Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Všetci kradnú!“ Tento výrok prohlásil před lety současný premiér České republiky Andrej Babiš. Dodnes mu mnoho lidí kvůli tomuto výroku nemůže přijít na jméno. Ovšem to, co se dělo v uplynulých čtyřech letech v prostějovském zastupitelstvu, to není k vidění nikde jinde v republice. Značná část opozice celé čtyřleté období promrhala trestními oznámeními, udáními, demagogickými výlevy a lhaním.

Pracovat pro město a udělat něco pro občany? Zbytečnost... Partička okolo Františka Švece, Františka Filouše, Aleše Matyáška, Hany Naiclerové, Františka Frömla a jejich věrného nohsleda aktivisty Jakuba Čecha nedělala čtyři roky v podstatě nic jiného, než udávala, podávala trestí oznámení či podněty nejrůznějším úřadům. Vyřídit si odlišný politický názor na jakoukoliv věc se zástupci vedení přímo na půdě zastupitelstva? Kdepak, to od uvedených rádoby zastupitelů vůbec nečekejte! Poštvat proti primátorce, radním či úředníkům ministry, policisty nebo kontrolory, to už je jiná káva! A tak se posílaly trestní oznámení či podněty na Ministerstvo vnitra, na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a podobně.
Večerník získal zpracovanou dokumentaci všech trestních oznámení, žalob, udání či podnětů úřadům, které opoziční zastupitelé v letech 2014 až 2018 podali většinou na zástupce radniční koalice či úředníky magistrátu. A je jich osmačtyřicet! A to přitom na seznamu nejsou další podněty přestupkovým komisím, finančnímu úřadu a mnoha dalším institucím, které opoziční zastupitelé a zejména nechvalně proslulý aktivista rovněž podali. Dle odhadů jich má být až na sto padesát! Určitě není bez zajímavosti fakt, a na to existují rovněž zřetelné doklady, že přes 90 % všech udání, trestních oznámení a podnětů příslušné orgány včetně policie a ministerstev vyhodnotily jako neopodstatněné. Namátkou věnujme úpornou snahu připravit město o dotaci na projekt využití budovy ZŠ na Husově náměstí přes permanentně omílané údajné zneužití dotace pro hokejovou mládež až po zpochybňování výstavby Národního sportovního centra. „Z celkem jednačtyřiceti podání na údajné podvody, nezákonné postupy, nedodržení zákonných norem a podobně bylo shledáno oprávněných všeho všudy pět. Z nich čtyři byly chyby formální. Jedna chyba byla v době zahájení řízení již napravena. Tak tomu se říká úspěch! Zaměstnat půl republiky řešením pseudokauz a přijít na čtyři formální nedostatky,“ podotkl Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek primátorky statutárního města Prostějova. „Zřejmě neměli dostatek vlastních nápadů, tak se rozhodli, že jednodušší bude likvidovat snahy o jakýkoli posun města směrem dopředu,“ přidal první náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer (ČSSD).
„Urážky, obviňování, slovní útoky, posměšky, ironické poznámky, to byly obvykle nástroje jejich jednání a chování v průběhu zasedání zastupitelstva. Tyto vzorce chování ovšem u některých nevymizí a jak se chovali k nám, tak se určitě budou chovat i k jiným. A tedy i k vám, občanům města. Takto by mohla vypadat ´změna´ i pro vás, občany, v podání některých dnes opozičních ´politiků´,“ míní Pospíšil.
Je toto tedy skutečně práce, kterou my Prostějované požadujeme po námi zvolených zastupitelích? Asi těžko. A tak věřme, že v příštích čtyřech letech se atmosféra v prostějovském zastupitelstvu výrazně zlepší.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments