Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Jedná se o propad, jaký ČSSD v Prostějově ještě nezažila! Sociální demokraté obhajovali v komunálních volbách vítězství z roku 2014, nyní ale počítají jen drobné. Přišli o post primátora a hlavně o šest z deseti mandátů. Jejich šance na možnost podílet se i nadále na řízení města je však hodně velká.


Na volebním štábu ČSSD v Netušilově ulici panovala poněkud skleslá, ale vůbec ne smutná nálada. „Oproti předcházejícím volbám to je v našem případě velký propad. Ale jak občané rozhodli a rozdali karty, tak to prostě je. Mrzí mě jiná věc, že těch lidí přišlo k volbám tak málo. Kdyby se dostavili i ti, kteří jsou se životem v Prostějově spokojeni a projevili nám opět důvěru, mohli jsme dopadnout jinak. Za svoji práci se totiž během uplynulých let nemusíme vůbec stydět, ba naopak. O to víc mrzí ten náš neúspěch,“ svěřila se Večerníku stále ještě primátorka Alena Rašková. To její předchůdce v primátorském křesle Miroslav Pišták byl mnohem razantnější ve svém vyjádření. „Nemusíme si nic nalhávat, je to pro nás velké zklamání. Je to velká prohra. Je potřeba si všechny okolnosti našeho výsledku zanalyzovat. Je ale otázkou, zda protikoaliční kampaň v posledních letech nezabrala na voliče víc než naše doložitelné úspěchy v práci pro toto město,“ pokrčil rameny jeden z absolutně nejzkušenějších komunálních politiků v Prostějově.
I se čtyřmi získanými mandáty však sociální demokraté mají velkou šanci stát se opět součástí nově vytvářené radniční koalice. „Čekáme na telefon od vítěze voleb,“ pousmála se primátorka Alena Rašková.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments