Příjemnou noc, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V pátek večer si splnil volební právo také horký kandidát na nového primátora Prostějova za hnutí ANO 2011 František Jura. Náměstek hejtmana Olomouckého kraje vkráčel do volební místnosti na Základní škole E. Valenty v doprovodu celé rodiny. Krátce poté, co při komunálních i senátních volbách vhodil obálky do volební urny, poskytl Večerníku krátký rozhovor.

* Pane náměstku, asi je zbytečné se ptát, koho jste volil, že?
„To je opravdu zbytečné, můžete si to domyslet...“ (směje se)
* Sledujete volební atmosféru prvního dne mezi Prostějovany?
„Musím se bez mučení přiznat, že poslední dny jsem už moc tuto předvolební atmosféru moc neřešil, sám jsem totiž po doslova hektickém měsíci různých kampaní vypnul. Ale musím říct, že někteří z kandidátů jiných stran či hnutí předčili má pesimistická očekávání a v předvolební kampani prokázali svůj charakter a povahu naplno. To myslím ironicky. Měl jsem toho už dost a byl jsem opravdu rád, že všechno skončilo a teď je to už jen a jen v rukách voličů. A co se týká samotných voličů v Prostějově, tak plně vnímám jejich podrážděnost. Je to podle mě tím, jakou některé politické skupiny ve městě zvolili svoji kampaň a s jakou rétorikou a taktikou přistupovali k běžným občanům. To šlo opravdu až za hranu slušnosti! Pak se nelze divit, že některé skupinky lidí jsou podrážděné a možná i zbytečně útočné.“
* Dnes vás přišla k volbách doprovodit celá rodina. Cítíte její podporu?
„Náhodou manželka s dětmi přišly z vlastního přesvědčení, i když si dělají trošku srandu, že jim sám nachystám volební lístky... Ale oni mají svůj vlastní rozum a musím říct, že bez rodiny bych to všechno v politice opravdu nezvládl. Není to žádné klišé, u mě je to prostě tak.“
* Přemýšlíte už nyní o případné radniční koalici?
„Samozřejmě o tom přemýšlíme už teď. Přece jen je dobré dopředu vědět, se kterými lidmi bychom v příštím čtyřletém období chtěli spolupracovat a s kým naopak ne. V žádném případě teď už není žádná koalice upečená. Ale řeknu to, co jsem řekl už před týdnem Večerníku. Na rozumných věcech se chceme domlouvat se všemi rozumnými lidmi!“

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments