Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těsně před startem sčítání hlasů vylosoval lídr komunální kandidátky Komunistické strany Čech a Moravy Václav Šmíd výherkyni tříkolové soutěže, kterou KSČM uspořádala ve spolupráci s Večerníkem. Do klání ze znalostí historie města Prostějova poslalo své odpovědi 267 čtenářů, avšak pouze třináct z nich odpovědělo na všechny položené dotazy správně.

Václav Šmíd za asistence šéfredaktora nejčtenějšího regionálního periodika Petra Kozáka tak v sobotu po poledni vylosoval šťastnou výherkyni, kterou se stala Lenka Trnečková z Prostějova. Ta se tak už může těšit na nákupní poukaz v hodnotě 1 000 korun do supermarketu Kaufland a rovněž na celoroční předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.
„K uspořádání této soutěže nás vedla skutečnost, že mnozí Prostějované mají značné nedostatky ve znalostech historie vlastního města. A také v poznávání tradičních míst. Navíc tyto a podobné soutěže jsou ve Večerníku vždycky hodně oblíbené. Chtěli jsme tedy tímto způsobem poněkud zpestřit lidem předvolební náladu,“ uvedl krátce po vylosování výherkyně Václav Šmíd, staronový zastupitel Statutárního města Prostějov.
Skutečnost, že z 250 soutěžících uhodlo všechny otázky z celého seriálu soutěže jen třináct čtenářů Večerníku, ho trochu zaskočila. „Na položené otázky přišlo mnoho odpovědí, ale jen minimum z nich odpovědělo úplně na všechny správně. A to mě překvapilo i z toho důvodu, že při možnostech dnešní doby a využívání internetu bych očekával větší znalosti z historie Prostějova,“ konstatoval Šmíd. K předání cen dojde v průběhu tohoto týdne.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments