Dobré ráno, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Všetci kradnú!“ Tento výrok prohlásil před lety současný premiér České republiky Andrej Babiš. Dodnes mu mnoho lidí kvůli tomuto výroku nemůže přijít na jméno. Ovšem to, co se dělo v uplynulých čtyřech letech v prostějovském zastupitelstvu, to není k vidění nikde jinde v republice. Značná část opozice celé čtyřleté období promrhala trestními oznámeními, udáními, demagogickými výlevy a lhaním.

Pracovat pro město a udělat něco pro občany? Zbytečnost... Partička okolo Františka Švece, Františka Filouše, Aleše Matyáška, Hany Naiclerové, Františka Frömla a jejich věrného nohsleda aktivisty Jakuba Čecha nedělala čtyři roky v podstatě nic jiného, než udávala, podávala trestí oznámení či podněty nejrůznějším úřadům. Vyřídit si odlišný politický názor na jakoukoliv věc se zástupci vedení přímo na půdě zastupitelstva? Kdepak, to od uvedených rádoby zastupitelů vůbec nečekejte! Poštvat proti primátorce, radním či úředníkům ministry, policisty nebo kontrolory, to už je jiná káva! A tak se posílaly trestní oznámení či podněty na Ministerstvo vnitra, na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a podobně.
Večerník získal zpracovanou dokumentaci všech trestních oznámení, žalob, udání či podnětů úřadům, které opoziční zastupitelé v letech 2014 až 2018 podali většinou na zástupce radniční koalice či úředníky magistrátu. A je jich osmačtyřicet! A to přitom na seznamu nejsou další podněty přestupkovým komisím, finančnímu úřadu a mnoha dalším institucím, které opoziční zastupitelé a zejména nechvalně proslulý aktivista rovněž podali. Dle odhadů jich má být až na sto padesát! Určitě není bez zajímavosti fakt, a na to existují rovněž zřetelné doklady, že přes 90 % všech udání, trestních oznámení a podnětů příslušné orgány včetně policie a ministerstev vyhodnotily jako neopodstatněné. Namátkou věnujme úpornou snahu připravit město o dotaci na projekt využití budovy ZŠ na Husově náměstí přes permanentně omílané údajné zneužití dotace pro hokejovou mládež až po zpochybňování výstavby Národního sportovního centra. „Z celkem jednačtyřiceti podání na údajné podvody, nezákonné postupy, nedodržení zákonných norem a podobně bylo shledáno oprávněných všeho všudy pět. Z nich čtyři byly chyby formální. Jedna chyba byla v době zahájení řízení již napravena. Tak tomu se říká úspěch! Zaměstnat půl republiky řešením pseudokauz a přijít na čtyři formální nedostatky,“ podotkl Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek primátorky statutárního města Prostějova. „Zřejmě neměli dostatek vlastních nápadů, tak se rozhodli, že jednodušší bude likvidovat snahy o jakýkoli posun města směrem dopředu,“ přidal první náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer (ČSSD).
„Urážky, obviňování, slovní útoky, posměšky, ironické poznámky, to byly obvykle nástroje jejich jednání a chování v průběhu zasedání zastupitelstva. Tyto vzorce chování ovšem u některých nevymizí a jak se chovali k nám, tak se určitě budou chovat i k jiným. A tedy i k vám, občanům města. Takto by mohla vypadat ´změna´ i pro vás, občany, v podání některých dnes opozičních ´politiků´,“ míní Pospíšil.
Je toto tedy skutečně práce, kterou my Prostějované požadujeme po námi zvolených zastupitelích? Asi těžko. A tak věřme, že v příštích čtyřech letech se atmosféra v prostějovském zastupitelstvu výrazně zlepší.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments