Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ten hlavní nápor voličů se sice očekává až po šestnácté hodině, už teď ale mají odvoleno stovky Prostějovanů. Večerník se o tom přesvědčil v několika volebních místnostech, kam zatím nejvíce docházejí senioři. Zarážející je ovšem skutečnost, že až na ty minimální výjimky se lidé vůbec nechtějí svěřovat s tím, komu dali svůj hlas.

Celkem vlažně postupují komunální a senátní volby v prvním volebním okrsku. Několik lidí mířících přímo na radnici těsně před čtrnáctou hodinou naštvala cedule před vchodem, která oznamovala přemístění volební místnosti do Kulturního klubu Duha. Tady se objevili první voliči už krátce po otevření volební místnosti. Zatímco prvních pět oslovených občanů Prostějova Večerník odmítlo s dotazem o jejich konkrétní volbě, paní Alice Schafferová byla alespoň trošku sdílná. „Neprozradím, koho jsem volila, ale řeknu vám jen jedno. Už dvě desetiletí volím stejně, takže i teď jsem měla jasno dávno předem,“ svěřila se žena.
Při další návštěvě volebních místností na Sídlišti Svobody v Prostějově jsme se dočkali rovněž zamítavých odpovědí drtivé většiny voličů. Někteří z nich při žádosti o odpověď, koho volili, byli dokonce značně agresivní, stejně jako v předchozím případě v prvním volebním okrsku. Večerníku se konkrétně svěřila pouze jediná žena. „Ve Večerníku jste v pondělí psali, že mají přijít volit i ti spokojení. Takže já jsem jedna z těch spokojených a volila jsem PéVéčko. A to hlavně kvůli paní Hemerkové, u ní se mi líbí, jak během posledních čtyř let nechala rozkvést, a to doslova, celý Prostějov,“ řekla Jiřina Navrátilová.
Jak se Večerník dozvěděl, v podvečerních hodinách se připravují volit i někteří lídři stran či hnutí, která kandidují do prostějovského zastupitelstva. A Večerník u toho bude!

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments