Dobré ráno, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Večerník se těsně před uzávěrkou tohoto vydání snažil aktuálně zjistit, s jakými výsledky probíhají povolební vyjednávání o radniční koalici v Prostějově. Představitelé politických subjektů, které by podle předpokladů koaliční spolupráci uzavřít měly, tedy ANO, PéVéčko, ODS a ČSSD však byli v neděli večer hodně skoupí na slovo. Něco podstatného jsme se ale přesto dozvěděli!

„Já bych povolební vyjednávání zatím nechtěla nijak komentovat. Už pár setkání proběhlo, včetně toho s vítězem voleb hnutím ANO. Určitě se ještě potkáme znovu, ale jaký bude konečný výsledek, to opravdu nechci předjímat,“ uvedla pro Večerník Alena Rašková (ČSSD).
Opatrný na slovo je také předseda oblastního sdružení ODS Petr Sokol. „Probíhá vzájemné oťukávání se všemi stranami, které se ve volbách umístily před i za námi. Ovšem s výjimkou dvou stran – SPD a KSČM,“ řekl pouze Sokol.
Ani Jiří Pospíšil nechtěl Večerníku prozradit, zda už jsou z rozličných setkání nějaké hmatatelnější výsledky. „Vyjednávání probíhají zatím odděleně, ale co se týká koalice, společně za jeden stůl si sedneme v pondělí osmého října. Něco se už rýsuje, ale nezlobte se, nechtějte po mně, abych předbíhal událostem,“ řekl Jiří Pospíšil z PéVéčka.
A ten nejdůležitější na závěr. Lídr vítězného hnutí ANO a budoucí primátor Prostějova měl za sebou velmi pernou neděli. Právě na něm záleží, koho si vybere k radniční spolupráci. „Jednání pořád probíhají a probíhat budou i v pondělí. Koalice zatím není dohodnuta,“ napsal Večerníku v neděli pozdě večer František Jura, lídr prostějovského ANO 2011.
Večerník bude během tohoto týdne velice pozorně sledovat další vývoj povolebního vyjednávání a nové zprávy přineseme v dalším vydání.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments