Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rádi tipujete? Večerník rozhodně ano! A tak jsme na základě zkušeností se současnou politickou scénou v Prostějově vypracovali seznam politických stran a hnutí podle toho, jak se umístí ve víkendových komunálních volbách. Jsme blízko realitě, nebo naopak úplně vedle? Poznáme v sobotu večer...

Největší šance na vítězství se všeobecně přisuzují hnutí ANO 2011, s čímž souhlasíme. Budoucím primátorem Prostějova se tak stane František Jura. Tímto tipem jsme sice v rozporu s výsledky ankety, kterou Večerník pořídil s Prostějovany těsně před volbami. Ti naopak preferují jako vítěze hnutí PéVéčko.Uskupení okolo Jana Krchňavého, Jiřího Pospíšila a Ivany Hemerkové však pasujeme na druhé místo zhruba s pětiprocentním odstupem za „Babišovci“. Další zlepšení volebního výsledku oproti roku 2014 zaznamená podle nás ODS, která spolu s nezávislými osobnostmi města Prostějova skončí na třetím místě.
Předvídat se propad ve výsledkové listině u sociálních demokratů, a oslabí také komunisté, které přeskočí i„Okamurovci“ z SPD. Do pětatřicetičlenného zastupitelstva se dle mínění Večerníku nakonec ještě dostanou hnutí Na rovinu, Změna pro Prostějov. Naopak těsně pod hranicí zůstanou nečekaně lidovci!
Tak co, souhlasíte s tipem Večerníku, nebo máte jiné tipy?

TIP VEČERNÍKU NA VÝSLEDKY  KOMUNÁLNÍCH VOLEB V PROSTĚJOVĚ

subjekt počet hlasů (v %)
ANO 2011 20,6
PéVéčko 15,3
ODS 13,8
ČSSD 10,2
Na rovinu! 9,9
SPD – Tomio Okamura 8,9
KSČM 8,1
Změna pro Prostějov 5,3
KDU-ČSL 4,7
Moravské zemské hnutí 1,6
ČSNS 1,1
SPR – Republikánská strana 0,4
Jauner – Československo 2018 0,1

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments