Příjemnou noc, dnes je úterý 11.12.2018
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Večerník se těsně před uzávěrkou tohoto vydání snažil aktuálně zjistit, s jakými výsledky probíhají povolební vyjednávání o radniční koalici v Prostějově. Představitelé politických subjektů, které by podle předpokladů koaliční spolupráci uzavřít měly, tedy ANO, PéVéčko, ODS a ČSSD však byli v neděli večer hodně skoupí na slovo. Něco podstatného jsme se ale přesto dozvěděli!

„Já bych povolební vyjednávání zatím nechtěla nijak komentovat. Už pár setkání proběhlo, včetně toho s vítězem voleb hnutím ANO. Určitě se ještě potkáme znovu, ale jaký bude konečný výsledek, to opravdu nechci předjímat,“ uvedla pro Večerník Alena Rašková (ČSSD).
Opatrný na slovo je také předseda oblastního sdružení ODS Petr Sokol. „Probíhá vzájemné oťukávání se všemi stranami, které se ve volbách umístily před i za námi. Ovšem s výjimkou dvou stran – SPD a KSČM,“ řekl pouze Sokol.
Ani Jiří Pospíšil nechtěl Večerníku prozradit, zda už jsou z rozličných setkání nějaké hmatatelnější výsledky. „Vyjednávání probíhají zatím odděleně, ale co se týká koalice, společně za jeden stůl si sedneme v pondělí osmého října. Něco se už rýsuje, ale nezlobte se, nechtějte po mně, abych předbíhal událostem,“ řekl Jiří Pospíšil z PéVéčka.
A ten nejdůležitější na závěr. Lídr vítězného hnutí ANO a budoucí primátor Prostějova měl za sebou velmi pernou neděli. Právě na něm záleží, koho si vybere k radniční spolupráci. „Jednání pořád probíhají a probíhat budou i v pondělí. Koalice zatím není dohodnuta,“ napsal Večerníku v neděli pozdě večer František Jura, lídr prostějovského ANO 2011.
Večerník bude během tohoto týdne velice pozorně sledovat další vývoj povolebního vyjednávání a nové zprávy přineseme v dalším vydání.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments