Dobré odpoledne, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Všetci kradnú!“ Tento výrok prohlásil před lety současný premiér České republiky Andrej Babiš. Dodnes mu mnoho lidí kvůli tomuto výroku nemůže přijít na jméno. Ovšem to, co se dělo v uplynulých čtyřech letech v prostějovském zastupitelstvu, to není k vidění nikde jinde v republice. Značná část opozice celé čtyřleté období promrhala trestními oznámeními, udáními, demagogickými výlevy a lhaním.

Pracovat pro město a udělat něco pro občany? Zbytečnost... Partička okolo Františka Švece, Františka Filouše, Aleše Matyáška, Hany Naiclerové, Františka Frömla a jejich věrného nohsleda aktivisty Jakuba Čecha nedělala čtyři roky v podstatě nic jiného, než udávala, podávala trestí oznámení či podněty nejrůznějším úřadům. Vyřídit si odlišný politický názor na jakoukoliv věc se zástupci vedení přímo na půdě zastupitelstva? Kdepak, to od uvedených rádoby zastupitelů vůbec nečekejte! Poštvat proti primátorce, radním či úředníkům ministry, policisty nebo kontrolory, to už je jiná káva! A tak se posílaly trestní oznámení či podněty na Ministerstvo vnitra, na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a podobně.
Večerník získal zpracovanou dokumentaci všech trestních oznámení, žalob, udání či podnětů úřadům, které opoziční zastupitelé v letech 2014 až 2018 podali většinou na zástupce radniční koalice či úředníky magistrátu. A je jich osmačtyřicet! A to přitom na seznamu nejsou další podněty přestupkovým komisím, finančnímu úřadu a mnoha dalším institucím, které opoziční zastupitelé a zejména nechvalně proslulý aktivista rovněž podali. Dle odhadů jich má být až na sto padesát! Určitě není bez zajímavosti fakt, a na to existují rovněž zřetelné doklady, že přes 90 % všech udání, trestních oznámení a podnětů příslušné orgány včetně policie a ministerstev vyhodnotily jako neopodstatněné. Namátkou věnujme úpornou snahu připravit město o dotaci na projekt využití budovy ZŠ na Husově náměstí přes permanentně omílané údajné zneužití dotace pro hokejovou mládež až po zpochybňování výstavby Národního sportovního centra. „Z celkem jednačtyřiceti podání na údajné podvody, nezákonné postupy, nedodržení zákonných norem a podobně bylo shledáno oprávněných všeho všudy pět. Z nich čtyři byly chyby formální. Jedna chyba byla v době zahájení řízení již napravena. Tak tomu se říká úspěch! Zaměstnat půl republiky řešením pseudokauz a přijít na čtyři formální nedostatky,“ podotkl Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek primátorky statutárního města Prostějova. „Zřejmě neměli dostatek vlastních nápadů, tak se rozhodli, že jednodušší bude likvidovat snahy o jakýkoli posun města směrem dopředu,“ přidal první náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer (ČSSD).
„Urážky, obviňování, slovní útoky, posměšky, ironické poznámky, to byly obvykle nástroje jejich jednání a chování v průběhu zasedání zastupitelstva. Tyto vzorce chování ovšem u některých nevymizí a jak se chovali k nám, tak se určitě budou chovat i k jiným. A tedy i k vám, občanům města. Takto by mohla vypadat ´změna´ i pro vás, občany, v podání některých dnes opozičních ´politiků´,“ míní Pospíšil.
Je toto tedy skutečně práce, kterou my Prostějované požadujeme po námi zvolených zastupitelích? Asi těžko. A tak věřme, že v příštích čtyřech letech se atmosféra v prostějovském zastupitelstvu výrazně zlepší.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments