Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ten hlavní nápor voličů se sice očekává až po šestnácté hodině, už teď ale mají odvoleno stovky Prostějovanů. Večerník se o tom přesvědčil v několika volebních místnostech, kam zatím nejvíce docházejí senioři. Zarážející je ovšem skutečnost, že až na ty minimální výjimky se lidé vůbec nechtějí svěřovat s tím, komu dali svůj hlas.

Celkem vlažně postupují komunální a senátní volby v prvním volebním okrsku. Několik lidí mířících přímo na radnici těsně před čtrnáctou hodinou naštvala cedule před vchodem, která oznamovala přemístění volební místnosti do Kulturního klubu Duha. Tady se objevili první voliči už krátce po otevření volební místnosti. Zatímco prvních pět oslovených občanů Prostějova Večerník odmítlo s dotazem o jejich konkrétní volbě, paní Alice Schafferová byla alespoň trošku sdílná. „Neprozradím, koho jsem volila, ale řeknu vám jen jedno. Už dvě desetiletí volím stejně, takže i teď jsem měla jasno dávno předem,“ svěřila se žena.
Při další návštěvě volebních místností na Sídlišti Svobody v Prostějově jsme se dočkali rovněž zamítavých odpovědí drtivé většiny voličů. Někteří z nich při žádosti o odpověď, koho volili, byli dokonce značně agresivní, stejně jako v předchozím případě v prvním volebním okrsku. Večerníku se konkrétně svěřila pouze jediná žena. „Ve Večerníku jste v pondělí psali, že mají přijít volit i ti spokojení. Takže já jsem jedna z těch spokojených a volila jsem PéVéčko. A to hlavně kvůli paní Hemerkové, u ní se mi líbí, jak během posledních čtyř let nechala rozkvést, a to doslova, celý Prostějov,“ řekla Jiřina Navrátilová.
Jak se Večerník dozvěděl, v podvečerních hodinách se připravují volit i někteří lídři stran či hnutí, která kandidují do prostějovského zastupitelstva. A Večerník u toho bude!

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments