Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těsně před půl šestou večerní dokráčela do volební místností prvního okrsku v Kulturním klubu Duha i dosavadní primátorka Prostějova Alena Rašková. Večerníku prozradila, že při pátečním pracovním shonu je možnost volit vlastně oddechovou záležitostí.

Na určitě zbytečnou otázku Večerníku, koho volila, se první dáma Prostějova pousmála. „Tak tohle je otázka za sto bodů, a já vám dám za sto bodů odpověď! Samozřejmě jsem zůstala věrná oranžové barvě ČSSD, svůj kabát jsem rozhodně nepřevlékla,“ sdělila s úsměvem Alena Rašková. Byla trošku udýchaná, protože během pátku toho docela hodně prožila. „Z práce jsem šla vlastně znovu do práce. Doma nám totiž soused bourá svůj barák, takže celé odpoledne jsme uklízeli náš byt od prachu a nepořádku. Navíc jako primátorka se účastním dýňové stezky ve Smetanových sadech a k tomu všemu musím ještě řešit spoustu dalších pracovních povinností. Takže z voleb se v mém případě stala chvíle oddechu,“ svěřila se primátorka Prostějova. Jak dodala, ona sama po celý den pozoruje volební nálady mezi Prostějovany. „Nemám v tuto chvíli pocit, že by to lidi nějak prožívali, že by byli nějak otráveni nebo naopak nepřiměřeně nažhavení. Je pravda, že některá hnutí předvolební kampaň zbytečně vyhrotila, ale snad to nebude mít u voličů nějakou zápornou odezvu v tom, že by jim volby někdo znechutil. Vzhledem k tomu, co se dělo na některých posledních jednáních zastupitelstva, jsem čekala vyhrocenou situaci i při volbách, ale zatím tomu nic nenasvědčuje,“ míní Alena Rašková. Večerník se jí na závěr zeptal, zda ČSSD v případě volebního úspěchu má už v hlavách vyjednávaní o radniční koalici. „Samozřejmě už máme promyšlené, s kým bychom do koalice šli a stejně tak zcela určitě vím, s kým bychom radniční koalici rozhodně neuzavřeli,“ uvedla bez dalších konkrétností primátorka Prostějova Alena Rašková.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-