Dobré ráno, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Jedná se o propad, jaký ČSSD v Prostějově ještě nezažila! Sociální demokraté obhajovali v komunálních volbách vítězství z roku 2014, nyní ale počítají jen drobné. Přišli o post primátora a hlavně o šest z deseti mandátů. Jejich šance na možnost podílet se i nadále na řízení města je však hodně velká.


Na volebním štábu ČSSD v Netušilově ulici panovala poněkud skleslá, ale vůbec ne smutná nálada. „Oproti předcházejícím volbám to je v našem případě velký propad. Ale jak občané rozhodli a rozdali karty, tak to prostě je. Mrzí mě jiná věc, že těch lidí přišlo k volbám tak málo. Kdyby se dostavili i ti, kteří jsou se životem v Prostějově spokojeni a projevili nám opět důvěru, mohli jsme dopadnout jinak. Za svoji práci se totiž během uplynulých let nemusíme vůbec stydět, ba naopak. O to víc mrzí ten náš neúspěch,“ svěřila se Večerníku stále ještě primátorka Alena Rašková. To její předchůdce v primátorském křesle Miroslav Pišták byl mnohem razantnější ve svém vyjádření. „Nemusíme si nic nalhávat, je to pro nás velké zklamání. Je to velká prohra. Je potřeba si všechny okolnosti našeho výsledku zanalyzovat. Je ale otázkou, zda protikoaliční kampaň v posledních letech nezabrala na voliče víc než naše doložitelné úspěchy v práci pro toto město,“ pokrčil rameny jeden z absolutně nejzkušenějších komunálních politiků v Prostějově.
I se čtyřmi získanými mandáty však sociální demokraté mají velkou šanci stát se opět součástí nově vytvářené radniční koalice. „Čekáme na telefon od vítěze voleb,“ pousmála se primátorka Alena Rašková.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments