Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Večerník se těsně před uzávěrkou tohoto vydání snažil aktuálně zjistit, s jakými výsledky probíhají povolební vyjednávání o radniční koalici v Prostějově. Představitelé politických subjektů, které by podle předpokladů koaliční spolupráci uzavřít měly, tedy ANO, PéVéčko, ODS a ČSSD však byli v neděli večer hodně skoupí na slovo. Něco podstatného jsme se ale přesto dozvěděli!

„Já bych povolební vyjednávání zatím nechtěla nijak komentovat. Už pár setkání proběhlo, včetně toho s vítězem voleb hnutím ANO. Určitě se ještě potkáme znovu, ale jaký bude konečný výsledek, to opravdu nechci předjímat,“ uvedla pro Večerník Alena Rašková (ČSSD).
Opatrný na slovo je také předseda oblastního sdružení ODS Petr Sokol. „Probíhá vzájemné oťukávání se všemi stranami, které se ve volbách umístily před i za námi. Ovšem s výjimkou dvou stran – SPD a KSČM,“ řekl pouze Sokol.
Ani Jiří Pospíšil nechtěl Večerníku prozradit, zda už jsou z rozličných setkání nějaké hmatatelnější výsledky. „Vyjednávání probíhají zatím odděleně, ale co se týká koalice, společně za jeden stůl si sedneme v pondělí osmého října. Něco se už rýsuje, ale nezlobte se, nechtějte po mně, abych předbíhal událostem,“ řekl Jiří Pospíšil z PéVéčka.
A ten nejdůležitější na závěr. Lídr vítězného hnutí ANO a budoucí primátor Prostějova měl za sebou velmi pernou neděli. Právě na něm záleží, koho si vybere k radniční spolupráci. „Jednání pořád probíhají a probíhat budou i v pondělí. Koalice zatím není dohodnuta,“ napsal Večerníku v neděli pozdě večer František Jura, lídr prostějovského ANO 2011.
Večerník bude během tohoto týdne velice pozorně sledovat další vývoj povolebního vyjednávání a nové zprávy přineseme v dalším vydání.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments