Dobré ráno, dnes je středa 12.12.2018
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Nálada v motorestu U Kola v Dolní ulici byla v sobotu až do pozdních nočních hodin velmi bujará. Svůj volební štáb tam totiž mělo hnutí PéVéčko, které slavilo výsledky komunálních voleb. Na dvě desítky členů hnutí i jeho sympatizantů měly důvod k veselí, vždyť PéVéčko získalo o jeden mandát víc než před čtyřmi lety, navíc podle všeho opět míří do radniční koalice!

V komunálních volbách obsadilo třetí místo se ziskem 12,92 % hlasů a získaných pět mandátů v novém zastupitelstvu mu dává jistotu, že vítěz hnutí ANO s ním bude počítat v povolebním vyjednávání o sestavení koalice. „Jsme velice spokojeni, proč to nepřiznat. Před volbami jsme si říkali, že budeme rádi, když obhájíme čtyři mandáty. A teď jich máme dokonce pět, takže jsme maximálně spokojeni. Je to v této vyhrocené době velký úspěch,“ svěřil se Večerníku Jiří Pospíšil, dosavadní náměstek primátorky Statutárního města Prostějova.
Lídr kandidátní listiny PéVéčka Jan Krchňavý oslavoval komunální volby společně s celou rodinou, přestože těsně předtím trošičku zapíjel žal po neúspěchu v senátních volbách. „Měli jsme velice pozitivní předvolební kampaň, která se určitě také odrazila na našem velmi dobrém výsledku v komunálních volbách,“ podotkl jeden z důvodů úspěchu Jan Krchňavý.
Oba dva muži, kteří zřejmě míří do rady města, počítali předem s vyrovnaností voleb. „Hlavně jsme počítali s tím, že voličská základna v Prostějově bude hodně rozdrobená. Kvůli tomu jsem předpokládal, a teď je jasné, že se to i stane, že nová radniční koalice se bude muset sestavit z více politických subjektů,“ sdělil Pospíšil. „Byl jsem přesvědčen, že volby vyhraje hnutí ANO. Stalo se a František Jura má nyní hlavní vyjednávací pozici. Věřím, že právě s tímto budoucím primátorem budeme jednat i my a jednání budou přínosná pro sestavení nové koalice,“ dodal Krchňavý.
„Už dnes večer proběhlo první setkání s vítězi voleb. Nechci nic komentovat, na to je ještě spousta času. Snad jen to, že jednání s hnutím ANO bylo krátké a úspěšné,“ zaculil se v sobotu těsně před půlnocí Jiří Pospíšil. Na poslední otázku, koho by si PéVéčko v koalici ještě představovalo, odpověděl Pospíšil pragmaticky. „To je věcí vítězného hnutí ANO. Za sebe však můžu říct, že věřím v domluvu rozumných lidí na rozumných věcech.“
Oslava a cinkání skleniček se šampaňským byly v motorestu U Kola slyšet ještě hluboko přes půlnoc...


Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments