Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Nálada v motorestu U Kola v Dolní ulici byla v sobotu až do pozdních nočních hodin velmi bujará. Svůj volební štáb tam totiž mělo hnutí PéVéčko, které slavilo výsledky komunálních voleb. Na dvě desítky členů hnutí i jeho sympatizantů měly důvod k veselí, vždyť PéVéčko získalo o jeden mandát víc než před čtyřmi lety, navíc podle všeho opět míří do radniční koalice!

V komunálních volbách obsadilo třetí místo se ziskem 12,92 % hlasů a získaných pět mandátů v novém zastupitelstvu mu dává jistotu, že vítěz hnutí ANO s ním bude počítat v povolebním vyjednávání o sestavení koalice. „Jsme velice spokojeni, proč to nepřiznat. Před volbami jsme si říkali, že budeme rádi, když obhájíme čtyři mandáty. A teď jich máme dokonce pět, takže jsme maximálně spokojeni. Je to v této vyhrocené době velký úspěch,“ svěřil se Večerníku Jiří Pospíšil, dosavadní náměstek primátorky Statutárního města Prostějova.
Lídr kandidátní listiny PéVéčka Jan Krchňavý oslavoval komunální volby společně s celou rodinou, přestože těsně předtím trošičku zapíjel žal po neúspěchu v senátních volbách. „Měli jsme velice pozitivní předvolební kampaň, která se určitě také odrazila na našem velmi dobrém výsledku v komunálních volbách,“ podotkl jeden z důvodů úspěchu Jan Krchňavý.
Oba dva muži, kteří zřejmě míří do rady města, počítali předem s vyrovnaností voleb. „Hlavně jsme počítali s tím, že voličská základna v Prostějově bude hodně rozdrobená. Kvůli tomu jsem předpokládal, a teď je jasné, že se to i stane, že nová radniční koalice se bude muset sestavit z více politických subjektů,“ sdělil Pospíšil. „Byl jsem přesvědčen, že volby vyhraje hnutí ANO. Stalo se a František Jura má nyní hlavní vyjednávací pozici. Věřím, že právě s tímto budoucím primátorem budeme jednat i my a jednání budou přínosná pro sestavení nové koalice,“ dodal Krchňavý.
„Už dnes večer proběhlo první setkání s vítězi voleb. Nechci nic komentovat, na to je ještě spousta času. Snad jen to, že jednání s hnutím ANO bylo krátké a úspěšné,“ zaculil se v sobotu těsně před půlnocí Jiří Pospíšil. Na poslední otázku, koho by si PéVéčko v koalici ještě představovalo, odpověděl Pospíšil pragmaticky. „To je věcí vítězného hnutí ANO. Za sebe však můžu říct, že věřím v domluvu rozumných lidí na rozumných věcech.“
Oslava a cinkání skleniček se šampaňským byly v motorestu U Kola slyšet ještě hluboko přes půlnoc...


Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments