Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Všetci kradnú!“ Tento výrok prohlásil před lety současný premiér České republiky Andrej Babiš. Dodnes mu mnoho lidí kvůli tomuto výroku nemůže přijít na jméno. Ovšem to, co se dělo v uplynulých čtyřech letech v prostějovském zastupitelstvu, to není k vidění nikde jinde v republice. Značná část opozice celé čtyřleté období promrhala trestními oznámeními, udáními, demagogickými výlevy a lhaním.

Pracovat pro město a udělat něco pro občany? Zbytečnost... Partička okolo Františka Švece, Františka Filouše, Aleše Matyáška, Hany Naiclerové, Františka Frömla a jejich věrného nohsleda aktivisty Jakuba Čecha nedělala čtyři roky v podstatě nic jiného, než udávala, podávala trestí oznámení či podněty nejrůznějším úřadům. Vyřídit si odlišný politický názor na jakoukoliv věc se zástupci vedení přímo na půdě zastupitelstva? Kdepak, to od uvedených rádoby zastupitelů vůbec nečekejte! Poštvat proti primátorce, radním či úředníkům ministry, policisty nebo kontrolory, to už je jiná káva! A tak se posílaly trestní oznámení či podněty na Ministerstvo vnitra, na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a podobně.
Večerník získal zpracovanou dokumentaci všech trestních oznámení, žalob, udání či podnětů úřadům, které opoziční zastupitelé v letech 2014 až 2018 podali většinou na zástupce radniční koalice či úředníky magistrátu. A je jich osmačtyřicet! A to přitom na seznamu nejsou další podněty přestupkovým komisím, finančnímu úřadu a mnoha dalším institucím, které opoziční zastupitelé a zejména nechvalně proslulý aktivista rovněž podali. Dle odhadů jich má být až na sto padesát! Určitě není bez zajímavosti fakt, a na to existují rovněž zřetelné doklady, že přes 90 % všech udání, trestních oznámení a podnětů příslušné orgány včetně policie a ministerstev vyhodnotily jako neopodstatněné. Namátkou věnujme úpornou snahu připravit město o dotaci na projekt využití budovy ZŠ na Husově náměstí přes permanentně omílané údajné zneužití dotace pro hokejovou mládež až po zpochybňování výstavby Národního sportovního centra. „Z celkem jednačtyřiceti podání na údajné podvody, nezákonné postupy, nedodržení zákonných norem a podobně bylo shledáno oprávněných všeho všudy pět. Z nich čtyři byly chyby formální. Jedna chyba byla v době zahájení řízení již napravena. Tak tomu se říká úspěch! Zaměstnat půl republiky řešením pseudokauz a přijít na čtyři formální nedostatky,“ podotkl Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek primátorky statutárního města Prostějova. „Zřejmě neměli dostatek vlastních nápadů, tak se rozhodli, že jednodušší bude likvidovat snahy o jakýkoli posun města směrem dopředu,“ přidal první náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer (ČSSD).
„Urážky, obviňování, slovní útoky, posměšky, ironické poznámky, to byly obvykle nástroje jejich jednání a chování v průběhu zasedání zastupitelstva. Tyto vzorce chování ovšem u některých nevymizí a jak se chovali k nám, tak se určitě budou chovat i k jiným. A tedy i k vám, občanům města. Takto by mohla vypadat ´změna´ i pro vás, občany, v podání některých dnes opozičních ´politiků´,“ míní Pospíšil.
Je toto tedy skutečně práce, kterou my Prostějované požadujeme po námi zvolených zastupitelích? Asi těžko. A tak věřme, že v příštích čtyřech letech se atmosféra v prostějovském zastupitelstvu výrazně zlepší.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-