Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Není to ani tak dávno, co se také v Prostějově politická scéna rozdělovala na tradiční levici a pravici. Na jedné straně působily v zastupitelstvu ČSSD a KSČM, pravicově založené byly naopak ODS, KDU-ČSL, TOP 09 či ještě dříve KDS nebo i Unie svobody. Kde ty časy ale jsou?

Už po volbách v roce 2014 mnozí odborníci komentovali stav v prostějovském zastupitelstvu jako definitivní rozpad klasického politického spektra a poukazovali na jeho obrovskou roztříštěnost. Když se podíváme do současnosti, tak levici i nadále zastupují sociální demokraté a komunisté. Na pravici je však situace naprosto hrozivá. TOP 09 paběrkuje na celostátní úrovni a v Prostějově pod vedením Aleše Matyáška, který raději sbalil svá fidlátka a hledá štěstí v nově vzniklém hnutí, šla tato pravicová strana úplně na dno. KDS či Unie svobody dávno neexistují a lidovci? KDU-ČSL bylo skutečně možné ještě před pár lety považovat za středo-pravicové uskupení, to by se ale pánbíčkáři nemohli vetřít do koalice s kýmkoliv, kdo je k tomu vyzval. A pravicové hodnoty už prostě nevyznávají dávno.
Sečteno a podtrženo, co nám zbývá? Babišovo ANO 2011 považují političtí experti za naprosto nečitelnou s ohledem na to, zda hnutí zařadit vlevo nebo naopak vpravo. A hodnotit z tohoto pohledu SPD nebo hnutí PéVéčko, Změna pro Prostějov či Na rovinu, je velice složité a vlastně i nemožné. Všechna tato uskupení mají na kandidátkách levičáky i pravičáky.
Jedinou typicky pravicovou stranou tak zůstává kandidující ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova. Je to sice málo, ale je tomu prostě tak.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments