Dobré ráno, dnes je čtvrtek 27.6.2019
svátek slaví Ladislav,
zítra Lubomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Nálada v motorestu U Kola v Dolní ulici byla v sobotu až do pozdních nočních hodin velmi bujará. Svůj volební štáb tam totiž mělo hnutí PéVéčko, které slavilo výsledky komunálních voleb. Na dvě desítky členů hnutí i jeho sympatizantů měly důvod k veselí, vždyť PéVéčko získalo o jeden mandát víc než před čtyřmi lety, navíc podle všeho opět míří do radniční koalice!

V komunálních volbách obsadilo třetí místo se ziskem 12,92 % hlasů a získaných pět mandátů v novém zastupitelstvu mu dává jistotu, že vítěz hnutí ANO s ním bude počítat v povolebním vyjednávání o sestavení koalice. „Jsme velice spokojeni, proč to nepřiznat. Před volbami jsme si říkali, že budeme rádi, když obhájíme čtyři mandáty. A teď jich máme dokonce pět, takže jsme maximálně spokojeni. Je to v této vyhrocené době velký úspěch,“ svěřil se Večerníku Jiří Pospíšil, dosavadní náměstek primátorky Statutárního města Prostějova.
Lídr kandidátní listiny PéVéčka Jan Krchňavý oslavoval komunální volby společně s celou rodinou, přestože těsně předtím trošičku zapíjel žal po neúspěchu v senátních volbách. „Měli jsme velice pozitivní předvolební kampaň, která se určitě také odrazila na našem velmi dobrém výsledku v komunálních volbách,“ podotkl jeden z důvodů úspěchu Jan Krchňavý.
Oba dva muži, kteří zřejmě míří do rady města, počítali předem s vyrovnaností voleb. „Hlavně jsme počítali s tím, že voličská základna v Prostějově bude hodně rozdrobená. Kvůli tomu jsem předpokládal, a teď je jasné, že se to i stane, že nová radniční koalice se bude muset sestavit z více politických subjektů,“ sdělil Pospíšil. „Byl jsem přesvědčen, že volby vyhraje hnutí ANO. Stalo se a František Jura má nyní hlavní vyjednávací pozici. Věřím, že právě s tímto budoucím primátorem budeme jednat i my a jednání budou přínosná pro sestavení nové koalice,“ dodal Krchňavý.
„Už dnes večer proběhlo první setkání s vítězi voleb. Nechci nic komentovat, na to je ještě spousta času. Snad jen to, že jednání s hnutím ANO bylo krátké a úspěšné,“ zaculil se v sobotu těsně před půlnocí Jiří Pospíšil. Na poslední otázku, koho by si PéVéčko v koalici ještě představovalo, odpověděl Pospíšil pragmaticky. „To je věcí vítězného hnutí ANO. Za sebe však můžu říct, že věřím v domluvu rozumných lidí na rozumných věcech.“
Oslava a cinkání skleniček se šampaňským byly v motorestu U Kola slyšet ještě hluboko přes půlnoc...


Total Comments

  • Rock of Memory
  • BIG BEN
  • Jelen
  • Domovní správa Prostějov
  • Prostějov Cup 2019
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments