Dobré ráno, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Těsně před startem sčítání hlasů vylosoval lídr komunální kandidátky Komunistické strany Čech a Moravy Václav Šmíd výherkyni tříkolové soutěže, kterou KSČM uspořádala ve spolupráci s Večerníkem. Do klání ze znalostí historie města Prostějova poslalo své odpovědi 267 čtenářů, avšak pouze třináct z nich odpovědělo na všechny položené dotazy správně.

Václav Šmíd za asistence šéfredaktora nejčtenějšího regionálního periodika Petra Kozáka tak v sobotu po poledni vylosoval šťastnou výherkyni, kterou se stala Lenka Trnečková z Prostějova. Ta se tak už může těšit na nákupní poukaz v hodnotě 1 000 korun do supermarketu Kaufland a rovněž na celoroční předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.
„K uspořádání této soutěže nás vedla skutečnost, že mnozí Prostějované mají značné nedostatky ve znalostech historie vlastního města. A také v poznávání tradičních míst. Navíc tyto a podobné soutěže jsou ve Večerníku vždycky hodně oblíbené. Chtěli jsme tedy tímto způsobem poněkud zpestřit lidem předvolební náladu,“ uvedl krátce po vylosování výherkyně Václav Šmíd, staronový zastupitel Statutárního města Prostějov.
Skutečnost, že z 250 soutěžících uhodlo všechny otázky z celého seriálu soutěže jen třináct čtenářů Večerníku, ho trochu zaskočila. „Na položené otázky přišlo mnoho odpovědí, ale jen minimum z nich odpovědělo úplně na všechny správně. A to mě překvapilo i z toho důvodu, že při možnostech dnešní doby a využívání internetu bych očekával větší znalosti z historie Prostějova,“ konstatoval Šmíd. K předání cen dojde v průběhu tohoto týdne.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments