Dobré ráno, dnes je čtvrtek 27.6.2019
svátek slaví Ladislav,
zítra Lubomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Jedná se o propad, jaký ČSSD v Prostějově ještě nezažila! Sociální demokraté obhajovali v komunálních volbách vítězství z roku 2014, nyní ale počítají jen drobné. Přišli o post primátora a hlavně o šest z deseti mandátů. Jejich šance na možnost podílet se i nadále na řízení města je však hodně velká.


Na volebním štábu ČSSD v Netušilově ulici panovala poněkud skleslá, ale vůbec ne smutná nálada. „Oproti předcházejícím volbám to je v našem případě velký propad. Ale jak občané rozhodli a rozdali karty, tak to prostě je. Mrzí mě jiná věc, že těch lidí přišlo k volbám tak málo. Kdyby se dostavili i ti, kteří jsou se životem v Prostějově spokojeni a projevili nám opět důvěru, mohli jsme dopadnout jinak. Za svoji práci se totiž během uplynulých let nemusíme vůbec stydět, ba naopak. O to víc mrzí ten náš neúspěch,“ svěřila se Večerníku stále ještě primátorka Alena Rašková. To její předchůdce v primátorském křesle Miroslav Pišták byl mnohem razantnější ve svém vyjádření. „Nemusíme si nic nalhávat, je to pro nás velké zklamání. Je to velká prohra. Je potřeba si všechny okolnosti našeho výsledku zanalyzovat. Je ale otázkou, zda protikoaliční kampaň v posledních letech nezabrala na voliče víc než naše doložitelné úspěchy v práci pro toto město,“ pokrčil rameny jeden z absolutně nejzkušenějších komunálních politiků v Prostějově.
I se čtyřmi získanými mandáty však sociální demokraté mají velkou šanci stát se opět součástí nově vytvářené radniční koalice. „Čekáme na telefon od vítěze voleb,“ pousmála se primátorka Alena Rašková.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments