Příjemnou noc, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ten hlavní nápor voličů se sice očekává až po šestnácté hodině, už teď ale mají odvoleno stovky Prostějovanů. Večerník se o tom přesvědčil v několika volebních místnostech, kam zatím nejvíce docházejí senioři. Zarážející je ovšem skutečnost, že až na ty minimální výjimky se lidé vůbec nechtějí svěřovat s tím, komu dali svůj hlas.

Celkem vlažně postupují komunální a senátní volby v prvním volebním okrsku. Několik lidí mířících přímo na radnici těsně před čtrnáctou hodinou naštvala cedule před vchodem, která oznamovala přemístění volební místnosti do Kulturního klubu Duha. Tady se objevili první voliči už krátce po otevření volební místnosti. Zatímco prvních pět oslovených občanů Prostějova Večerník odmítlo s dotazem o jejich konkrétní volbě, paní Alice Schafferová byla alespoň trošku sdílná. „Neprozradím, koho jsem volila, ale řeknu vám jen jedno. Už dvě desetiletí volím stejně, takže i teď jsem měla jasno dávno předem,“ svěřila se žena.
Při další návštěvě volebních místností na Sídlišti Svobody v Prostějově jsme se dočkali rovněž zamítavých odpovědí drtivé většiny voličů. Někteří z nich při žádosti o odpověď, koho volili, byli dokonce značně agresivní, stejně jako v předchozím případě v prvním volebním okrsku. Večerníku se konkrétně svěřila pouze jediná žena. „Ve Večerníku jste v pondělí psali, že mají přijít volit i ti spokojení. Takže já jsem jedna z těch spokojených a volila jsem PéVéčko. A to hlavně kvůli paní Hemerkové, u ní se mi líbí, jak během posledních čtyř let nechala rozkvést, a to doslova, celý Prostějov,“ řekla Jiřina Navrátilová.
Jak se Večerník dozvěděl, v podvečerních hodinách se připravují volit i někteří lídři stran či hnutí, která kandidují do prostějovského zastupitelstva. A Večerník u toho bude!

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-