Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Nálada v motorestu U Kola v Dolní ulici byla v sobotu až do pozdních nočních hodin velmi bujará. Svůj volební štáb tam totiž mělo hnutí PéVéčko, které slavilo výsledky komunálních voleb. Na dvě desítky členů hnutí i jeho sympatizantů měly důvod k veselí, vždyť PéVéčko získalo o jeden mandát víc než před čtyřmi lety, navíc podle všeho opět míří do radniční koalice!

V komunálních volbách obsadilo třetí místo se ziskem 12,92 % hlasů a získaných pět mandátů v novém zastupitelstvu mu dává jistotu, že vítěz hnutí ANO s ním bude počítat v povolebním vyjednávání o sestavení koalice. „Jsme velice spokojeni, proč to nepřiznat. Před volbami jsme si říkali, že budeme rádi, když obhájíme čtyři mandáty. A teď jich máme dokonce pět, takže jsme maximálně spokojeni. Je to v této vyhrocené době velký úspěch,“ svěřil se Večerníku Jiří Pospíšil, dosavadní náměstek primátorky Statutárního města Prostějova.
Lídr kandidátní listiny PéVéčka Jan Krchňavý oslavoval komunální volby společně s celou rodinou, přestože těsně předtím trošičku zapíjel žal po neúspěchu v senátních volbách. „Měli jsme velice pozitivní předvolební kampaň, která se určitě také odrazila na našem velmi dobrém výsledku v komunálních volbách,“ podotkl jeden z důvodů úspěchu Jan Krchňavý.
Oba dva muži, kteří zřejmě míří do rady města, počítali předem s vyrovnaností voleb. „Hlavně jsme počítali s tím, že voličská základna v Prostějově bude hodně rozdrobená. Kvůli tomu jsem předpokládal, a teď je jasné, že se to i stane, že nová radniční koalice se bude muset sestavit z více politických subjektů,“ sdělil Pospíšil. „Byl jsem přesvědčen, že volby vyhraje hnutí ANO. Stalo se a František Jura má nyní hlavní vyjednávací pozici. Věřím, že právě s tímto budoucím primátorem budeme jednat i my a jednání budou přínosná pro sestavení nové koalice,“ dodal Krchňavý.
„Už dnes večer proběhlo první setkání s vítězi voleb. Nechci nic komentovat, na to je ještě spousta času. Snad jen to, že jednání s hnutím ANO bylo krátké a úspěšné,“ zaculil se v sobotu těsně před půlnocí Jiří Pospíšil. Na poslední otázku, koho by si PéVéčko v koalici ještě představovalo, odpověděl Pospíšil pragmaticky. „To je věcí vítězného hnutí ANO. Za sebe však můžu říct, že věřím v domluvu rozumných lidí na rozumných věcech.“
Oslava a cinkání skleniček se šampaňským byly v motorestu U Kola slyšet ještě hluboko přes půlnoc...


Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments