Dobré ráno, dnes je čtvrtek 27.6.2019
svátek slaví Ladislav,
zítra Lubomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těsně před startem sčítání hlasů vylosoval lídr komunální kandidátky Komunistické strany Čech a Moravy Václav Šmíd výherkyni tříkolové soutěže, kterou KSČM uspořádala ve spolupráci s Večerníkem. Do klání ze znalostí historie města Prostějova poslalo své odpovědi 267 čtenářů, avšak pouze třináct z nich odpovědělo na všechny položené dotazy správně.

Václav Šmíd za asistence šéfredaktora nejčtenějšího regionálního periodika Petra Kozáka tak v sobotu po poledni vylosoval šťastnou výherkyni, kterou se stala Lenka Trnečková z Prostějova. Ta se tak už může těšit na nákupní poukaz v hodnotě 1 000 korun do supermarketu Kaufland a rovněž na celoroční předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.
„K uspořádání této soutěže nás vedla skutečnost, že mnozí Prostějované mají značné nedostatky ve znalostech historie vlastního města. A také v poznávání tradičních míst. Navíc tyto a podobné soutěže jsou ve Večerníku vždycky hodně oblíbené. Chtěli jsme tedy tímto způsobem poněkud zpestřit lidem předvolební náladu,“ uvedl krátce po vylosování výherkyně Václav Šmíd, staronový zastupitel Statutárního města Prostějov.
Skutečnost, že z 250 soutěžících uhodlo všechny otázky z celého seriálu soutěže jen třináct čtenářů Večerníku, ho trochu zaskočila. „Na položené otázky přišlo mnoho odpovědí, ale jen minimum z nich odpovědělo úplně na všechny správně. A to mě překvapilo i z toho důvodu, že při možnostech dnešní doby a využívání internetu bych očekával větší znalosti z historie Prostějova,“ konstatoval Šmíd. K předání cen dojde v průběhu tohoto týdne.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments