Příjemnou noc, dnes je sobota 21.9.2019
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V pátek večer si splnil volební právo také horký kandidát na nového primátora Prostějova za hnutí ANO 2011 František Jura. Náměstek hejtmana Olomouckého kraje vkráčel do volební místnosti na Základní škole E. Valenty v doprovodu celé rodiny. Krátce poté, co při komunálních i senátních volbách vhodil obálky do volební urny, poskytl Večerníku krátký rozhovor.

* Pane náměstku, asi je zbytečné se ptát, koho jste volil, že?
„To je opravdu zbytečné, můžete si to domyslet...“ (směje se)
* Sledujete volební atmosféru prvního dne mezi Prostějovany?
„Musím se bez mučení přiznat, že poslední dny jsem už moc tuto předvolební atmosféru moc neřešil, sám jsem totiž po doslova hektickém měsíci různých kampaní vypnul. Ale musím říct, že někteří z kandidátů jiných stran či hnutí předčili má pesimistická očekávání a v předvolební kampani prokázali svůj charakter a povahu naplno. To myslím ironicky. Měl jsem toho už dost a byl jsem opravdu rád, že všechno skončilo a teď je to už jen a jen v rukách voličů. A co se týká samotných voličů v Prostějově, tak plně vnímám jejich podrážděnost. Je to podle mě tím, jakou některé politické skupiny ve městě zvolili svoji kampaň a s jakou rétorikou a taktikou přistupovali k běžným občanům. To šlo opravdu až za hranu slušnosti! Pak se nelze divit, že některé skupinky lidí jsou podrážděné a možná i zbytečně útočné.“
* Dnes vás přišla k volbách doprovodit celá rodina. Cítíte její podporu?
„Náhodou manželka s dětmi přišly z vlastního přesvědčení, i když si dělají trošku srandu, že jim sám nachystám volební lístky... Ale oni mají svůj vlastní rozum a musím říct, že bez rodiny bych to všechno v politice opravdu nezvládl. Není to žádné klišé, u mě je to prostě tak.“
* Přemýšlíte už nyní o případné radniční koalici?
„Samozřejmě o tom přemýšlíme už teď. Přece jen je dobré dopředu vědět, se kterými lidmi bychom v příštím čtyřletém období chtěli spolupracovat a s kým naopak ne. V žádném případě teď už není žádná koalice upečená. Ale řeknu to, co jsem řekl už před týdnem Večerníku. Na rozumných věcech se chceme domlouvat se všemi rozumnými lidmi!“

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments