Příjemnou noc, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těsně před půl šestou večerní dokráčela do volební místností prvního okrsku v Kulturním klubu Duha i dosavadní primátorka Prostějova Alena Rašková. Večerníku prozradila, že při pátečním pracovním shonu je možnost volit vlastně oddechovou záležitostí.

Na určitě zbytečnou otázku Večerníku, koho volila, se první dáma Prostějova pousmála. „Tak tohle je otázka za sto bodů, a já vám dám za sto bodů odpověď! Samozřejmě jsem zůstala věrná oranžové barvě ČSSD, svůj kabát jsem rozhodně nepřevlékla,“ sdělila s úsměvem Alena Rašková. Byla trošku udýchaná, protože během pátku toho docela hodně prožila. „Z práce jsem šla vlastně znovu do práce. Doma nám totiž soused bourá svůj barák, takže celé odpoledne jsme uklízeli náš byt od prachu a nepořádku. Navíc jako primátorka se účastním dýňové stezky ve Smetanových sadech a k tomu všemu musím ještě řešit spoustu dalších pracovních povinností. Takže z voleb se v mém případě stala chvíle oddechu,“ svěřila se primátorka Prostějova. Jak dodala, ona sama po celý den pozoruje volební nálady mezi Prostějovany. „Nemám v tuto chvíli pocit, že by to lidi nějak prožívali, že by byli nějak otráveni nebo naopak nepřiměřeně nažhavení. Je pravda, že některá hnutí předvolební kampaň zbytečně vyhrotila, ale snad to nebude mít u voličů nějakou zápornou odezvu v tom, že by jim volby někdo znechutil. Vzhledem k tomu, co se dělo na některých posledních jednáních zastupitelstva, jsem čekala vyhrocenou situaci i při volbách, ale zatím tomu nic nenasvědčuje,“ míní Alena Rašková. Večerník se jí na závěr zeptal, zda ČSSD v případě volebního úspěchu má už v hlavách vyjednávaní o radniční koalici. „Samozřejmě už máme promyšlené, s kým bychom do koalice šli a stejně tak zcela určitě vím, s kým bychom radniční koalici rozhodně neuzavřeli,“ uvedla bez dalších konkrétností primátorka Prostějova Alena Rašková.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments