Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 28.5.2020
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Všetci kradnú!“ Tento výrok prohlásil před lety současný premiér České republiky Andrej Babiš. Dodnes mu mnoho lidí kvůli tomuto výroku nemůže přijít na jméno. Ovšem to, co se dělo v uplynulých čtyřech letech v prostějovském zastupitelstvu, to není k vidění nikde jinde v republice. Značná část opozice celé čtyřleté období promrhala trestními oznámeními, udáními, demagogickými výlevy a lhaním.

Pracovat pro město a udělat něco pro občany? Zbytečnost... Partička okolo Františka Švece, Františka Filouše, Aleše Matyáška, Hany Naiclerové, Františka Frömla a jejich věrného nohsleda aktivisty Jakuba Čecha nedělala čtyři roky v podstatě nic jiného, než udávala, podávala trestí oznámení či podněty nejrůznějším úřadům. Vyřídit si odlišný politický názor na jakoukoliv věc se zástupci vedení přímo na půdě zastupitelstva? Kdepak, to od uvedených rádoby zastupitelů vůbec nečekejte! Poštvat proti primátorce, radním či úředníkům ministry, policisty nebo kontrolory, to už je jiná káva! A tak se posílaly trestní oznámení či podněty na Ministerstvo vnitra, na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a podobně.
Večerník získal zpracovanou dokumentaci všech trestních oznámení, žalob, udání či podnětů úřadům, které opoziční zastupitelé v letech 2014 až 2018 podali většinou na zástupce radniční koalice či úředníky magistrátu. A je jich osmačtyřicet! A to přitom na seznamu nejsou další podněty přestupkovým komisím, finančnímu úřadu a mnoha dalším institucím, které opoziční zastupitelé a zejména nechvalně proslulý aktivista rovněž podali. Dle odhadů jich má být až na sto padesát! Určitě není bez zajímavosti fakt, a na to existují rovněž zřetelné doklady, že přes 90 % všech udání, trestních oznámení a podnětů příslušné orgány včetně policie a ministerstev vyhodnotily jako neopodstatněné. Namátkou věnujme úpornou snahu připravit město o dotaci na projekt využití budovy ZŠ na Husově náměstí přes permanentně omílané údajné zneužití dotace pro hokejovou mládež až po zpochybňování výstavby Národního sportovního centra. „Z celkem jednačtyřiceti podání na údajné podvody, nezákonné postupy, nedodržení zákonných norem a podobně bylo shledáno oprávněných všeho všudy pět. Z nich čtyři byly chyby formální. Jedna chyba byla v době zahájení řízení již napravena. Tak tomu se říká úspěch! Zaměstnat půl republiky řešením pseudokauz a přijít na čtyři formální nedostatky,“ podotkl Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek primátorky statutárního města Prostějova. „Zřejmě neměli dostatek vlastních nápadů, tak se rozhodli, že jednodušší bude likvidovat snahy o jakýkoli posun města směrem dopředu,“ přidal první náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer (ČSSD).
„Urážky, obviňování, slovní útoky, posměšky, ironické poznámky, to byly obvykle nástroje jejich jednání a chování v průběhu zasedání zastupitelstva. Tyto vzorce chování ovšem u některých nevymizí a jak se chovali k nám, tak se určitě budou chovat i k jiným. A tedy i k vám, občanům města. Takto by mohla vypadat ´změna´ i pro vás, občany, v podání některých dnes opozičních ´politiků´,“ míní Pospíšil.
Je toto tedy skutečně práce, kterou my Prostějované požadujeme po námi zvolených zastupitelích? Asi těžko. A tak věřme, že v příštích čtyřech letech se atmosféra v prostějovském zastupitelstvu výrazně zlepší.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments