Dobré ráno, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Není to ani tak dávno, co se také v Prostějově politická scéna rozdělovala na tradiční levici a pravici. Na jedné straně působily v zastupitelstvu ČSSD a KSČM, pravicově založené byly naopak ODS, KDU-ČSL, TOP 09 či ještě dříve KDS nebo i Unie svobody. Kde ty časy ale jsou?

Už po volbách v roce 2014 mnozí odborníci komentovali stav v prostějovském zastupitelstvu jako definitivní rozpad klasického politického spektra a poukazovali na jeho obrovskou roztříštěnost. Když se podíváme do současnosti, tak levici i nadále zastupují sociální demokraté a komunisté. Na pravici je však situace naprosto hrozivá. TOP 09 paběrkuje na celostátní úrovni a v Prostějově pod vedením Aleše Matyáška, který raději sbalil svá fidlátka a hledá štěstí v nově vzniklém hnutí, šla tato pravicová strana úplně na dno. KDS či Unie svobody dávno neexistují a lidovci? KDU-ČSL bylo skutečně možné ještě před pár lety považovat za středo-pravicové uskupení, to by se ale pánbíčkáři nemohli vetřít do koalice s kýmkoliv, kdo je k tomu vyzval. A pravicové hodnoty už prostě nevyznávají dávno.
Sečteno a podtrženo, co nám zbývá? Babišovo ANO 2011 považují političtí experti za naprosto nečitelnou s ohledem na to, zda hnutí zařadit vlevo nebo naopak vpravo. A hodnotit z tohoto pohledu SPD nebo hnutí PéVéčko, Změna pro Prostějov či Na rovinu, je velice složité a vlastně i nemožné. Všechna tato uskupení mají na kandidátkách levičáky i pravičáky.
Jedinou typicky pravicovou stranou tak zůstává kandidující ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova. Je to sice málo, ale je tomu prostě tak.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-