Příjemnou noc, dnes je úterý 11.12.2018
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Jedná se o propad, jaký ČSSD v Prostějově ještě nezažila! Sociální demokraté obhajovali v komunálních volbách vítězství z roku 2014, nyní ale počítají jen drobné. Přišli o post primátora a hlavně o šest z deseti mandátů. Jejich šance na možnost podílet se i nadále na řízení města je však hodně velká.


Na volebním štábu ČSSD v Netušilově ulici panovala poněkud skleslá, ale vůbec ne smutná nálada. „Oproti předcházejícím volbám to je v našem případě velký propad. Ale jak občané rozhodli a rozdali karty, tak to prostě je. Mrzí mě jiná věc, že těch lidí přišlo k volbám tak málo. Kdyby se dostavili i ti, kteří jsou se životem v Prostějově spokojeni a projevili nám opět důvěru, mohli jsme dopadnout jinak. Za svoji práci se totiž během uplynulých let nemusíme vůbec stydět, ba naopak. O to víc mrzí ten náš neúspěch,“ svěřila se Večerníku stále ještě primátorka Alena Rašková. To její předchůdce v primátorském křesle Miroslav Pišták byl mnohem razantnější ve svém vyjádření. „Nemusíme si nic nalhávat, je to pro nás velké zklamání. Je to velká prohra. Je potřeba si všechny okolnosti našeho výsledku zanalyzovat. Je ale otázkou, zda protikoaliční kampaň v posledních letech nezabrala na voliče víc než naše doložitelné úspěchy v práci pro toto město,“ pokrčil rameny jeden z absolutně nejzkušenějších komunálních politiků v Prostějově.
I se čtyřmi získanými mandáty však sociální demokraté mají velkou šanci stát se opět součástí nově vytvářené radniční koalice. „Čekáme na telefon od vítěze voleb,“ pousmála se primátorka Alena Rašková.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments