Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těsně před půl šestou večerní dokráčela do volební místností prvního okrsku v Kulturním klubu Duha i dosavadní primátorka Prostějova Alena Rašková. Večerníku prozradila, že při pátečním pracovním shonu je možnost volit vlastně oddechovou záležitostí.

Na určitě zbytečnou otázku Večerníku, koho volila, se první dáma Prostějova pousmála. „Tak tohle je otázka za sto bodů, a já vám dám za sto bodů odpověď! Samozřejmě jsem zůstala věrná oranžové barvě ČSSD, svůj kabát jsem rozhodně nepřevlékla,“ sdělila s úsměvem Alena Rašková. Byla trošku udýchaná, protože během pátku toho docela hodně prožila. „Z práce jsem šla vlastně znovu do práce. Doma nám totiž soused bourá svůj barák, takže celé odpoledne jsme uklízeli náš byt od prachu a nepořádku. Navíc jako primátorka se účastním dýňové stezky ve Smetanových sadech a k tomu všemu musím ještě řešit spoustu dalších pracovních povinností. Takže z voleb se v mém případě stala chvíle oddechu,“ svěřila se primátorka Prostějova. Jak dodala, ona sama po celý den pozoruje volební nálady mezi Prostějovany. „Nemám v tuto chvíli pocit, že by to lidi nějak prožívali, že by byli nějak otráveni nebo naopak nepřiměřeně nažhavení. Je pravda, že některá hnutí předvolební kampaň zbytečně vyhrotila, ale snad to nebude mít u voličů nějakou zápornou odezvu v tom, že by jim volby někdo znechutil. Vzhledem k tomu, co se dělo na některých posledních jednáních zastupitelstva, jsem čekala vyhrocenou situaci i při volbách, ale zatím tomu nic nenasvědčuje,“ míní Alena Rašková. Večerník se jí na závěr zeptal, zda ČSSD v případě volebního úspěchu má už v hlavách vyjednávaní o radniční koalici. „Samozřejmě už máme promyšlené, s kým bychom do koalice šli a stejně tak zcela určitě vím, s kým bychom radniční koalici rozhodně neuzavřeli,“ uvedla bez dalších konkrétností primátorka Prostějova Alena Rašková.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments