Příjemnou noc, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Není to ani tak dávno, co se také v Prostějově politická scéna rozdělovala na tradiční levici a pravici. Na jedné straně působily v zastupitelstvu ČSSD a KSČM, pravicově založené byly naopak ODS, KDU-ČSL, TOP 09 či ještě dříve KDS nebo i Unie svobody. Kde ty časy ale jsou?

Už po volbách v roce 2014 mnozí odborníci komentovali stav v prostějovském zastupitelstvu jako definitivní rozpad klasického politického spektra a poukazovali na jeho obrovskou roztříštěnost. Když se podíváme do současnosti, tak levici i nadále zastupují sociální demokraté a komunisté. Na pravici je však situace naprosto hrozivá. TOP 09 paběrkuje na celostátní úrovni a v Prostějově pod vedením Aleše Matyáška, který raději sbalil svá fidlátka a hledá štěstí v nově vzniklém hnutí, šla tato pravicová strana úplně na dno. KDS či Unie svobody dávno neexistují a lidovci? KDU-ČSL bylo skutečně možné ještě před pár lety považovat za středo-pravicové uskupení, to by se ale pánbíčkáři nemohli vetřít do koalice s kýmkoliv, kdo je k tomu vyzval. A pravicové hodnoty už prostě nevyznávají dávno.
Sečteno a podtrženo, co nám zbývá? Babišovo ANO 2011 považují političtí experti za naprosto nečitelnou s ohledem na to, zda hnutí zařadit vlevo nebo naopak vpravo. A hodnotit z tohoto pohledu SPD nebo hnutí PéVéčko, Změna pro Prostějov či Na rovinu, je velice složité a vlastně i nemožné. Všechna tato uskupení mají na kandidátkách levičáky i pravičáky.
Jedinou typicky pravicovou stranou tak zůstává kandidující ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova. Je to sice málo, ale je tomu prostě tak.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-