády České republiky, komise nebo výboru Poslanecké sněmovny či Sněmovny Parlamentu České republiky. Moje přímé kompetence jsou v oblasti pracovněprávních vztahů a péče o zaměstnance, zejména pak v jednání se zástupci zaměstnanců, tedy odborů. Budu se také zúčastňovat takzvané tripartity. (Společný orgán představitelů vlády, podnikatelů a odborů - pozn. red.). Za podstatné stručně řečeno považuji taktéž zajišťování finančních prostředků a dotací na různé kulturní akce, opravy nebo rekonstrukce památek. Protože jsem to aktivně dělal dvě volební období ve funkci náměstka hejtmana například na investice do dopravní infrastruktury v našem městě, tak snad nemusím nikoho přesvědčovat, že to budu dělat i nadále v oblasti kultury. Je nadbytečné, abych zdůrazňoval, kde jsem se narodil a žiju, nebo do jakého okresu a kraje patřím.“ (úsměv)
* Můžete uvést něco konkrétního?
„Mimo jiné ve spolupráci s ministrem Staňkem pomáhám vyřizovat udělení statutu Národní kulturní památky pro Zámek v Plumlově a také realizaci rekonstrukce této výjimečné památky. Absolvovali jsme s panem ministrem již několik jednání se zástupci města Plumlov v čele se starostou Adolfem Sušněm. Je reálný předpoklad, že se nám do tří roků podaří tuto rekonstrukci uskutečnit. Plumlovský zámek, který je hojně navštěvován lidmi ze širokého okolí nejen při různých akcích, si určitě z mnoha důvodů zaslouží naši pozornost.“
* Jak hodnotíte prostějovskou volební kampaň?
„Zatím až na určité výjimky jako korektní. Jsou však některá hnutí, jež dávají dlouhodobě spíše přednost destrukci a laciné kritice svých politických konkurentů než své vlastní propagaci a zviditelnění svého volebního programu, protože v podstatě ani žádný program nemají. Má osobní zkušenost jako okresního lídra, který třikrát vedl kandidátku v krajských volbách (Alois Mačák vždy dostal nejvíce preferenčních hlasů ze všech politiků z okresu Prostějov - pozn. red.) je, že slušnost se vyplácí a osočování druhých je kontraproduktivní. Život a sport mě naučily bojovat!“
* Můžete stručně sdělit, z jakého důvodu by občané měli v komunálních volbách volit právě ČSSD?
„Máme opět realistický volební program a zkušeného lídra v osobě primátorky Aleny Raškové. Náš volební program plníme a vždy jsme vedli korektní a pozitivní volební kampaň. Navíc jsme tým lidí, který svoje kvality již v minulosti prokázal a je složený z odborníků z různých profesí.“
* Komunální a senátní volby jsou již tento víkend. Co byste vzkázal našim občanům?
„Moc rád bych je požádal, aby šli k volbám, aby šli volit, nenechali za sebe rozhodovat jiné! Volební účast je v komunálních volbách v Prostějově dvacet roků zhruba pouze třicet procent. Často slyším, že mnoho našich občanů k volbám nejde, protože jsou se životem ve městě spokojeni... Prosím je a žádám, změnte svůj postoj, váš hlas je důležitý!“

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments