Dobré ráno, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ten hlavní nápor voličů se sice očekává až po šestnácté hodině, už teď ale mají odvoleno stovky Prostějovanů. Večerník se o tom přesvědčil v několika volebních místnostech, kam zatím nejvíce docházejí senioři. Zarážející je ovšem skutečnost, že až na ty minimální výjimky se lidé vůbec nechtějí svěřovat s tím, komu dali svůj hlas.

Celkem vlažně postupují komunální a senátní volby v prvním volebním okrsku. Několik lidí mířících přímo na radnici těsně před čtrnáctou hodinou naštvala cedule před vchodem, která oznamovala přemístění volební místnosti do Kulturního klubu Duha. Tady se objevili první voliči už krátce po otevření volební místnosti. Zatímco prvních pět oslovených občanů Prostějova Večerník odmítlo s dotazem o jejich konkrétní volbě, paní Alice Schafferová byla alespoň trošku sdílná. „Neprozradím, koho jsem volila, ale řeknu vám jen jedno. Už dvě desetiletí volím stejně, takže i teď jsem měla jasno dávno předem,“ svěřila se žena.
Při další návštěvě volebních místností na Sídlišti Svobody v Prostějově jsme se dočkali rovněž zamítavých odpovědí drtivé většiny voličů. Někteří z nich při žádosti o odpověď, koho volili, byli dokonce značně agresivní, stejně jako v předchozím případě v prvním volebním okrsku. Večerníku se konkrétně svěřila pouze jediná žena. „Ve Večerníku jste v pondělí psali, že mají přijít volit i ti spokojení. Takže já jsem jedna z těch spokojených a volila jsem PéVéčko. A to hlavně kvůli paní Hemerkové, u ní se mi líbí, jak během posledních čtyř let nechala rozkvést, a to doslova, celý Prostějov,“ řekla Jiřina Navrátilová.
Jak se Večerník dozvěděl, v podvečerních hodinách se připravují volit i někteří lídři stran či hnutí, která kandidují do prostějovského zastupitelstva. A Večerník u toho bude!

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-