Dobré ráno, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rádi tipujete? Večerník rozhodně ano! A tak jsme na základě zkušeností se současnou politickou scénou v Prostějově vypracovali seznam politických stran a hnutí podle toho, jak se umístí ve víkendových komunálních volbách. Jsme blízko realitě, nebo naopak úplně vedle? Poznáme v sobotu večer...

Největší šance na vítězství se všeobecně přisuzují hnutí ANO 2011, s čímž souhlasíme. Budoucím primátorem Prostějova se tak stane František Jura. Tímto tipem jsme sice v rozporu s výsledky ankety, kterou Večerník pořídil s Prostějovany těsně před volbami. Ti naopak preferují jako vítěze hnutí PéVéčko.Uskupení okolo Jana Krchňavého, Jiřího Pospíšila a Ivany Hemerkové však pasujeme na druhé místo zhruba s pětiprocentním odstupem za „Babišovci“. Další zlepšení volebního výsledku oproti roku 2014 zaznamená podle nás ODS, která spolu s nezávislými osobnostmi města Prostějova skončí na třetím místě.
Předvídat se propad ve výsledkové listině u sociálních demokratů, a oslabí také komunisté, které přeskočí i„Okamurovci“ z SPD. Do pětatřicetičlenného zastupitelstva se dle mínění Večerníku nakonec ještě dostanou hnutí Na rovinu, Změna pro Prostějov. Naopak těsně pod hranicí zůstanou nečekaně lidovci!
Tak co, souhlasíte s tipem Večerníku, nebo máte jiné tipy?

TIP VEČERNÍKU NA VÝSLEDKY  KOMUNÁLNÍCH VOLEB V PROSTĚJOVĚ

subjekt počet hlasů (v %)
ANO 2011 20,6
PéVéčko 15,3
ODS 13,8
ČSSD 10,2
Na rovinu! 9,9
SPD – Tomio Okamura 8,9
KSČM 8,1
Změna pro Prostějov 5,3
KDU-ČSL 4,7
Moravské zemské hnutí 1,6
ČSNS 1,1
SPR – Republikánská strana 0,4
Jauner – Československo 2018 0,1

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-