Dobré ráno, dnes je čtvrtek 27.6.2019
svátek slaví Ladislav,
zítra Lubomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Večerník se těsně před uzávěrkou tohoto vydání snažil aktuálně zjistit, s jakými výsledky probíhají povolební vyjednávání o radniční koalici v Prostějově. Představitelé politických subjektů, které by podle předpokladů koaliční spolupráci uzavřít měly, tedy ANO, PéVéčko, ODS a ČSSD však byli v neděli večer hodně skoupí na slovo. Něco podstatného jsme se ale přesto dozvěděli!

„Já bych povolební vyjednávání zatím nechtěla nijak komentovat. Už pár setkání proběhlo, včetně toho s vítězem voleb hnutím ANO. Určitě se ještě potkáme znovu, ale jaký bude konečný výsledek, to opravdu nechci předjímat,“ uvedla pro Večerník Alena Rašková (ČSSD).
Opatrný na slovo je také předseda oblastního sdružení ODS Petr Sokol. „Probíhá vzájemné oťukávání se všemi stranami, které se ve volbách umístily před i za námi. Ovšem s výjimkou dvou stran – SPD a KSČM,“ řekl pouze Sokol.
Ani Jiří Pospíšil nechtěl Večerníku prozradit, zda už jsou z rozličných setkání nějaké hmatatelnější výsledky. „Vyjednávání probíhají zatím odděleně, ale co se týká koalice, společně za jeden stůl si sedneme v pondělí osmého října. Něco se už rýsuje, ale nezlobte se, nechtějte po mně, abych předbíhal událostem,“ řekl Jiří Pospíšil z PéVéčka.
A ten nejdůležitější na závěr. Lídr vítězného hnutí ANO a budoucí primátor Prostějova měl za sebou velmi pernou neděli. Právě na něm záleží, koho si vybere k radniční spolupráci. „Jednání pořád probíhají a probíhat budou i v pondělí. Koalice zatím není dohodnuta,“ napsal Večerníku v neděli pozdě večer František Jura, lídr prostějovského ANO 2011.
Večerník bude během tohoto týdne velice pozorně sledovat další vývoj povolebního vyjednávání a nové zprávy přineseme v dalším vydání.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments