Dobré ráno, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rádi tipujete? Večerník rozhodně ano! A tak jsme na základě zkušeností se současnou politickou scénou v Prostějově vypracovali seznam politických stran a hnutí podle toho, jak se umístí ve víkendových komunálních volbách. Jsme blízko realitě, nebo naopak úplně vedle? Poznáme v sobotu večer...

Největší šance na vítězství se všeobecně přisuzují hnutí ANO 2011, s čímž souhlasíme. Budoucím primátorem Prostějova se tak stane František Jura. Tímto tipem jsme sice v rozporu s výsledky ankety, kterou Večerník pořídil s Prostějovany těsně před volbami. Ti naopak preferují jako vítěze hnutí PéVéčko.Uskupení okolo Jana Krchňavého, Jiřího Pospíšila a Ivany Hemerkové však pasujeme na druhé místo zhruba s pětiprocentním odstupem za „Babišovci“. Další zlepšení volebního výsledku oproti roku 2014 zaznamená podle nás ODS, která spolu s nezávislými osobnostmi města Prostějova skončí na třetím místě.
Předvídat se propad ve výsledkové listině u sociálních demokratů, a oslabí také komunisté, které přeskočí i„Okamurovci“ z SPD. Do pětatřicetičlenného zastupitelstva se dle mínění Večerníku nakonec ještě dostanou hnutí Na rovinu, Změna pro Prostějov. Naopak těsně pod hranicí zůstanou nečekaně lidovci!
Tak co, souhlasíte s tipem Večerníku, nebo máte jiné tipy?

TIP VEČERNÍKU NA VÝSLEDKY  KOMUNÁLNÍCH VOLEB V PROSTĚJOVĚ

subjekt počet hlasů (v %)
ANO 2011 20,6
PéVéčko 15,3
ODS 13,8
ČSSD 10,2
Na rovinu! 9,9
SPD – Tomio Okamura 8,9
KSČM 8,1
Změna pro Prostějov 5,3
KDU-ČSL 4,7
Moravské zemské hnutí 1,6
ČSNS 1,1
SPR – Republikánská strana 0,4
Jauner – Československo 2018 0,1

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-