Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Není to ani tak dávno, co se také v Prostějově politická scéna rozdělovala na tradiční levici a pravici. Na jedné straně působily v zastupitelstvu ČSSD a KSČM, pravicově založené byly naopak ODS, KDU-ČSL, TOP 09 či ještě dříve KDS nebo i Unie svobody. Kde ty časy ale jsou?

Už po volbách v roce 2014 mnozí odborníci komentovali stav v prostějovském zastupitelstvu jako definitivní rozpad klasického politického spektra a poukazovali na jeho obrovskou roztříštěnost. Když se podíváme do současnosti, tak levici i nadále zastupují sociální demokraté a komunisté. Na pravici je však situace naprosto hrozivá. TOP 09 paběrkuje na celostátní úrovni a v Prostějově pod vedením Aleše Matyáška, který raději sbalil svá fidlátka a hledá štěstí v nově vzniklém hnutí, šla tato pravicová strana úplně na dno. KDS či Unie svobody dávno neexistují a lidovci? KDU-ČSL bylo skutečně možné ještě před pár lety považovat za středo-pravicové uskupení, to by se ale pánbíčkáři nemohli vetřít do koalice s kýmkoliv, kdo je k tomu vyzval. A pravicové hodnoty už prostě nevyznávají dávno.
Sečteno a podtrženo, co nám zbývá? Babišovo ANO 2011 považují političtí experti za naprosto nečitelnou s ohledem na to, zda hnutí zařadit vlevo nebo naopak vpravo. A hodnotit z tohoto pohledu SPD nebo hnutí PéVéčko, Změna pro Prostějov či Na rovinu, je velice složité a vlastně i nemožné. Všechna tato uskupení mají na kandidátkách levičáky i pravičáky.
Jedinou typicky pravicovou stranou tak zůstává kandidující ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova. Je to sice málo, ale je tomu prostě tak.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments